Ухвала
від 09.01.2020 по справі 592/215/20
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 592/215/20

Провадження № 1-кс/592/170/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2020 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку,-

встановив:

Слідчий своє клопотання, погоджене з прокурором, мотивує тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019200000000077 від 17.12.2019 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 199 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПСП «Укрросхим» (код 13996998) протягом 2018-2019 років, з метою заниження об`єкту оподаткування проводили безтоварні операції «Розвантаження мінеральних добрив з вагонів в склад», які оформлюються від імені ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695), шляхом штучного завищення сум податкового кредиту з податку на додану вартість та мінімізації податкових зобов`язань, ухилилися від сплати податків на загальну суму 9 861 073,56 грн., що є особливо великим розміром.

У ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «Сумська Горобина» у період з 01.01.2018 по 01.12.2019 виписало в адресу ПСП «Укрросхим» 293 податкові накладні на послуги «Розвантаження мінеральних добрив з вагонів в склад» у кількості 683619,87 тон на загальну суму ПДВ 9861 073,56 грн.

Враховуючи те, що ПСП «Укрросхим» має власну мережу складських приміщень, у яких зберігаються мінеральні добрива, відповідний персонал, який за вказаний період коливається від 91 до 102 осіб та спецтехніку по обслуговуванню даної інфраструктури, є достатні підстави вважати, що операції з ТОВ «Сумська Горобина» носять виключно «безтоварний» характер, та направлені насамперед на штучне завищення сум податкового кредиту з ПДВ та мінімізації податкових зобов`язань.

Крім того, у свою чергу, ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695), за наявними даними, здійснює діяльність з роздробної торгівлі в неспецiалiзованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами та основну суму витрат формує за рахунок придбання лікеро-горілчаних виробів у ТОВ «Горобина» (код 31132928).

ТОВ «Горобина» є виробником лікеро-горілчаних напоїв, сировиною для таких напоїв є спирт, який в свою чергу підприємство придбає у Державного пiдприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» (код 37199618), фактично транспортування спирту до ТОВ «Горобина» відбувається від Державного пiдприємства «Дубов`язівський спиртовий завод», яке є структурним підрозділом Державного пiдприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». Також за наявною інформацією ТОВ «Горобина» отримує необлікований спирт від Державного пiдприємства «Дубов`язівський спиртовий завод», а постачання такого спирту відбувається від пов`язаного підприємства ТОВ «Сумська Горобина», яке відповідно до зареєстрованих податкових накладних надає транспортні послуги автоцистерни за маршрутом - Сумська обл. смт. Дубов`язівка - м. Суми, що нетипово для ТОВ «Горобина», так як підприємство фактично має власний автотранспорт та автоцистерни.

Також, у ході проведення аналізу придбаної тари (пляшок) ТОВ «Горобина» встановлено, що основним постачальником вказаних ТМЦ є ПП «Велена» (код 32251552). ПП «Велена» є імпортером скло-тари з Російської Федерації, Білорусії, Польщі. Загальна сума взаємовідносин з 01.01.2018 по 21.12.2019 року згідно зареєстрованих податкових накладних складає 918 423 грн. ПДВ, що відповідає 498 083 тисячі пляшок різної ємності та форми. У 2018 році ТОВ «Горобина» також придбавала пляшки у ТОВ «Наваль Спірітс» (код 4157415), загальна сума взаємовідносин склала 286 087 грн. ПДВ, що відповідає 67 226 тисячі пляшок.

Іншим та фактично неконтрольованим джерелом отримання тари (пляшок) у 2019 році для використання у виробничому процесі ТОВ «Горобина» є підприємство ТОВ «Зеленпром» (код 41759844), яке відповідно до зареєстрованих податкових накладних щомісячно сплачує грошові кошти на адресу ТОВ «Горобина» за послуги «оренди майна». ТОВ «Зеленпром» фактично займається прийомом скло-тари від населення та у своїй діяльності використовує два пункти прийому вторинної сировини, в м. Харкові та в м. Суми. За наявною інформацією вторинна сировина (скло-тара) стерилізується та повторно використовується на виробничих потужностях ТОВ «Горобина», що фактично дає змогу підприємству виготовляти та розливати не контрольовану кількість лікеро-горілчаних напоїв та здійснювати їх реалізацію через мережу магазинів пов`язаного підприємства ТОВ «Сумська Горобина».

При цьому встановлено, що ТОВ «Сумська Горобина» здійснює продаж лікеро-горілчаних виробів за готівкові кошти у неспецiалiзованих магазинах без відображення в податковому обліку, а сформований податковий кредит за рахунок придбання товарно-матеріальних цінностей у ТОВ «Горобина» використовує для сприяння в ухиленні від сплати податків ПСП «Укрросхим».

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2018-2019 років службові особи ТОВ «Горобина» (код 31162928) та ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695) виготовляють необліковану продукцію та в подальшому, з метою ухилення від сплати акцизного податку, при реалізації товарно-матеріальних цінностей використовують підроблені марки акцизного податку.

При цьому, проведеним оглядом зразків продукції ТОВ «Горобина», що були добровільно надані органу досудового розслідування, встановлено, що вказані зразки не містять відомостей щодо дати виробництва, відомостей про основні властивості продукції, відомості про вміст шкідливих для здоров`я речовин, дату виготовлення, відомості про умови зберігання, найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) даного виробу на українській мові, отже є достатні підстави вважати, що вказана продукція має ознаки фальсифікації торгової марки, а як наслідок може мати підроблену марку акцизного податку та нести небезпеку для здоров`я та життя споживачів.

За результатами проведених слідчих (розшукових) дій установлено, що місцем зберігання та продажу товарно-матеріальних цінностей, які використовуються у своїй протиправній діяльності ТОВ «Горобина» (код 31132928) та ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695) є нежитлові приміщення, які розташовані за адресою: м. Суми, проспект Михайла Лушпи, буд. 28.

У вказаних нежитлових приміщеннях можуть перебувати речі, предмети та документи, які були знаряддями вчинення злочинів, зберегли на собі їх сліди або були об`єктом злочинних дій, а саме: документи за 2018-2019 р.р.: документи, які підтверджують обсяги і вартість придбання товарно-матеріальних цінностей, їх використання, обсяги і вартість фактично реалізованих ТМЦ; у тому числі договори, додаткові угоди, специфікації, накладні, прибуткові накладні, видаткові накладні, податкові накладні, платіжні доручення, банківські виписки, чеки, готівкові грошові кошти, чекові книжки, печатки суб`єктів господарювання, акти приймання-передачі виконаних робіт чи наданих послуг, товарно-транспортні накладні, міжнародні товарно-транспортні накладні (СМR), сертифікати якості на товар, рахунок фактура, чорнові записи щодо придбання і використання ТМЦ, реалізації ТМЦ, товарно-матеріальні цінності, у тому числі незаконно виготовлений спирт етиловий, незаконно виготовлені алкогольні напої та інших підакцизні товари, сировина для їх виготовлення, смакові домішки, барвники та обладнання, що забезпечує виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, підроблені марки акцизного податку та інші предмети й документи, що свідчать про обставини вчинення злочину і які мають значення для встановлення істини; комп`ютерна техніка (системні блоки, ноутбуки, планшети, жорсткі диски, тощо), за допомогою якої ведеться бухгалтерська документація та формується податкова звітність, носії інформації (компакт-диски, флеш-накопичувачі, інші носії), на яких зберігаються електронні версії бухгалтерських документів, мобільні телефони із встановленими SIM-картками та програмами «Viber», «WhatsApp», «Telegram», за допомогою яких здійснюється пересилання текстових та інших файлів для конспірації протиправної діяльності, інші предмети, що свідчать про обставини вчинення злочинів і які мають значення для встановлення істини у провадженні, які можуть бути засобами для розкриття злочинів і виявлення винних або для спростування обвинувачення чи пом`якшення відповідальності.

Крім того, вказані предмети, речі та документи нададуть можливість встановити вид та розмір шкоди, яку було завдано кримінальним правопорушенням, фактичну вартість товарно-матеріальних цінностей, факт підробки марок акцизного податку та будуть використані у подальшому як речові докази.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлові приміщення на праві власності належать ОСОБА_4 та використовується ТОВ «Горобина» (код 31132928) та ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695) для продажу товарно-матеріальних цінностей.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги, що у нежитлових приміщеннях за адресою: м. Суми, проспект Михайла Лушпи, буд. 28 знаходяться предмети, документи та товарно-матеріальні цінності, які були знаряддями кримінальних правопорушень, зберегли на собі сліди злочинів або були об`єктом злочинних дій та інші предмети, що свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення і які мають значення для встановлення істини у справі, можуть бути засобами для розкриття злочинів і виявлення винних, з метою встановлення фактичної вартості вказаних товарно-матеріальних цінностей, факту підробки марок акцизного податку, а також те, що доступ до даних речей і документів неможливо отримати шляхом проведення інших слідчих дій чи заходів забезпечення кримінального провадження та існує реальна загроза зміни, знищення, надання не у повному обсязі документів, які знаходяться у ТОВ «Горобина» (код 31132928) та ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695), просить надати дозвіл на обшук за вказаною адресою.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання про проведення обшуку, просив клопотання задовольнити.

Вислухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуто у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч.3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Вважаю за необхідне зазначити, що проведення обшуку є суттєвим обмеженням конституційних прав громадян, у зв`язку з чим він має застосовуватися у виняткових випадках при наявності беззаперечних підстав для його проведення в умовах реальної необхідності та за відсутності можливості отримання інформації іншим шляхом. Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши надані матеріали, вважаю, що клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню, оскільки документи містять достатньо доказів, що за вказаною слідчим адресою можуть знаходитись зазначені у клопотанні речі, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказом під час судового розгляду, крім того, перелічені товари можуть мати підроблену марку акцизного податку та нести небезпеку для здоров`я та життя споживачів.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234 КПК України, ст.30 Конституції України,-

постановив:

Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: у нежитлових приміщеннях, що розташовані за вказаною адресою, які належать на праві власності ОСОБА_4 та фактично використовується ТОВ «Горобина» (код 31132928) та ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695) для продажу товарно-матеріальних цінностей, з метою виявлення та вилучення предметів, документів та товарно-матеріальних цінностей, які були знаряддями вчинення злочинів, зберегли на собі сліди злочинів або були об`єктом злочинних дій, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ПСП «Укрросхим» (код 13996998), ТОВ «Горобина» (код 31132928) та ТОВ «Сумська Горобина» (код 37785695) за 2018-2019 роки: документи, які підтверджують обсяги і вартість придбання товарно-матеріальних цінностей, їх використання, обсяги і вартість фактично реалізованих ТМЦ; у тому числі договори, додаткові угоди, специфікації, накладні, прибуткові накладні, видаткові накладні, податкові накладні, платіжні доручення, банківські виписки, чеки, готівкові грошові кошти, чекові книжки, печатки суб`єктів господарювання, акти приймання-передачі виконаних робіт чи наданих послуг, товарно-транспортні накладні, міжнародні товарно-транспортні накладні (СМR), сертифікати якості на товар, рахунок фактура, чорнові записи щодо придбання і використання ТМЦ, реалізації ТМЦ, товарно-матеріальні цінності, у тому числі незаконно виготовлений спирт етиловий, незаконно виготовлені алкогольні напої та інших підакцизні товари, сировина для їх виготовлення, смакові домішки, барвники та обладнання, що забезпечує виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв та інших підакцизних товарів, підроблені марки акцизного податку та інші предмети й документи, що свідчать про обставини вчинення злочину і які мають значення для встановлення істини; комп`ютерна техніка (системні блоки, ноутбуки, планшети, жорсткі диски, тощо), за допомогою якої ведеться бухгалтерська документація та формується податкова звітність, носії інформації (компакт-диски, флеш-накопичувачі, інші носії), на яких зберігаються електронні версії бухгалтерських документів, мобільні телефони із встановленими SIM-картками та програмами «Viber», «WhatsApp», «Telegram», за допомогою яких здійснюється пересилання текстових та інших файлів для конспірації протиправної діяльності, інші предмети, що свідчать про обставини вчинення злочинів і які мають значення для встановлення істини у провадженні, які можуть бути засобами для розкриття злочинів і виявлення винних або для спростування обвинувачення чи пом`якшення відповідальності.

Право проведення обшуку надати групі слідчих у кримінальному провадженні №32019200000000077 старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_5 , заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_6 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_7 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_8 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_9 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_10 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_11 .

Строк дії ухвали п"ятнадцять днів з дня постановлення ухвали.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення09.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу86888482
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —592/215/20

Ухвала від 09.01.2020

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні