Справа №949/1690/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2020 року Дубровицький районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді: Оборонової І.В.,
за участю секретаря: Волкодав А.А.,
представника заявника: ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубровиця справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Дубровицької районної державної адміністрації, Дубровицький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про встановлення факту батьківства,
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою, в якій просить: встановити факт його батьківства щодо дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; Дубровицькому районному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) внести зміни до актового запису №80, складеного 09 вересня 2004 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , включивши відомості про нього, як про батька дитини та в графі відомостей про батька цієї дитини в актовому записі вказати його та змінити прізвище сина з " ІНФОРМАЦІЯ_6 " на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ".
Вимоги в заяві обгрунтовує тим, що він та ОСОБА_6 , яка була матір`ю ОСОБА_3 з 2003 року проживали разом без реєстрації шлюбу. Однак, життєві обставини так склались, що позивач та ОСОБА_6 припинили спільне проживання з квітня 2004 року. Пізніше позивачу стало відомо, що у ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син - ОСОБА_3 . Позивач разом із ОСОБА_6 не подавав спільної заяви до органів реєстрації актів цивільного стану про народження дитини, а тому запис про народження дитини було зроблено за вказівкою матері. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 померла. Позивач вказує, що відповідно до експертного заключення про біологічне батьківство з вирогідністю 99,9999 % є біологічним батьком дитини.
В судовому засіданні представник заявника заяву підтримав та просив її задоволити, додатково повідомивши, що у заявника добрі відносини з сином, він постійно спілкується з ним і хоче забрати його до себе на постійне проживання.
Від представника заінтересованої особи Служби у справах дітей Дубровицької районної державної адміністрації надійшла заява про розгляд справи без її участі, проти задоволення заяви не заперечує. Також додала до матеріалів справи письмові пояснення у яких вказала, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець міста Дубровиця Рівненської області, взятий на облік дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей райдержадміністрації 20.08.2019 року. Розпорядженням голови Дубровицької райдержадміністрації від 04.09.2019 року №212 йому надано статус дитини-сироти і взято на місцевий облік з усиновлення. На сьогоднішній день ОСОБА_7 навчається на повному державному утриманні у ДПТНЗ Дубровицький професійний ліцей . ОСОБА_2 хоче встановити батьківство щодо неповнолітнього ОСОБА_3 , забезпечувати хорошими умовами проживання, піклуватися про нього. У цих намірах його підтримує дружина ОСОБА_8 і двоє неповнолітніх дітей - ОСОБА_11 та ОСОБА_12. Кілька разів сім`я у повному складі приходила до служби у справах дітей для отримання відповідних консультацій. Із бесід, проведених із кожним членом родини, встановлено, що вони дійсно бажають прийняти ОСОБА_7 як сина і брата. Неповнолітній ОСОБА_9 також висловлював свою згоду на те, щоб ОСОБА_2 встановив батьківство, і щоб проживати разом у новій сім`ї.
Від представника заінтересованої особи Дубровицький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) надійшла заява про розгляд справи без її участі.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника та вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Пунктом п`ятим частини другої вказаної вище статті встановлено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст. 121 СК України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Відповідно до ч.1 ст. 126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ст. 130 СК України, заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині 3 ст. 128 цього Кодексу, тобто матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 03.03.2014 року встановлено, що ОСОБА_9 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що в Книзі реєстрації записів актів цивільного стану про народження Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дубровицького районного управління юстиції у у Рівненській області було складено відповідний запис № 80 від 09.09.2004 року, батьком дитини записано - ОСОБА_10 , а матір`ю ОСОБА_6 (а.с.6).
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 133,135 СК Сімейного Кодексу України №00023813612 від 30.08.2019 року реєстрація народження ОСОБА_3 була проведена відповідно до ч.1 ст. 135 СК України (а.с.8).
Мати ОСОБА_3 - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 померла, про що свідчить копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 21.08.2019 року (а.с.7).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем за власної ініціативи було замовлено та проведено у ТОВ Медікал Геномікс Україна експертизу ДНК, де згідно експертного заключення про біологічне батьківство № MG1978161 від 14.10.019 року, вірогідність батьківства ОСОБА_2 , відносно ОСОБА_3 складає 99.9999 % (а.с.5)
Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, або смерті жінки, котра вважалась матір`ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зі ст. 135 СК. Із заявою про встановлення факту батьківства до суду мають право звернутися матір, опікун (піклувальник) дитини, особа, яка її утримує та виховує, а також сама дитина, котра досягла повноліття, а факту материнства - батько й інші перелічені особи. Усі вони беруть участь у справі як заявники, а органи опіки та піклування й інші особи (залежно від обставин справи) - як заінтересовані особи.
У відповідності до п. 9 вказаної Постанови визначено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України в постанові № 3 від 15.05.2006 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" справи про визнання батьківства щодо дитини, яка народилася не раніше 1 січня 2004 р., суд має вирішувати відповідно до норм СК України, зокрема ч.2 ст.128, на підставі будь-яких доказів, що засвідчують походження дитини від певної особи й зібрані з отриманням норм цивільного процесуального законодавства.
Відповідно до ч.1 ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Згідно п.п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 р. № 52/5, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства чи материнства, зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану;
Згідно п. 2.16.4 Розділу ІІ Правил на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, так як в судовому засіданні достеменно встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що є підставою для внесення змін в актовий запис про народження дитини та встановлення цього факту, що має юридичне значення для захисту прав малолітнього.
На підставі наведеного, ст. ст. 126, 128, 134-135, 146 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 263-265, 280-282 ЦПК України , суд , -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей Дубровицької районної державної адміністрації, Дубровицький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області про встановлення факту батьківства - задоволити.
Встановити факт батьківства ОСОБА_2 щодо дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дубровицькому районному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), внести зміни до актового запису №80, складеного 09 вересня 2004 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , включивши відомості про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянина України, як про батька дитини та в графі відомостей про батька цієї дитини в актовому записі вказати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та змінити прізвище сина з " ІНФОРМАЦІЯ_6 " на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ".
Рішення суду є підставою для внесення Дубровицькому районному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) змін в актовий запис №80, складений 09 вересня 2004 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Дубровицький районний суд Рівненської області в Рівненський апеляційний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст.265 ЦПК України:
Заявник: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , житель АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_3 , виданий 30 серпня 2019 року, орган, що видав 4BLR1.
Заінтересована особа: Служба у справах дітей Дубровицької районної державної адміністрації, м.Дубровиця, вул.Воробинська, 16, Рівненська область, код ЄДРПОУ 36524884.
Заінтересована особа: Дубровицький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), м.Дубровиця, вул.Воробинська, 4, Рівненська область, код ЄДРПОУ 35080399
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 15.01.2020 |
Номер документу | 86891611 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Оборонова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні