ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/714/20-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., за участю секретаря Ахромєєвої А.В., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора Броварської місцевої прокуратури Київської області Гоми В.О. про тимчасовий доступ до речей та документів,

В С Т А Н О В И В :

11.01.2020 до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Білоцерківця О.А. надійшло клопотання сторони кримінального провадження прокурора Броварської місцевої прокуратури Київської області Гоми В.О. про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні КП Міжнародний аеропорт Одеса , яке розташовано за адресою: Аеропорт Цивільної авіації, м.Одеса-54, Одеська область, 65054, Україна.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019160000000051 відомості про яке 24.01.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

З матеріалів клопотання вбачається, що 11.04.2018 посадові особи КП Міжнародний аеропорт Одеса на інтернет-сайті prozorro.gov.ua розмістили оголошення про проведення відкритих конкурсних торгів за предметом закупівлі UA-2018-04-11-001592-с - Спеціалізований аеродромний прибиральний автомобіль із плужно - щіточним обладнанням та продувним агрегатом , очікувана вартість якого склала 20 000 000 грн.

02.07.2018 за результатами проведення аукціону переможцем було визначено ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" , ( ЄДРПОУ 41424219), яке зареєстровано за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, буд. 29/1-А, приміщення 101 із ціновою пропозицією 19 470 000,00 грн.

У подальшому, 19.07.2018 між КП Міжнародний аеропорт Одеса та ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" укладено договір про закупівлю №011-07/18, про закупівлю спеціалізованого аеродромного прибирального автомобілю із плужно-щіточним обладнанням та продувним агрегатом IVECO TRAKKER AD190T36W.

Згідно п.4.2.1. вищезазначеного договору КП Міжнародний аеропорт Одеса зобов`язується здійснити попередню оплату у розмірі 70% вартості товару протягом 15 банківських днів з моменту підписання уповноваженими представниками сторін договору.

Разом з тим, з метою уникнення конкуренції під час проведення публічних торгів з боку інших дилерів спецтехніки та надання переваги продавцю, посадовими особами КП Міжнародний аеропорт Одеса у тендерній пропозиції заявлено Спеціалізований аеродромний прибиральний автомобіль із плужно - щіточним обладнанням та продувним агрегатом , однак відповідно до податкових відомостей, зазначений у договорі автомобіль IVECO TRAKKER AD190T36W є снігоприбиральним.

Крім того, відповідно до п. 1.2 розділу 1 договору про закупівлю №011-07/18 учасник гарантує, що товар (автомобіль IVECO TRAKKER AD190T36W) належить йому на праві власності, не перебуває під забороною відчуження, арештом, не є предметом застави ті іншим засобом забезпечення виконання зобов`язань перед будь-якими фізичними або юридичними особами, державними органами і державою, а також не є предметом будь-якого іншого обтяження чи обмеження, передбаченого чинним законодавством України.

Однак, згідно отриманих у ході досудового розслідування відомостей від Регіонального сервісного центру МВС України та Головного управління держпраці в Одеській області зазначений автомобіль на обліку у ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" не перебував.

Разом з тим встановлено, що ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" після отримання авансового платежу від КП Міжнародний аеропорт Одеса , придбав зазначений у договорі автомобіль у офіційного дилера ТОВ Івеко Україна за 8 702 286 грн.

Таким чином, службовими особами КП Міжнародний аеропорт Одеса значно завищена ціна тендерної пропозиції на закупівлю товару, що призвело до нанесення збитків останньому.

Слідчий або прокурор в судове засідання не з`явились, слідчий направив заяву про розгляд клопотання без його участі та задоволення клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для надання доступу до запитуваних стороною кримінального провадження речей.

На підставі викладеного і керуючись ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до речей та документів старшому слідчому в ОВС ГСУ НП України Ведринській О.А. та процесуальним керівникам у кримінальному провадженні, що включені до групи прокурорів, а саме: начальнику відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо розкрадання державних коштів Департаменту процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора Алахвердієву С.Ш., прокурору відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо розкрадання державних коштів Департаменту процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора Лодочникову Д.О., прокурору відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо розкрадання державних коштів Департаменту процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора Парейку В.І., прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Головко А.Л., прокурору Броварської місцевої прокуратури Київської області Гомі В.О., прокурору Київської місцевої прокуратури № 7 Бондаренку І.О., прокурору першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях підслідних Державному бюро розслідувань, прокуратури Кіровоградської області Хачатряну А.А., начальнику відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Миколаївської області Розанову Ю.А., прокурору відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо розкрадання державних коштів Департаменту процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора Петросяну А.М., спільно з працівниками ГУ КЗЕ СБ України за дорученням слідчого або прокурора, отримати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме доступ до документації конкурсних торгів стосовно участі підприємств ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" , ( ЄДРПОУ 41424219), та ТОВ "СПЕЦТЕХНІКА+" + , (ЄДРПОУ 38157851) у процедурах державних закупівель, які проводились КП Міжнародний аеропорт Одеса , за період з 2018 по 2019 роки, договорів (у т.ч. додаткових), укладених КП Міжнародний аеропорт Одеса , з указаними підприємствами та додатків до них, документації, що стосується придбання спеціалізованого аеродромного прибирального автомобілю із плужно-щіточним обладнанням та продувним агрегатом IVECO TRAKKER AD190T36W та автобус перонний пасажирський TAM VIVAR 104WL , поставки даної техніки до КП Міжнародний аеропорт Одеса та розрахунків за них, актів здачі-приймання, товарно-транспортних накладних, оскільки наявні достатні підстави вважати, що вони можуть знаходитись у володінні КП Міжнародний аеропорт Одеса , яке розташовано за адресою: Аеропорт Цивільної авіації, м.Одеса-54, Одеська область, 65054, Україна.

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О.А.Білоцерківець

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/714/20-к

Примірник 2 - наданий прокурору Гомі В.О.

Слідчий суддя О.А.Білоцерківець

Дата ухвалення рішення 13.01.2020
Зареєстровано 15.01.2020
Оприлюднено 16.01.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/714/20-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону