Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 січня 2020 р. Справа №200/329/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Мозговая Н.А., ознайомившись з позовною заявою Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Державного підприємства Селидіввугілля в особі відокремленого підрозділу Автобаза про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій працівникам підприємств, -
В С Т А Н О В И В:
09 січня 2020 року позивач, Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 41247274, місцезнаходження: Донецька область, м. Селидове, вулиця Героїв Праці, буд. № 6), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства Селидіввугілля в особі відокремленого підрозділу Автобаза (код ЄДРПОУ: 33644449, місцезнаходження: Донецька область, м. Селидове, вул. Красноармійська, буд. №136) про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. б - з ст. 13 Закону України від 05.11.2011 року №1788 Про пенсійне забезпечення за період грудень 2017 року - листопад 2019 року в розмірі 116 671,35 грн.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В порушення зазначеного припису позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI зі змінами та доповненнями(далі Закон № 3674) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову суб`єктом владних повноважень, юридичною особою майнового характеру справляється судовий збір за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік від 23.11.2018 № 2629-VIII, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року складає 1921 грн.
У позовній заяві позивачем заявлено вимогу майнового характеру. Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.
Позивачем до позовної заяви додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв`язку із відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Розглянувши заявлене клопотання, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону №3674, встановлено, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч.1 ст. 133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити.
Таким чином, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати належні і допустимі, у розумінні ст. ст. 73, 74 КАС України, докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
В порушення зазначеної норми позивачем не надано належних доказів щодо відсутності фінансування.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 КАС України. З огляду на викладене, є достатні підстави для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення її недоліків, у встановлений судом строк.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Крім того, згідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн., про що надати до суду оригінал квитанції.
Відповідно до ч.3 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Державного підприємства Селидіввугілля в особі відокремленого підрозділу Автобаза про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій працівникам підприємств - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн., про що надати до суду оригінал квитанції - 10 днів з моменту отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, вона повертається позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Мозговая
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86898220 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Мозговая Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні