Ухвала
від 15.01.2020 по справі 910/14827/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

15.01.2020 Справа № 910/14827/19

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Надлер"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фолд"

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Івченко А.М.

Представники:

арбітражний керуючий Худоногова Л.Ю.;

від заявника: Хашко О.М.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Надлер" звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фолд".

24.10.2019 від арбітражного керуючого Ткачука О.В. надійшла заява про участь у справі.

29.10.2019 від арбітражного керуючого Гусака Ю.М. надійшла заява про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.10.2019 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Надлер" про відкриття провадження у справі про банкрутство залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме надати суду докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень до 13.11.2019.

06.11.2019 від заявника надійшло клопотання про усунення недоліків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.11.2019 прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду; підготовче засідання суду призначено на 18.12.2019.

15.11.2019 від арбітражного керуючого Лошакова Д.С. надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

20.11.2019 від арбітражного керуючого Жмакіна С.А. надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

02.12.2019 від арбітражного керуючого Пісної Д.В. надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

04.12.2019 від арбітражного керуючого Ходоногової Л.Ю. надійшла заява про участь у справі про банкрутство.

17.12.2019 від заявника надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.12.2019 підготовче засідання суду відкладено на 15.01.20; запропоновано боржнику надати суду та заявнику відзив з урахуванням ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства.

В судове засідання 15.01.2020 з`явилися представник заявника, яка надала пояснення щодо заяви та арбітражний керуючий Ходоногова Л.Ю., яка підтримала заяву про участь у справі.

Згідно з приписами ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 1 Кодексу під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Згідно п.2 ч.1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фолд" зареєстровано за адресою: 01042, м. Київ, вул. Новопечерський, 5, код ЄДРПОУ 39136586.

За твердженнями Заявника у Товариство з обмеженою відповідальністю "Фолд" наявна заборгованість у розмірі 1 670 000,00 грн.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Вимоги заявника підтверджуються рішенням Господарського суду міста Києва від 07.05.2019 у справі № 910/16630/18, постановою про відкриття виконавчого провадження від 10.07.2019, постановою про повернення виконавчого документа стягувану.

Так, рішенням Господарського суду міста Києва від 07.05.2019 у справі № 910/16630/18 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фолд" на користь заявника 1 670 000,00 грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 25 050,00 грн.

17.09.2019 виконавче провадження було закрито, а виконавчий документ повернуто заявникові.

Загальна сума підтверджених грошових вимог до боржника складає 1 695 050,00 грн., натомість, боржником, не надано суду доказів погашення заборгованості перед заявником.

Згідно ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, у суду наявні всі правові підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Статтею 28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

В ухвалі про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд пропонує трьом визначеним шляхом автоматизованого відбору арбітражним керуючим подати заяву про участь у цій справі.

У разі якщо заява про участь у справі надійшла лише від одного арбітражного керуючого, господарський суд призначає таку особу розпорядником майна/керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору.

У разі якщо жоден із арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, не подав до господарського суду заяву про участь у справі, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого за власною ініціативою.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство було визначено 3 кандидатури арбітражних керуючих, а саме: Худоногової Л.Ю. (свідоцтво від 20.03.2013 № 479), Жмакіна С.А. (свідоцтво від 10.11.2015 № 1734), Дмитрасевича М.О. (свідоцтво від 19.03.2013 № 553), для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фолд".

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі.

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом,

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Судом встановлено, що від визначених автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі надійшли заяви про участь у справі від арбітражного керуючого Жмакіна С.А. (надійшла 20.11.2019) та арбітражного керуючого Ходоногової Л.Ю. (надійшла 04.12.2019).

У разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору.

Першою визначена була особа арбітражного керуючого Ходоногової Л.Ю.

Відомостей про те, що арбітражний керуючий Ходоногова Л.Ю. здійснювала управління боржником або ж є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.

Станом на час розгляду матеріалів заяви у підготовчому засіданні до суду надійшли заяви на участь у справі арбітражних керуючих Ткачука О.В., Лошакова Д.С., Гусака Ю.М. та Пісної Д.В.

За обставин подання арбітражною керуючою Ходоноговою Л.Ю. заяви про призначення її розпорядником майна боржника у справі № 910/14827/19 та тим, що вона була першою визначена шляхом автоматизованого відбору, кандидатури арбітражних керуючих Жмакіна С.А., Ткачука О.В., Лошакова Д.С., Гусака Ю.М. та Пісної Д.В. судом не розглядаються через відсутність правових підстав для їх розгляду.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

У зв`язку з викладеним вище, суд встановлює розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Ходоноговій Л.Ю. розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.

Таким чином, встановивши факт неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення розпорядника майна боржника, керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі № 910/14827/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фолд (01042, м. Київ, вул. Новопечерський, 5, код ЄДРПОУ 39136586).

2. Визнати вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю Надлер до Товариства з обмеженою відповідальністю Фолд на загальну суму 1 670 000,00 грн.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника з 15.01.2020.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника з 15.01.20.

5. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Ходоногову Людмилу Юріївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 20.03.2013 № 479).

6. Встановити розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Ходоноговій Людмилі Юріївні розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання нею повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів авансованих заявником на депозитний рахунок господарського суду.

7. Зобов`язати розпорядника майна боржника надати суду не пізніше 01.03.2020 відомості про результати розгляду вимог кредиторів боржника.

8. Зобов`язати розпорядника майна боржника у строк до 15.03.2020 організувати та провести інвентаризацію майна боржника.

9. Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фолд у встановленому законодавством порядку.

10. Заборонити боржнику та власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації боржника, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

11. Призначити попереднє засідання суду у справі на 15.04.20 о 12:45 год., яке відбудеться у приміщенні господарського суду м. Києва в залі судових засідань № 16 (корпус Б).

12. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі, контролюючому органу, визначеному Податковим кодексом України, місцевому загальному суду, органу, який здійснює примусове виконання рішень за місцезнаходженням боржника.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено Господарським процесуальним кодексом України, Кодексом України з процедур банкрутства та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя А.М.Івченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.01.2020
Оприлюднено16.01.2020
Номер документу86905517
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/14827/19

Ухвала від 29.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 29.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 29.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 29.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 11.08.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 23.06.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 27.04.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 12.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Постанова від 12.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні