Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 391/896/19
Провадження № 2/391/41/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.01.2020р.селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Червонописького В.С., з участю секретаря судового засідання Степанової Л.Г. розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями за набувальною давністю, зазначивши, що він з 2001 року проживає в житловому будинку по АДРЕСА_1 , відкрито володіє даним будинком, доглядає та утримує його, обробляє біля будинку земельну ділянку, сплачує комунальні послуги та зареєстрований за вказаною адресою. Позивач більше десяти років відкрито та добросовісно володіє зазначеним будинком, просить визнати за ним право власності на нього за набувальною давністю.
Позивач в судове засідання не з`явився, однак надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.(а.с.18)
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, однак надав суду заяву, в якій позов визнає, не заперечує проти його задоволення, просить справу розглянути в його відсутність.(а.с.25)
Згідно ст. 200 ч. 3 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Оскільки відповідач позов визнав та подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, суд приходить до висновку про ухвалення рішення по справі в підготовчому судовому засіданні.
Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.
Спір щодо визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю регулюється вимогами ст.344 ЦК України. Зокрема, відповідно до частини першої, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Відповідно до ч.4 ст.344 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.
Судом встановлено, що з 2001 року ОСОБА_1 проживає в житловому будинку по АДРЕСА_1 , на нього відкрито особовий рахунок, що підтверджується довідками виконкому Виноградівської сільської ради №386 та №387 від 06.11.2019 року, згідно з записами в погосподарський книзі.(а.с.8-9)
Позивач зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 13.02.2017, що підтверджується відміткою в паспорті громадянина України.(а.с.6)
Дослідивши договір про користування електричною енергією № 0605142, судом встановлено, що позивач з 19.02.2001 сплачує на користь електропостачальної компанії плату за споживання еклектичної енергії до домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 .(а.с.15-17)
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку кадастровий № 3522880900:51:000:0037 позивач є власником земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1 .(а.с.14)
Та, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку кадастровий № 3522880900:51:000:0036 позивач є власником земельної для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 .(а.с.13)
Домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 , згідно свідоцтва на право власності на будівлю та довідки Обласного комунального підприємства Кіровоградське обласне об`єднане бюро технічної інвентаризації на праві власності належало ОСОБА_2 .(а.с.10-11)
Відповідно до наданої інформації сільського голови Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області ОСОБА_2 померла, а її донька, що здійснювала продаж будинку, на території Виноградівської сільської ради Кіровоградської області не проживає.(а.с.25)
Таким чином, позивач з 2001 року добросовісно заволодів житловим будинком з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 , відкрито та безперервно ним володіє, доглядає за будинком та забезпечує його схоронність, обробляє біля нього земельну ділянку, сплачує комунальні послуги, на нього відкрито особові рахунки, що стверджується даними довідки Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, оформив право власності на земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 .
Доказів того, що у вказаний час будь-яка інша особа виявила інтерес до вказаного будинку судом не здобуто.
Ніхто, окрім позивача не претендує на вказаний будинок, не заявляє ніяких претензій на нього.
Набувальна давність визначається, як засіб закріплення майна за суб`єктами, що ним володіють, у випадках, коли вони не мають можливості через певні обставини підтвердити підстави виникнення прав, а також в інших ситуаціях. Право власності за набувальною давністю може бути набутим як на безхазяйні речі, так і на майно, яке належить за правом власності іншій особі.
Відповідно до п.9,11,13,14 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №5 від 07 лютого 2014 року "Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав" особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність).
При вирішенні спорів, пов`язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке: володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності; володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна; володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності.
Оскільки позивач з 2001 року (більше 18 років) добросовісно, безперервно, відкрито володіє житловим будинком АДРЕСА_1 , за ним може бути визнано право власності на це майно за набувальною давністю, відповідно до ч.1 ст.344 ЦК України.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для визнання за позивачем права власності на вищевказаний будинок за набувальною давністю, позов визнаний відповідачем, отже позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.4,12,81,247,263-265 ЦПК України, ст.344 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності за набувальною давністю, на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями, розташований по АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 10 днів з дня його проголошення через Компаніївський районний суд Кіровоградської області.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Сторони:
позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
відповідач: Виноградівська сільська рада Компаніївського району Кіровоградської області, с.Виноградівка, вул. Центральна,41, код ЄДРПОУ - 04527632.
Суддя В.ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2020 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86915905 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні