Справа № 685/1758/19
Провадження № 2/685/330/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2019 року Теофіпольський районний суд Хмельницької області в складі
головуючого судді Самойловича А.П.,
за участі секретаря Казмірчук І.Ю.,
розглянувши в підготовчому провадженні у відкритому судовому засіданні в смт Теофіполь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Поляхівської сільської ради Теофіпольського району Хмельницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
28 листопада 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до сільської ради, як представника територіальної громади за місцем відкриття спадщини, заявивши вимогу визнати за ним право власності, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , на земельну ділянку, яка розташована на території Поляхівської сільської ради Теофіпольського району Хмельницької області.
Позовна вимога обґрунтована неможливістю в позасудовому порядку оформити прийняття спадщини через втрату правовстановлюючих документів на земельну ділянку.
Позивач надав суду заяву про підтримання позову та розгляд справи за його відсутності.
Відповідачем направлена до суду заява про визнання позовних вимог та розгляд справи за відсутності їх представника.
Справа розглянута за відсутності осіб, які беруть участь у справі, та без здійснення фіксації судового засідання звукозаписувальним технічним засобом.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов переконання про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Згідно ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Статтею 392 ЦК України власник майна має право пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Статтями 1216, 1225 та 1268 ЦК України встановлено, що спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), належність спадщини спадкоємцю з часу відкриття спадщини незалежно від часу її прийняття, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до статей 1233 та 1235 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими фізичними особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Позивач являється спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , прийняв спадщину, інші спадкоємці відсутні, що підтверджується текстом заповіту, посвідченого 11 січня 2006 року за № 24 державним нотаріусом Теофіпольської державної нотаріальної контори; інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру від 19 грудня 2017 року № 50339590; свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 ; довідкою Поляхівської сільської ради Теофіпольського району Хмельницької області від 26 грудня 2017 року № 1190 про склад сім`ї ОСОБА_2 на день його смерті; витягом від 19 грудня 2017 року № 50340308 про реєстрацію в Спадковому реєстрі спадкової справи після смерті ОСОБА_2 ; свідоцтвом про право ОСОБА_1 на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 , виданим 17 жовтня 2018 року за № 1815 державним нотаріусом Теофіпольської держнотконтори на житловий будинок по АДРЕСА_1 ; витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за спадкоємцем ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2 на вищезазначений житловий будинок.
До складу спадщини також входить земельна ділянка площею 2,9 га, розташовану на території Поляхівської сільської ради та призначену для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується наданою Відділом у Теофіпольському районі ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області архівною копією Державного акту на право власності на землю серії ІІ-ХМ № 048856 від 16 лютого 1999 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державним актів на право власності на землю за № 503, згідно якого ОСОБА_2 являється власником земельної ділянки площею 2,9 га, з цільовим призначенням ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Поляхівської сільської ради.
Як вбачається з постанови державного нотаріуса Теофіпольської державної нотаріальної контори від 19 липня 2019 р. № 552/02-31, підставою для відмови позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3 на земельну ділянку, є відсутність правовстановлюючих документів на дану земельну ділянку.
Оголошення про втрату державного акту серії ІІ-ХМ № 048856 від 16 лютого 1999 р., виданого на ім`я ОСОБА_2 та визнання даного акту недійсним опубліковано на 6-й сторінці газети Життя Теофіпольщини № 30 від 25 липня 2019 року.
Таким чином, дослідивши докази в їх сукупності, суд дійшов переконання, що позивач ОСОБА_1 успадкував за заповітом після смерті ОСОБА_2 земельну ділянку, однак не має можливості офіційно оформити прийняття спадщини через відсутність правовстановлюючих документів на землю, тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 15, 16, 328, 392, 1216, 1225, 1258, 1261, 1264 ЦК України, ст.ст. 197, 200, 263-265 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,90 гектара, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Поляхівської сільської ради Теофіпольського району Хмельницької області, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належала ОСОБА_2 згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ХМ № 048856, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 503.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Хмельницького апеляційного суду через Теофіпольський районний суд Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 24 грудня 2019 року
Суддя А.П. Самойлович
Суд | Теофіпольський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86919757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Теофіпольський районний суд Хмельницької області
Самойлович А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні