Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 січня 2020 р. Справа №200/468/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Буряк І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Волноваського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Волноваського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції, відповідно до тексту позовної заяви, позивач просить суд: визнати дії відділу державної реєстрації актів цивільного стану Волноваського районного управління юстиції у Донецькій області про відмову 06 вересня 2019 року внесенні змін до актового запису пр. розірвання шлюбу №66, складеного Волноваським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецької області 18 березня 1997 року - незаконними; зобов`язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану Волноваського районного управління юстиції у Донецькій області внести зміни до актового запису про розірвання шлюбу №66, складеного Волноваським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецької області 18 березня 1997 року, де змінити прізвище ОСОБА_1 на ОСОБА_1 .
У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.
Разом з тим, позовна заява не відповідає вимогам частини третьої статті 161 КАС України, яка передбачає, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України №3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23 листопада 2018 року №2629-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921 грн. 00 коп.
Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою становить 768,40 грн.
Отже, позивачу слід сплатити судовий збір за подання до суду даної позовної заяви майнового характеру у розмірі 768,40 грн.
Суд звертає увагу, що згідно положень частини першої статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про судовий збір", суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Під час огляду матеріалів до позовної заяви встановлено, що позивачем до позовної заяви додано квитанцію від 01.11.2019 №0.0.1510782526.1 про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн.
Разом з тим, під час перевірки зарахування судового збору, судом згідно відомостей програмного комплексу "Діловодство спеціалізованого суду" встановлено, що вищевказану квитанцію про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн. вже було подано позивачем раніше на підтвердження сплати судового збору при зверненні ОСОБА_1 до Волноваського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії і вказана сума судового збору була зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України за вказану позовну заяву, як за окремий об`єкт справляння судового збору.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 09.12.2019 у справі №200/13059/19-а позовну заяву повернуто позивачу разом з доданими до неї документами, питання щодо повернення суми судового збору судом не вирішувалось.
Таким, чином, як доказ сплати судового збору, позивачем до позову додано копію квитанції, яка врахована за розгляд іншої справи.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Об`єкти справляння судового збору визначені статтею 3 Закону України "Про судовий збір".
Так, згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, кожна позовна заява є окремим об`єктом справляння судового збору, і за подання кожного окремого позову, в разі відсутності пільг щодо сплати судового збору, необхідно сплатити судовий збір в розмірах та порядку, передбачених Законом України "Про судовий збір".
Таким чином, вказана квитанція долучена позивачем до даного позову безпідставно і не може бути використана для підтвердження сплати судового збору за подання до суду даного адміністративного позову, поданого тим самим позивачем до того самого суду.
Крім цього суд, звертає увагу позивача, що частиною п`ятою статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за повторно подані позови, що раніше були залишені без розгляду, судовий збір сплачується на загальних підставах.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на викладене, квитанція від 01.11.2019 №0.0.1510782526.1 про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн. не може вважатись його сплатою за поданою позовною заявою.
Таким чином, судом встановлено, що станом на даний час судовий збір позивачем у визначеному законодавством порядку та розмірі не сплачений.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
По суті, позовна заява є юридичною підставою виникнення відносин у сфері адміністративного судочинства. Кодексом адміністративного судочинства України застосовано термін позовна заява - ст. 160 , як звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах (ст. 5).
Правова природа позову як процесуального засобу захисту прав полягає в тому, щоб суд, прийнявши позовну заяву, у певному процесуальному порядку вирішив законність і обґрунтованість цієї матеріально-правової вимоги однієї особи до іншої, які стають сторонами процесу і між якими відбувається спір про право.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Позивачем у якості відповідача зазначено Волноваський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції (ЄДРПОУ 23356202) із зазначенням юридичної адреси: вул. 1 Травня, 9, м. Волноваха, Донецька область, 85700.
Згідно інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним номером 23356202 в реєстрі зареєстрована юридична особа Волноваський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків) (Волноваський РВ ДРАЦС Східного МУ МЮ (м. Харків)), юридична адреса: 85700, Донецька обл., Волноваський район, місто Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБР, будинок 9.
Суд звертає увагу позивача, що згідно з даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань повним найменуванням відповідача є саме Волноваський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків).
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений у відповідності з нормами статей 160, 161 КАС України, зазначивши правильну назву юридичної особи відповідача, його коду ЄДРПОУ та звернувши позовні вимоги до належного відповідача.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини другої статті 169 КАС України).
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, процесуального законодавства, тому її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись статтями 169, 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Волноваського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків, шляхом надання суду оригіналу документу про сплату судового збору у визначеному розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, уточнену позовну заяву оформлену у відповідності з нормами статей 160, 161 КАС України відповідно до кількості осіб у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Буряк
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2020 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86925272 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Буряк І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні