ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
15 січня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/1618/19-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області (58002, м. Чернівці, площа Центральна, 3, код ЄДРПОУ 40329345) до Сільськогосподарського кооперативу «Боян» (60321, Чернівецька область, Новоселицький район, село Бояни, код ЄДРПОУ 03802059), про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (позивач) просить:
- стягнути з Сільськогосподарського кооперативу «Боян» , заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат, пов`язаних з виплатою та доставкою пільгових пенсій (Список № 2), за період з 01.11.2017 року по 31.10.2018 в сумі 19157,57 грн. на користь позивача - Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області, р/р UA 153563340000025607300468926, МФО 356334 філія - Чернівецьке обласне управління ПАТ «Державний ощадний банк України» код ЄДРПОУ 40329345.
Ухвалою суду від 24.12.2019 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків. У визначені строки, позивач усунув недоліки позовної заяви.
Розглянувши позовну заяву, суд приходить до висновку, що вона подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161,171 Кодексу адміністративного судочинства України; даний спір виник із публічно-правових відносин; спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства; справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду.
Підстави залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у даній справі.
Частинами 1 та 4 ст. 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно частини 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів з власної ініціативи або заклопотанням учасника справи, суд постановляє ухвалу.
З урахуванням наданих позивачем матеріалів, а також з метою з`ясування всіх обставин у справі, суд вважає за необхідне витребувати докази, які мають значення для справи. За таких підстав, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне, витребувати від позивача правовстановлюючі документи, документи первинного бухгалтерського обліку, які були об`єктом перевірки, а від відповідача матеріали перевірки на підставі яких прийнято оскаржуване рішення, які мають значення для справи.
Враховуючи викладене, суд вважає, що з метою повного та всебічного з`ясування всіх обставин справи, суд зобов`язує сторони надати витребувані докази в п`ятиденний строк із дати отримання копії ухвали.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що за приписами статті 129-1 Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання. Принцип обов`язковості судових рішень закріплений і у статті 14 КАС України, відповідно до змісту якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Беручи до уваги склад учасників справи, характер спірних правовідносин, а також враховуючи інші критерії, визначені частиною третьою статті 257 КАС України, суд вважає за можливе розглянути вказану справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 241, 243, 248, 257, 260 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі.
2. Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, встановленими статтями 257-263 КАС України.
3. Призначити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження на 14:30 год. "11" лютого 2020 року. Справа розглядатиметься суддею Дембіцьким П.Д. одноособово. Засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І.
4. У разі заперечення проти позову запропонувати відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частиною другою та частиною четвертою статті 162 КАС України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. У разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву, запропонувати позивачу у дводенний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною другою-четвертою статті 162 КАСУ.
6. У разі подання позивачем відповіді на відзив, запропонувати відповідачу у дводенний строк з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, які повинні відповідати вимогам, встановленим частиною другою-четвертою статті 162 КАС України.
7. Зобов`язати позивача:
7.1. Надати пояснення письмове із посиланням на Закони, нормативно правові акти, письмові докази щодо правомірності прийнятого рішення.
7.2. Всі оригінали документів в обґрунтування прийнятого рішення або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності. Докази отримання відповідачем копії матеріалів позовної заяви з додатками
7.3. Докази виникнення заборгованості з зазначенням періоду по конкретним особам, розрахунки, докази перерахування коштів на рахунки по сумі до стягнення, докази про отримання копії позовної заяви з додатками відповідачем.
7.4. Докази отримання відповідачем копії позовної заяви.
7.5. Номери контактних телефонів, факсу, електронної пошти, які необхідні для здійснення виклику до суду, а в разі необхідності з`ясування причин неприбуття до суду.
8. Зобов`язати відповідача:
8.1. Пояснення письмове із посиланням на Закони, нормативно правові акти, письмові докази щодо протиправності дій позивача та правомірності своїх дій. Крім того, необхідно зазначити про причини добровільного не відшкодування зазначеної суми позивачем.
8.2. Докази виникнення заборгованості з зазначенням періоду, конкретно по особам, докази погашення - перерахування заявленої суми до стягнення, докази про отримання копії позовної заяви з додатками із наданням пояснення про причини невиконання - непогашення суми заборгованості.
8.3. Правовстановлюючі, реєстраційні документи.
8.4. Матеріали надати в копіях, придатні до читання, прошиті, пронумеровані згідно опису, належним чином посвідчені.
9. Сторонам надати витребувані докази в 5-денний строк із дати отримання копії ухвали.
10. Покласти персональну відповідальність за виконання п. п. 7, 8 резолютивної частини ухвали на керівників, або осіб, які їх заміщають на час виконання вказаної ухвали суду та довести до їх відома про відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
11. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя П.Д. Дембіцький
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2020 |
Оприлюднено | 17.01.2020 |
Номер документу | 86927226 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні