Справа № 766/8716/19
н/п 2/766/2547/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 220 року Херсонський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Прохоренко В.В.,
секретар Тихоша Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Херсонської обласної кредитної спілки Єдність до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
До Херсонського міського суду Херсонської області надійшла позовна заява ХОКС Єдність до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 22.11.2017 року між ХОКС Єдність та ОСОБА_1 , був укладений договір № 166 про споживчий кредит про надання коштів у позику в тому числі на умовах фінансового кредиту на суму 4 000 грн., строк користування кредитом становить 24 місяці від дати отримання позичальником кредиту, тобто з 22.11.2017 по 22.11.2018р; процентна ставка становить 56.4 % річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом. Відповідно до умов договору позичальник повинен був проводити погашення кредиту та процентів за його користування згідно графіка розрахунків, проте його не дотримався внаслідок чого виникла заборгованість, яка станом на 22.04.2019 р. становить 475,52 грн., З метою забезпечення виконання зобов`язань по кредитному договору, між позивачем та ОСОБА_1 , , було укладено договір поруки за №166 від 22.11.2017року , за яким визначено ОСОБА_2 поручителем на за вищевказаним кредитним договором від 22.11.2017 року, за яким остання взяла на себе зобов`язання повернути отриманий ОСОБА_1 , кредит та інші платежі, передбачені кредитним договором, а також сплатити кредитору витрати, пов`язані з одержанням виконання зобов`язання, зокрема судові витрати. Договір передбачає солідарну відповідальність поручителя та боржника перед кредитором.
В зв`язку з вищевикладеним, просить стягнути з відповідачів солідарно на свою користь вищевказану суму боргу, понесені судові витрати на сплату судового збору та правничу допомогу.
Ухвалою суду від 17.05.2019 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі без повідомленням (виклику) сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотань про виклик сторін у судове засідання не надходило.
Відзив від відповідачів до суду не надійшли.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно ч.1 ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Судом встановлено,22.11.2017 року між Херсонською Кредитною спілкою Єдність та ОСОБА_1 , було укладено Кредитний договір № 166 про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту на суму 4000 грн., за умовами якого кредитодавець зобов`язався надати позичальнику кредит на засадах строковості, зворотності, цільового характеру використання, платності та забезпеченості, а позичальник зобов`язався повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом на умовах, визначених цим договором.
Відповідно до п.2.1., 3.1. Кредит надано строком на 24 місяців, плата за користування кредитом (проценти) є фіксованою і становить 56.4 % річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом.
Відповідно до п. 3.5 відповідач повинен проводити погашення кредиту та процентів за користування кредитом згідно графіка розрахунків, що є невід`ємною частиною кредитного договору .
Пунктом 3.7 договору у разі несвоєчасного надходження планового платежу повністю або частково, цей кредит визнається кредитом з підвищеним ризиком. Протягом цього терміну плата за користування кредитом становить 84 % річних від суми залишку кредиту за кожен день користування кредитом.
Пунктом 5.1.3 Договору встановлений обов`язок позичальника вчасно здійснювати платежі щодо погашення кредиту і процентів, нарахованих за користування кредитом, відповідно до Графіка розрахунків.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач , порушив умови кредитного договору, в частині своєчасного повернення кредиту та сплати процентів, внаслідок чого виникла заборгованість перед позивачем станом на 22.04.2019 рік в розмірі 475,52 грн.
Таким чином, судом встановлено, що позичальник не виконав зобов`язання, передбачені умовами договору №166 від 22.11.2017 року, у погоджені сторонами строки, а тому, згідно ч.1 ст. 612, ст. 610 ЦК України, його слід вважати таким, що прострочив виконання зобов`язання.
Судом також встановлено, що позивачем та ОСОБА_1 , , було укладено договір поруки за №166 від 22.11.2017року , за яким визначено ОСОБА_2 поручителем на за вищевказаним кредитним договором від 22.11.2017 року, за яким остання взяла на себе зобов`язання повернути отриманий ОСОБА_1 , кредит та інші платежі, передбачені кредитним договором, а також сплатити кредитору витрати, пов`язані з одержанням виконання зобов`язання у разі невиконання позичальником умов вказаного вище кредитного договору .
Згідно п.3.1. вказаного договору поруки строк дії договору становить 10 років.
За п.3.2. договір поруки є чинним з моменту його підписання сторонами.
З розрахунку заборгованості вбачається, що ОСОБА_1 , порушив умови кредитного договору в частині своєчасного повернення кредиту та сплати процентів, внаслідок чого станом на 22.04.2019 року виникла заборгованість перед позивачем в розмірі 475,52грн.
Відповідно до частини першої статті 628 ЦК України зміст договору як угоди (правочину) складає сукупність визначених на розсуд сторін і погоджених ними умов, у яких закріплюються їхні права та обов`язки, а також умов, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Обсяг зобов`язань поручителя визначається як умовами договору поруки, так і умовами основного договору, що встановлює обсяг зобов`язань боржника, забезпечення виконання яких здійснює поручитель (частини перша, друга статті 553 ЦК України).
Статтею 554 ЦК України встановлено, що в разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
За змістом укладеного між сторонами договору поруки №166 від 22.11.2017 року поручитель ОСОБА_2 , та боржник ОСОБА_1 , , відповідають перед ХОКС Єдність як солідарні боржники.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення заборгованості з відповідачів підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до положень ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Виходячи з вищевикладеної норми, з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню витрати по судовому збору в сумі 1921,00 грн., платіжне доручення про сплату якого позивачем, міститься в матеріалах справи.
Крім того, згідно положень ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
На підтвердження понесених витрат на правничу допомогу до суду було надано: розрахунок вартості наданих послуг, згідно угоди про надання правової допомоги № 15 від 13.03.2018р., додаткову угоду №5 до угоди про надання правової допомоги, акт виконаних адвокатом Даниловим О.Ф. робіт та квитанцію про сплату 1500 гривень, які підлягають стягненню з відповідачів пропорційно .
На підставі викладеного, ст. ст.526, 553, 554, 611, 615, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 6-13, 81, 133, 141, 258, 259, 263- 265, 279, ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 на користь Херсонської обласної Кредитної спілки Єдність (м. Херсон, пр. Гмирьова,8, ЄДРПОУ 25827545) заборгованість за кредитним договором № 166 від 22.11.2017 року у розмірі 475,52 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , на користь Херсонської обласної Кредитної спілки Єдність (м. Херсон, пр. Гмирьова,8, ЄДРПОУ 25827545, р/р) понесені судові витрати по 960,50 грн. та витрати на правничу допомогу по 750,00 грн., з кожного.
У разі неявки всіх учасників справи в судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.
Відповідно до Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя: В.В.Прохоренко
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2020 |
Оприлюднено | 17.01.2020 |
Номер документу | 86936324 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Прохоренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні