Рішення
від 28.11.2019 по справі 761/2482/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/2482/19

Провадження № 2/761/3711/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

28 листопада 2019 року

Шевченківський районний суд м. Києва

в складі:

головуючого - судді: Кондратенко О.О.

при секретарі: Архипов І.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки "Турбота" при Міжнародній організації "Жіноча громада" про стягнення грошового вкладу і процентів

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2018 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідача Кредитної спілки "Турбота" при Міжнародній організації "Жіноча громада" про стягнення грошового вкладу і процентів, в якому просила стягнути з відповідача на свою користь членський внесок в сумі 48 223,62 грн. та проценти в сумі 4 186,35 грн.

Свої позовні вимоги обгрунтовує тим, що 01 січня 2004 року між Кредитною спідкою Турбота при Міжнародній організації Жіноча громада та Позивачкою було укладено цивільно-правовий договір №3000с про внесення ощадного членського внеску, відповідно до умов якого позивачкою як членом Кредитної спілки було внесено членський внесок до Спілки на умовах строковості, зворотності та платності в розмірі 7 030,99 грн. на строк 12 місяців. Позивачці було оформлено та видано членську книжку №3000. Відповідно до п.1.2. Договору, Спілка розділяє та щомісячно приєднує проценти до внеску, які є часткою доходу Спілки, отриманого від використання внеску в розмірі 18% річних. Крім того, між сторонами було укладено депозитний договір №3000с від 01 січня 2004 року, яким сторони визначили можливість довнесення та зняття членських внесків, термін 100 місяців, планова дата закриття Договору 01.05.2012р. З 01.01.2010р. Спідкою припинилось нарахування процентів та їх приєднання, а з 17.09.2010р. Позивачці було повернуто 500,00 грн. внеску, після чого будь-які виплати Спілкою взагалі припинились. Згідно особової картки та членської книжки №3000, станом на 17.09.2010р. залишок членського внеску по Договору становить - 48 223,62 грн. та процентів - 4 186,35 грн., а всього 52 409,97 грн., які позивачка просила стягнути на свою користь з відповідача.

В судовому засіданні Позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечувала.

Відповідач в судове засіданні свого представника не направив, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку; відзив на позов не надіслав; заяв про розгляд справи за його відсутності чи оголошення по справі перерви до суду не надіслав; причини неявки суду не сповістив.

Оскільки, позивачка не заперечувала проти проведення заочного розгляду справи, суд, відповідно до ст. ст. 280, 282 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Суд, розглянувши подані сторонами документи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Перевіряючи обставини справи судом встановлено, що 01 січня 2004 року між Кредитною спілкою "Турбота" та ОСОБА_1 було укладено Договір №3000с про внесення ощадного членського внеску, згідно якого ОСОБА_1 вносить членський внесок до Спілки на умовах строковості, поворотності та платності в розмірі 7030,99 грн. на строк 12 місяців, а Спілка розділяє та щомісячно приєднує проценти до внеску, які є часткою доходу Спілки, отриманого від використання внеску в розмірі 18% річних, та зобов`язується повернути члену кредитної спілки суму внеску в термін, вказаний в договорі (п.п.1.1., 1.2., 2.2.).

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що за умовами Договору №3000с від 01 січня 2004р. (депозитного договору), сторони погодили, що сума внеску Позивачки становить 7030,99 грн. з нарахуванням та виплатою 18,0% річних за всі повні місяці, протягом яких спілка користувалася внеском до моменту повернення внеску Члену кредитної спілки.

На підтвердження виконання Позивачкою умов договору щодо внесення членського внеску та подальшого довнесення грошових вкладів є членська книжка Кредитної спілки "Турбота" при Міжнародній організації "Жіноча громада" №3000 та копії квитанцій про прийняття відповідачем грошових коштів від Позивачки згідно депозитного договору №3000с від 01 січня 2004року.

Згідно особової картки ОСОБА_1 по депозиту від 20 вересня 2010 року сума невиплаченого Кредитною спілкою "Турбота" членського внеску на користь Позивачки становить 48 223,62 грн., нараховані та невиплачені проценти по внеску - 4 186,35 грн., що також підтверджується членською книжкою Позивачки.

Відповідно до п.2.5. Договору №3000с від 01 січня 2004 року член Кредитної спілки має право достроково розірвати Договір, письмово попередивши Правління Спілки не менше ніж за 15 робочих днів до моменту розірвання. В цьому випадку йому повертається сума внеску, а також проценти в розмірі 18% річних за всі повні місяці, протягом яких Спілка користувалась внеском до моменту повернення внеску Члену кредитної спілки.

04 жовтня 2013 року та 18 грудня 2013 року Позивачка направила на адресу Кредитної спілки "Турбота" заяву про розірвання договору та повернення грошового вкладу та процентів, в якій повідомляла про розірвання Договору №3000с від 01 січня 2004 року та просила повернути їй внесок в розмірі 48 223,62 грн. та проценти в розмірі 4 186,35 грн. Відповідні заяви Відповідач залишив без відповіді та без задоволення.

Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України "Про кредитні спілки", кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об`єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об`єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Згідно з ч.ч.1, 3, 5,6 ст. 10 Закону України "Про кредитні спілки", членами кредитної спілки можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, об`єднані хоча б за однією з ознак, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону, мають повну цивільну дієздатність, з урахуванням обмежень, передбачених частиною другою цієї статті. Прийняття до кредитної спілки та виключення з її складу провадяться на підставі письмової заяви особи за рішенням спостережної ради кредитної спілки, крім випадків припинення членства у зв`язку із смертю особи або виключенням члена за рішенням загальних зборів у разі порушення ним статуту кредитної спілки. Членство у кредитній спілці настає з дня сплати особою вступного та обов`язкового пайового внесків у порядку, передбаченому статутом кредитної спілки. В першу чергу сплачується вступний внесок. У разі коли вступний та обов`язковий пайовий внески сплачено у різні дні, першим днем членства вважається день сплати обов`язкового пайового внеску. Днем припинення членства у кредитній спілці вважається день прийняття загальними зборами членів кредитної спілки або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення.

Члени кредитної спілки мають право: брати участь в управлінні справами кредитної спілки, обирати та бути обраними до її органів управління; вносити пропозиції на розгляд органів управління кредитної спілки; одержувати від кредитної спілки кредити та користуватися іншими послугами, які надаються членам кредитної спілки відповідно до її статуту; одержувати інформацію про діяльність кредитної спілки, ознайомлюватися з річними балансами, фінансовими звітами, протоколами засідань органів управління кредитної спілки та іншими документами щодо діяльності кредитної спілки; одержувати дохід на свій пайовий внесок, якщо інше не передбачено статутом кредитної спілки; вийти з членів кредитної спілки в порядку, передбаченому цим Законом та статутом кредитної спілки (ч. 1 ст. 11 Закону України "Про кредитні спілки").

Статтею 23 Закону України "Про кредитні спілки" визначено, що внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Кошти, що належать членам кредитної спілки, обліковуються окремо.

Кошти, що належать членам кредитної спілки, використовуються для надання кредитів членам кредитної спілки, а у разі наявності тимчасово вільних коштів членів кредитної спілки - можуть розміщуватися спілкою на депозитних рахунках в установах банків, які мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян, і в об`єднаній кредитній спілці, а також у державні цінні папери, перелік яких встановлюється Уповноваженим органом.

Кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, зазначені в частині першій цієї статті, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами.

Згідно ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконанням сторонами.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач порушив умови договору, що призвело до виникнення заборгованості перед Позивачкою в частині повернення членських внесків в сумі 48 223,62 грн. та процентів в сумі 4 186,35 грн.

В порядку ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 768,40 грн. на користь держави.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-83, 89, 141, 229, 263-265, 267, 280-282, 284,288, 352, 354 ЦПК України; ст. ст. 525, 526, 629 ЦК України, ст.ст. 1, 10, 23 Закону України Про кредитні спілки , суд -

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) до Кредитної спілки "Турбота" при Міжнародній організації "Жіноча громада" (ідентифікаційний код 24369359, місцезнаходження: м. Київ, вул. Михайлівська, 14а) про стягнення грошового вкладу і процентів - задовольнити.

Стягнути з Кредитної спілки "Турбота" при Міжнародній організації "Жіноча громада" на користь ОСОБА_1 суму грошового вкладу і процентів в розмірі 52 409 (п`ятдесят дві тисячі чотириста дев`ять) грн. 97 коп.

Стягнути з Кредитної спілки "Турбота" при Міжнародній організації "Жіноча громада" на користь держави судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва, а в разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлено 28 листопада 2019 року.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено17.01.2020
Номер документу86959542
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/2482/19

Рішення від 28.11.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

Рішення від 28.11.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

Ухвала від 22.01.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні