Провадження №1-кс/760/152/20
Справа №760/65/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2020 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши в м. Києві матеріали клопотання старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Київської області ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні № 42019111200000250 від 05.04.2019р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.272, ч. 1 ст.204 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилучено майна у кримінальному провадженні №42019111200000250 від 05.04.2019 р.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що в провадженні СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №42019111200000250, дані щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.04.2019 р., за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.272, ч. 1 ст.204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на земельній ділянці із кадастровим номером 3210800000:01:128:0190 по АДРЕСА_1 (точне місце не встановлено), здійснюється господарська діяльність з відпуску скрапленого газу на підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що на території Київської області невстановлені особи здійснюють незаконну діяльність, яка полягає у зберіганні з метою збуту, транспортуванні з цією метою та збуті незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме паливно-мастильних матеріалів.
Так, в рамках досудового розслідування вказаного кримінального провадження отримано відомості, що реалізація вищевказаної незаконно виготовленої продукції здійснюється на автозаправній станції за адресою: АДРЕСА_2 .
Проведеним оглядом місцевості за вказаною адресою встановлено, що невідомі особи установили обладнання для зберігання та відпуску паливно-мастильних матеріалів, а саме ємкості для зберігання продукції та автозаправні колонки з відповідним пристосуванням. За згодою користувача вказаного майна, а саме ОСОБА_5 , проведено огляд вищевказаного обладнання.
За результатами огляду встановлено наявність 2-х ємкостей для зберігання паливно- мастильних матеріалів у яких зберігалося близько 2804 л бензину марки А95 та 8135 л дизельного палива, 2 автозаправні колонки. Також, встановлено відсутність у вказаного об`єкту дозвільних документів на провадження відповідної діяльності, у тому числі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. .
Враховуючи вищевикладене, існують підстави вважати, що вищевказане майно є об`єктом злочину та може бути одержане злочинним шляхом, воно має значення речових доказів по вказаному кримінальному провадженні.
Постановою старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_6 від28.12.2019вищевказане майно визнано речовим доказом.
Як вказує слідчий у клопотанні, на даний час є підстави для накладення арешту на таке майно.
Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження, зокрема, є арешт майна.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч.2ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обгрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Разом з тим, вказані вимоги не виконані.
Так, у клопотанні не зазначено підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування 'необхідності арешту майна, не зазначено пункту статті 170 КПК України, на підставі якої слідчий просить накласти арешт.
Також, до клопотання не додано документів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, зокрема, про те, хто є власником вилученого майна.
Частиною 3 статті 172 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя встановивши невідповідність поданого слідчим клопотання вимогам ст. 171 КПК України, приходить до висновку про необхідність повернення вказаного клопотання прокурору для усунення недоліків.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 171, 172, 309 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Київської області ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні №42019111200000250 від 05.04.2019р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.272, ч. 1 ст.204 КК України- повернути прокурору.
Встановити строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 86959594 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Кушнір С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні