Рішення
від 17.01.2020 по справі 904/5409/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.01.2020м. ДніпроСправа № 904/5409/19

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мілєвої І.В. розглянувши справу

за позовом Фізичної особи-підприємця Гасенко Дмитра Олександровича, Дніпропетровська область, м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кранстроймонтаж", Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг

про стягнення 271 100,00 грн.

Без виклику представників сторін

СУТЬ СПОРУ:

Фізична особа-підприємець Гасенко Дмитро Олександрович звернулась до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кранстроймонтаж" про стягнення 271 100,00 грн., з яких: 129 250,00 грн. - заборгованість з орендної плати, 91 850,00 грн. - неустойка, 50 000,00 грн. - штраф.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору № 041217-1 від 04.12.2017 в частині сплати орендної плати та повернення предмету оренди.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

В ухвалі від 20.11.2019 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі відповідачу було роз`яснено, що відповідно до ч. 1 ст. 251 Господарського процесуального кодексу України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

До господарського суду повернувся поштовий конверт з ухвалою суду від 20.11.2019, який направлявся на адресу відповідача, з поштовою відміткою "відсутня адреса одержувача". Як убачається з матеріалів справи, адреса відповідача (вказана на поштовому конверті) відповідає адресі, що вказана у позовній заяві, та відповідає зазначеній в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відзив відповідач до суду не подав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

04.12.2017 між Фізичною особою-підприємцем Гасенко Дмитром Олександровичем (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Кранстроймонтаж" (орендар) було укладено договір оренди устаткування № 041217-1 (далі - договір).

Орендодавець передає, а орендар приймає, у тимчасове платне користування нарезчик швів WEBER SМ 62-2 далі устаткування, що належить орендодавцю на правах особистої власності. Перелік переданого в оренду устаткування, його кількість і вартість містяться в акті прийому-передачі до даного договору (п. 1.1. договору).

Вартість переданого устаткування оцінюється сторонами в 25 000,00 грн. (п. 1.2. договору).

Відповідно до п. 2.1. договору орендна плата за користування устаткуванням, зазначеним в акті прийому-передачі, складає:

Початкова вартість договору, яка підлягає оплаті орендарем, становить 2 750,00 грн. (275 грн./за одну добу * 1 шт. * 10 діб) (п. 2.2. договору).

За передане в оренду устаткування орендар здійснює передоплату в розмірі 100 % вартості, зазначеної в п. 2.2. договору (п. 2.3. договору).

Всі розрахунки проводяться в національній валюті України шляхом зарахування коштів на поточний рахунок орендодавця, або шляхом готівкової оплати (п. 2.4. договору).

Зобов`язання орендаря по оплаті вважаються виконаними лише після зарахування грошових коштів на рахунок орендодавця або отримання готівкової оплати (п. 2.5. договору).

Орендна плата не включає в себе оплату за надання додаткових послуг. Всі додаткові послуги, що надаються орендодавцем орендарю, оплачуються окремо, за домовленістю сторін, що оформляється додатковою угодою (п. 2.6. договору).

Термін оренди починається з дня отримання устаткування орендарем і закінчується днем повернення орендованого устаткування на склад орендодавця, згідно з актами приймання - передачі. Передача і повернення устаткування здійснюється згідно з актом прийому-передачі, в яких зазначаються дата і час відвантаження і повернення устаткування, та підписи сторін. Мінімальний термін оренди становить 24 години (п. 3.1. договору).

Якщо повернення орендованого майна здійснюється вранці, воно повинно бути повністю виконано до 10:30, якщо ввечері-до 17:00, інакше термін оренди продовжується на добу. У випадку несвоєчасного повернення орендованого майна термін оренди автоматично пролонгується (п. 3.2. договору).

Якщо термін повернення випадає на суботу та неділю чи святкові та вихідні дні, договір автоматично пролонгується до понеділка чи наступного робочого дня, та підлягає оплаті за загальними умовами договору (п. 3.3. договору).

Термін оренди за цим договором становить 10 діб з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі. Термін оренди може бути продовжений за додатковою угодою сторін за умови внесення відповідної передоплати (п. 3.4. договору).

Орендар гарантує, що протягом терміну оренди устаткування буде знаходитися за адресою: м. Дніпро, вул. Сухомлинського (п. 3.5. договору).

Устаткування, що є предметом даного договору, передасться орендарю за актом приймання-передачі, складеним сторонами, та підписаним ними (п. 4.1. договору).

Після закінчення терміну оренди орендар зобов`язаний повернути орендодавцю устаткування за актом приймання-передачі (повернення), звірившись з додатком, складеним за участю сторін, в справному стані (п. 4.2. договору).

У разі виявлення дефектів / пошкоджень / некомплектності при поверненні устаткування складається дефектний акт, за яким орендар зобов`язаний відшкодувати орендодавцю вартість виявлених пошкоджень (п. 4.4. договору).

Орендоване майно вважається повернутим орендарем повністю, про що складається акт приймання-передачі сторонами лише після повних розрахунків орендарем за вказаним договором, з урахуванням штрафних санкцій, відшкодування виявлених пошкоджень майна та вартості втраченого (неповернутого) майна (п. 4.5. договору).

Місцем передачі і повернення устаткування є склад орендодавця, крім випадків, обумовлених в додатковій угоді (п. 4.6. договору).

Завантаження й розвантаження устаткування на складі орендодавця здійснюється силами орендаря; розвантаження і завантаження устаткування на об`єкті орендаря здійснюється силами орендаря незалежно від того, чиїм транспортом здійснюється перевезення устаткування (п. 4.7. договору).

Повернення устаткування орендареві здійснюється силами орендаря (п. 4.8. договору).

Орендар зобов`язаний:

Своєчасно і в повному обсязі сплатити орендну плату, неустойку, відшкодування виявлених при поверненні пошкоджень та вартість втраченого (неповернутого) майна (п. 5.2.1. договору).

Прийняти устаткування по акту прийому-передачі та забезпечити його збереження до закінчення терміну оренди (п. 5.2.2. договору).

Після закінчення терміну оренди своєчасно повернути устаткування орендодавцю відповідно до вимог п. 4.3 вказаного договору (п. 5.2.8. договору).

За несвоєчасну передачу устаткування після закінчення терміну оренди орендар сплачує орендодавцю неустойку в розмірі подвійної оплати орендної плати, зазначеної в п. 2.1. договору за весь час прострочення передачі устаткування (п. 6.1.1. договору).

У разі несвоєчасного повернення, неповерненні пошкодження, знищення устаткування, чи його окремих частин, та відмови добровільного негайного відшкодування завданих орендодавцю збитків, орендар сплачує штраф у подвійному розмірі вартості устаткування, зазначеної в п. 1.2. договору не виключаючи відповідальність згідно інших підпунктів п. 6.1. договору (п. 6.1.5. договору).

Цей договір набуває чинності з моменту підписання сторонами і діє до повного і належного розрахунку та виконання сторонами всіх умов (п. 7.1. договору).

Договір, може бути, розірваний достроково за взаємного згодою сторін шляхом підписання відповідної додаткової угоди (п. 7.2. договору).

У разі порушення орендарем вимог пунктів 5.2.1.- 5.2.10 вказаного договору, орендодавець має право в односторонньому порядку без попереднього узгодження з орендарем, розірвати даний договір, вилучити у орендаря та повернути собі належне устаткування, без отримання згоди від орендаря (п. 7.3. договору).

Відповідно до акту прийому-передачі обладнання (в оренду) від 15.12.2017 (а.с. 18), позивач передав 15.12.2017 об 11:00, а відповідач прийняв у строкове платне користування устаткування нарезчик швів WEBER SМ 62-2 вартістю 25 000,00 грн.

Відповідно до п. 3.4. договору термін оренди за цим договором становить 10 діб з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі. Термін оренди може бути продовжений за додатковою угодою сторін за умови внесення відповідної передоплати.

За передане в оренду устаткування орендар здійснює передоплату в розмірі 100 % вартості, зазначеної в п. 2.2. договору (п. 2.3. договору).

Позивач зазначає, що відповідач на виконання умов договору здійснив передоплату в розмірі 2 750,00 грн. за користування устаткування протягом 10 діб до 25.12.2017 включно.

Якщо повернення орендованого майна здійснюється вранці, воно повинно бути повністю виконано до 10.30, якщо ввечері-до 17.00, інакше термін оренди продовжується на добу. У випадку несвоєчасного повернення орендованого майна термін оренди автоматично пролонгується (п. 3.2. договору).

Позивач зазначає, що після закінчення строку оренди відповідач устаткування не повернув, у зв`язку із чим за відсутності заперечень зі сторони позивача, договір, відповідно до п. 3.2. договору, автоматично продовжувався на наступні 10 діб.

Однак, як зазначає позивач, відповідач, починаючи з 25.12.2017 орендну плату за користуванням устаткування не сплачував.

У зв`язку із викладеним, позивач направив відповідачу лист № 09/04 від 09.04.2019 (а.с. 19), в якому зазначив, що після закінчення строку оренди та строку дії договору оренди відповідач продовжив використовувати нарізчик швів WEBER SM 62-2. За відсутності заперечень з боку позивача, відповідно до приписів ч. 4 ст. 284 Господарського кодексу України та п. 3.2. договору оренди, договір оренди неодноразово автоматично продовжувався на наступні 10 діб, на умовах, передбачених договором. Згідно умов договору за користування об`єктом оренди з 25.12.2017 по 09.04.2019 (останній день десятиденного строку оренди) відповідач повинен був сплатити орендну плату на загальну суму 129 250,00 грн. (470 діб * 275 грн.). За цей період орендна плата не вносилися. Отже, заборгованість ТОВ Кранстроймонтаж з орендної плати за договором оренди становить 129 250,00 грн. У зв`язку з невиконанням умов договору оренди, несплатою орендної плати в значному розмірі, позивач заперечив проти продовження (поновлення) договору оренди на новий строк та повідомив відповідача про припинення договору оренди устаткування № 041217-1 від 04.12.2017 - 09.04.2019. Вважати 09.04.2019 останнім днем дії договору оренди. У зв`язку із чим просив у семиденний строк з моменту пред`явлення цього повідомлення-вимоги сплатити заборгованість з орендної плати за договором оренди у розмірі 129 250,00 грн. та повернути нарізчик швів WEBER SM 62-2, отриманий за договором оренди, у справному стані та підписати відповідний акт приймання-передачі орендованого майна.

В якості доказу направлення вказаного листа на адресу відповідача, позивач надав копії накладної Укрпошти, фіскального чеку та опису вкладення, які датовані 17.04.2019 (а.с. 20-21).

Господарський суд зазначає, що відповідно до наданої позивачем накладної Укрпошти та фіскального чеку, вказаному вище поштовому відправленню (листу № 09/04 від 09.04.2019) присвоєно 13-символьний цифровий номер (штрихкодовий ідентифікатор) 4900072039748.

Згідно результату пошуку за штрихкодовим ідентифікатором 4900072039748 на WEB сторінці Укрпошти (http://ukrposhta.ua/ua/vidslidkuvati-forma-poshuku), вбачається, що відправлення за вищевказаним номером надійшло на адресу відповідача, однак 17.05.2019 було повернуто за зворотною адресою.

З огляду на викладене, позивач вважає, що договір оренди припинено 09.04.2019. Таким чином за період з 25.12.2017 по 09.04.2019 у відповідача виникла заборгованість з орендної плати у розмірі 129 250,00 грн.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ст. 626 Цивільного кодексу України).

За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк (ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України).

Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ) (ч. 1 ст. 760 Цивільного кодексу України).

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення (ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України).

Плата за користування майном може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за користування майном встановлюється договором найму (ч. 2 ст. 762 Цивільного кодексу України).

Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (ч. 5 ст. 762 Цивільного кодексу України).

Договір найму укладається на строк, встановлений договором (ч. 1 ст. 763 Цивільного кодексу України).

Якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором (ч. 1 ст. 764 Цивільного кодексу України).

Наймодавець має право відмовитися від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд (ч. 1 ст. 782 Цивільного кодексу України).

Орендар зобов`язаний воєчасно і в повному обсязі сплатити орендну плату, неустойку, відшкодування виявлених при поверненні пошкоджень та вартість втраченого (неповернутого) майна (п. 5.2.1. договору).

У разі порушення орендарем вимог пунктів 5.2.1.- 5.2.10 вказаного договору, орендодавець має право в односторонньому порядку без попереднього узгодження з орендарем, розірвати даний договір, вилучити у орендаря та повернути собі належне устаткування, без отримання згоди від орендаря (п. 7.3. договору).

Як вказано вище, позивач вважає, що договір оренди припинено 09.04.2019, тобто, з дати складання листа № 09/04 від 09.04.2019 (а.с. 19) про припинення договору оренди. В той же час, господарський суд наголошує, що відповідно до наданих позивачем (в якості доказу направлення вказаного листа на адресу відповідача) накладної Укрпошти, фіскального чеку та опису вкладення, відправка листа № 09/04 від 09.04.2019 відбулась 17.04.2019.

Господарський суд зазначає, що укладеним сторонами договором не передбачено визначення моменту розірвання договору днем складання орендодавцем повідомлення про припинення договору. Спірним договором взагалі не визначено з якого моменту договір вважається розірваним в разі односторонньої відмови від нього орендодавця.

Натомість, ч. 2 ст. 782 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі відмови наймодавця від договору найму договір є розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.

Як зазначено вище, позивач 17.04.2019 направив відповідачу лист № 09/04 від 09.04.2019 про припинення договору оренди.

Господарський суд зазначає, що вказаному поштовому відправленню (листу № 09/04 від 09.04.2019) присвоєно 13-символьний цифровий номер (штрихкодовий ідентифікатор) 4900072039748. Згідно результату пошуку за штрихкодовим ідентифікатором 4900072039748 на WEB сторінці Укрпошти (http://ukrposhta.ua/ua/vidslidkuvati-forma-poshuku), вбачається, що відправлення за вищевказаним номером надійшло на адресу відповідача, однак 17.05.2019 було повернуто за зворотною адресою.

Відповідно до п. 1.7. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 14 від 17.12.2013 р. Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань днем пред`явлення вимоги кредитором слід вважати день, у який боржник одержав надіслану йому вимогу, а в разі якщо вимогу надіслано засобами поштового зв`язку і підприємством зв`язку здійснено повідомлення про неможливість вручення поштового відправлення, то днем пред`явлення вимоги є дата оформлення названим підприємством цього повідомлення.

З огляду на викладене, днем вручення відповідачу повідомлення про розірвання договору є дата здійснення підприємством зв`язку повідомлення про неможливість вручення поштового відправлення, тобто 17.05.2019. А отже відповідно до ч. 2 ст. 782 Цивільного кодексу України договір є розірваним з 17.05.2019.

У разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі (ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України).

Якщо наймач не виконує обов`язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення (ч. 2 ст. 785 Цивільного кодексу України).

Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України).

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).

Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства (ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України).

Господарський суд зазначає, що умовами укладеного сторонами договору не визначено строк оплати орендної плати, у зв`язку із чим відповідно до ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України відповідач повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги.

Як вже зазначалось вище, позивач 17.04.2019 направив відповідачу лист № 09/04 від 09.04.2019 про припинення договору оренди, в якому також просив у семиденний строк з моменту пред`явлення цього повідомлення-вимоги сплатити заборгованість з орендної плати за договором оренди у розмірі 129 250,00 грн.

Днем пред`явлення відповідачу вимоги є 17.05.2019.

Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України відповідач повинен сплатити заборгованість з орендної плати у розмірі 129 250,00 грн. у строк до 24.05.2019 включно.

Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ч. 1 ст. 599 Цивільного кодексу України).

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 Цивільного кодексу України).

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України).

Доказів повернення відповідачем устаткування чи доказів сплати орендної плати в сумі 129 250,00 грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.

Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення основного боргу у розмірі 129 250,00 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.

Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 91 850,00 грн. за період з 25.05.2019 по 07.11.2019 та штраф у розмірі 50 000,00 грн.

Відповідно до п. 6.1.1. договору за несвоєчасну передачу устаткування після закінчення терміну оренди орендар сплачує орендодавцю неустойку в розмірі подвійної оплати орендної плати, зазначеної в п. 2.1. договору за весь час прострочення передачі устаткування.

У разі несвоєчасного повернення, неповерненні пошкодження, знищення устаткування, чи його окремих частин, та відмови добровільного негайного відшкодування завданих орендодавцю збитків, орендар сплачує штраф у подвійному розмірі вартості устаткування, зазначеної в п. 1.2. договору не виключаючи відповідальність згідно інших підпунктів п. 6.1. договору (п. 6.1.5. договору).

Виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 548 Цивільного кодексу України).

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема - сплата неустойки (п.3 ч.1 ст. 611 Цивільного кодексу України).

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ст.549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч.1 ст.230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

У разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг). Штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором (ч.ч.4, 6 ст. 231 Господарського кодексу України).

Згідно зі ст. ст. 1, 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань", платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано (ч.6 ст.232 Господарського Кодексу України).

Судом здійснено перевірку розрахунку пені та штрафу позивача та встановлено, що він виконаний правильно.

З огляду на викладене, зважаючи на те, що має місце прострочення виконання зобов`язання є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача 271 100,00 грн., з яких: 129 250,00 грн. - заборгованість з орендної плати, 91 850,00 грн. - неустойка, 50 000,00 грн. - штраф.

Позивач разом із позовною заявою подав до суду клопотання про витребування доказів, в якому просить суд витребувати у відповідача докази, що підтверджують усі сплати на рахунок позивача, які здійснив відповідач за договором оренди устаткування від 04.12.2017 - для встановлення факту, що відповідач сплатив, окрім 2 750, 00 грн. від 15.12.2017, й інші платежі на рахунок позивача за час, протягом якого відповідач не повернув устаткування та докази, що підтверджують повернення позивачу устаткування (нарізчик швів WEBER 62-2) - для встановлення факту повернення позивачу устаткування.

Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї (ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України).

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання (ч. 2 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи (ч. 3 ст. 80 Господарського процесуального ).

Господарський суд зазначає, що обов`язок спростування доводів позивача, наведених у позовній заяві, та надання відповідних доказів покладається на відповідача.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.11.2019 запропоновано відповідачу подати до суду відзив протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відзив відповідач до суду не подав.

У зв`язку із викладеним господарський суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про витребування доказів.

Згідно зі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача в розмірі 4 066,50 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кранстроймонтаж" (50005, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, буд. 76, ідентифікаційний код 38334838) на користь Фізичної особи-підприємця Гасенко Дмитра Олександровича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) 271 100,00 грн ., з яких: 129 250,00 грн. - заборгованість з орендної плати, 91 850,00 грн. - неустойка, 50 000,00 грн. - штраф, а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 4 066,50 грн. , про що видати наказ.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.

Суддя І.В. Мілєва

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення17.01.2020
Оприлюднено17.01.2020
Номер документу86960711
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5409/19

Судовий наказ від 05.02.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

Рішення від 17.01.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

Ухвала від 20.11.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні