ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
16.01.2020Справа № 910/14803/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., дослідивши матеріали господарської справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю БОГДАН-ЛІЗИНГ
до товариства з обмеженою відповідальністю Т.Л. ТРАНС
про стягнення 212787,50 грн.,
Представники:
не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю БОГДАН-ЛІЗИНГ до товариства з обмеженою відповідальністю Т.Л. ТРАНС про стягнення 212787,50 грн. штрафу.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором фінансового лізингу № 010/17-АВТ від 20.04.2017.
Суд своєю ухвалою від 25.10.2019 відкрив провадження у справі № 910/14803/19 та постановив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач відзив на позов не подав.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами на підставі ст. 165 ГПК України.
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
20.04.2017 товариство з обмеженою відповідальністю БОГДАН-ЛІЗИНГ (лізингодавець) та товариство з обмеженою відповідальністю РІСТ (лізингоодержувач) уклали договір фінансового лізингу № 010/17-АВТ (далі - Договір).
Відповідно до п.1.1 Договору предметом є надання лізингодавцем в платне володіння та користування на умовах фінансового лізингу лізингоодержувачу майна (нового легкового автомобіля марки LAND ROVER, моделі RANGE ROVER (SALGA2JFOGA312861), 4.4. SDV8, Autobiography, колір - Santorini Black (чорний), 2016 року випуску).
Строк користування предметом лізингу становить 36 місяців з моменту підписання сторонами акту (актів) приймання-передачі предмету лізингу (п. 1.3 Договору).
Відповідно до пункту 2.1 Договору лізингоодержувач зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати лізингодавцю лізингові платежі відповідно до графіку сплати лізингових платежів (додаток № 1 до Договору ) та на умовах даного договору.
Всі лізингові платежі здійснюються в національній валюті України (гривні) шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок лізингодавця (п. 2.2 Договору).
19.09.2018 товариство з обмеженою відповідальністю БОГДАН-ЛІЗИНГ (кредитор), товариство з обмеженою відповідальністю РІСТ (первісний боржник) та товариство з обмеженою відповідальністю Т.Л. ТРАНС (новий боржник) уклали договір №1 про заміну боржника (далі - Договір заміни боржника), відповідно до умов якого первісний боржник переводить свій борг на нового боржника, внаслідок чого новий боржник заміняє первісного боржника як лізингоодержувача в договорі фінансового лізингу № 010/17-АВТ від 20 квітня 2017 року (з усіма змінами, доповненнями, додатковими угодами та додатковими договорами), укладеному між первісним боржником та кредитором (п. 1.1 договору).
19.09.2018 первісний боржник та новий боржник підписали акт приймання - передачі майна.
Лізингоодержувач неналежним чином виконував умови Договору.
Станом на 15 березня 2019 року лізингоодержувач прострочив сплату лізингових платежів у розмірі 138478,41 грн.
Відповідно до статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов`язання має виконуватися належним, чином відповідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).
Згідно з нормами ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків, сплата неустойки (ст. 611 Цивільного кодексу України).
Згідно з п. 2.6 Договору у випадку існування прострочених лізингових платежів, всі платежі лізингоодержувача, які надходять до лізингодавця по договору зараховуються в такій послідовності: в першу чергу сплачуються нараховані штрафні санкції; в другу чергу погашаються прострочені лізингові платежі; в третю чергу погашаються поточні лізингові платежі згідно з договором. У випадку існування прострочених лізингових платежів лізингодавець має право самостійно перерозподілити отримані від лізингоодержувача грошові кошти відповідно до вищенаведеної черговості шляхом проведення відповідних бухгалтерських проводок.
У випадку прострочення сплати лізингового платежу або сплати його не в повному обсязі, лізингоодержувач виплачує лізингодавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла в період прострочення, від несплаченої суми платежів за кожен день прострочення від дня виникнення такого прострочення до повного погашення заборгованості та відшкодовує збитки, завдані лізингодавцю понад зазначену пеню (п. 6.4.1 Договору).
Відповідно до п. 6.4.3 Договору за порушення вимог розділів: 2 Лізингові платежі , 4. Використання, технічне обслуговування та ремонт предмету лізингу , розділу 5. Страхування предмету лізингу , розділу 10, п. 12.4 Договору лізингоодержувач сплачує лізингодавцю штраф у розмірі 5 (п`ять) відсотків від загальної вартості предмету лізингу, визначеної п. 1.1 Договору, за кожен випадок такого порушення.
За розрахунком позивача, перевіреним судом, з відповідача слід стягнути 212787,50 грн штрафу (4255750,00 х 5%).
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставини, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Приймаючи рішення, суд зобов`язаний керуватись наданими сторонами доказами.
Позивач належним чином довів порушення його прав зі сторони відповідача.
Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, а тому суд задовольняє повністю позовні вимоги позивача до відповідача.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України суд покладає судові витрати на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Задовольнити повністю позов товариства з обмеженою відповідальністю БОГДАН-ЛІЗИНГ до товариства з обмеженою відповідальністю Т.Л. ТРАНС .
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Т.Л. ТРАНС (вул. Симиренка, 36, м. Київ, 03134, код 36941226) на користь товариства з обмеженою відповідальністю БОГДАН-ЛІЗИНГ (вул. Електриків, 26, корпус 87, м. Київ, 04176, код 32960732) 212787 грн. 50 коп. штрафу, 3191 грн. 81 коп. судового збору.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана в порядку, передбаченому підпунктом 17.5 пункту 17 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України .
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2020 |
Оприлюднено | 20.01.2020 |
Номер документу | 86961113 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні