КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

УХВАЛА

Справа № 296/242/20

1-кс/296/140/20

УХВАЛА

Іменем України

15 січня 2020 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області, майора поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області, майор поліції ОСОБА_3 , звернулася до суду з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначила, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області знаходиться кримінальне провадження №42019060360000260, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.09.2019 року, за ознаками кримінального провадження ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що головним державним ревізором-інспектором відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 в ході перевірки фінансово-господарської діяльності державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (податковий номер НОМЕР_1 ) з придбання товарів (комплектуючих та запчастин) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (податковий номер НОМЕР_2 ) щодо дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та іншого законодавства контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби, за період з 01.01.2017 по 25.04.2018 на рахунок ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з Державного бюджету України від ІНФОРМАЦІЯ_5 надійшло 264 379 231 грн (контракт №403/1/17/40 від 16.06.2017 року). В той же час ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » оформлює придбання запчастин та ТМЦ спеціального військового призначення для ремонту та модернізації бойової техніки у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка має ознаки «фіктивного», що може свідчити про вчинення дій з перерахування постачальнику коштів за товар без підтвердження його фактичного походження.

Згідно рапорту ст. о/у з ОВС ВОСА ПДВ ОУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_5 останнім, під час оперативного відпрацювання. встановлено, що відповідно даних АІС «Податковий блок», відомості про декларування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »: об`єкти оподаткування не встановлені, у 2017 році (4 квартал) підприємство декларувало нарахування та виплату доходів одному працівнику ОСОБА_6 (РНОУПП НОМЕР_3 ), в 2018 році двом працівникам ОСОБА_6 (РНОУПП НОМЕР_3 ) та ОСОБА_7 , (РНОУПП НОМЕР_4 ), інші виплати у 2017-2018 роках незадекларовані; у підприємства відсутні відомості щодо закупівлі товарів, які в подальшому реалізовані на ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Таким чином, у досудового розслідування на даний час є достатні підстави вважати, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », шляхом відображення у первинних бухгалтерських документах безтоварних операцій по закупівлі запасних частин та комплектуючих до військової техніки у СГД, що має ознаки «фіктивного», здійснили розтрату коштів Державного бюджету України, отриманих від Міністерства Оборони України на суму понад 400 тис. грн.

Відтак, за результатами аналізу отриманих в ході досудового розслідування даних, виникла обґрунтована необхідність у наданні тимчасового доступу до речей та документів щодо господарських відносин між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: оригіналів договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017, укладеного між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (податковий номер НОМЕР_2 ); оригіналів актів вхідного контролю на поставлену на виконання умов договору №586/ДК продукцію, оригіналів видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості (відповідності) на поставлену продукцію, оригіналів паспортів на кожний поставлений номерний виріб або ярликів на вироби, що не мають ідентифікаційних ознак, а також оригіналів документів щодо постановки придбаних у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) виробів на складський облік ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та оригіналів документів про використання зазначених виробів у господарській діяльності ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », 12-ти приладів ТКН-3Б, які значяться придбаними у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на виконання умов договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017.

Вищевказані документи та речі знаходяться за місцем розташування ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_1 .

За вихідним №02/4353 від 15.09.2017 отримано відповідь від ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » щодо відмови надати копії вищевказаних документів та доступ до 12-ти приладів ТКН-3Б для огляду на запит слідчого (вих.13479/24-2019 від 09.12.2019).

За ч.2 ст.163 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, оскільки за змістом клопотання існує загроза зникнення, втрати або знищення їх чи настання інших наслідків, які перешкодять кримінальному провадженню.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, вказане клопотання підтримав.

Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

При цьому, ч.6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, слідчий СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , яка звернулася з даним клопотанням, довела наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, які містить охоронювану законом таємницю та знаходяться у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в них, можуть бути використані як докази по кримінальному провадженню, іншим способом не можливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу.

Керуючись ст.ст.160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_8 , старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 , старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_10 , слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_11 , старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_12 , тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення (виїмки) у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017, укладеного між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (податковий номер НОМЕР_2 ); актів вхідного контролю на поставлену на виконання умов договору №586/ДК продукцію, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості (відповідності) на поставлену продукцію, паспортів на кожний поставлений номерний виріб або ярликів на вироби, що не мають ідентифікаційних ознак, а також документів щодо постановки придбаних у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) виробів на складський облік ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », документів про використання зазначених виробів у господарській діяльності ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а також тимчасовий доступ із можливістю огляду до 12-ти приладів ТКН-3Б, які значяться придбаними у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на виконання умов договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017.

ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », як володілець речей зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей та документів.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом місяця з дня постановлення, до 15.02.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення 15.01.2020
Оприлюднено 07.02.2023

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 296/242/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону