КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

УХВАЛА

Справа № 296/242/20

1-кс/296/140/20

УХВАЛА

Іменем України

15 січня 2020 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Маслак В.П., при секретарі судового засідання Тузенко А.О., розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області, майора поліції Денисенко В.М., про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області, майор поліції Денисенко В.М., звернулася до суду з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначила, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області знаходиться кримінальне провадження №42019060360000260, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.09.2019 року, за ознаками кримінального провадження ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що головним державним ревізором-інспектором відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_1 в ході перевірки фінансово-господарської діяльності державного підприємства Житомирський бронетанковий завод (податковий номер 07620094) з придбання товарів (комплектуючих та запчастин) у ТОВ Промислові оборонні технології (податковий номер 41610959) щодо дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та іншого законодавства контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби, за період з 01.01.2017 по 25.04.2018 на рахунок ДП Житомирський БТЗ з Державного бюджету України від Міністерства оборони України надійшло 264 379 231 грн (контракт №403/1/17/40 від 16.06.2017 року). В той же час ДП ЖБТЗ оформлює придбання запчастин та ТМЦ спеціального військового призначення для ремонту та модернізації бойової техніки у ТОВ "ПРОМИСЛОВО ОБОРОННІ ТЕХНОЛОГІЇ" (ЄДРПОУ 41610959), яка має ознаки фіктивного , що може свідчити про вчинення дій з перерахування постачальнику коштів за товар без підтвердження його фактичного походження.

Згідно рапорту ст. о/у з ОВС ВОСА ПДВ ОУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_2 останнім, під час оперативного відпрацювання. встановлено, що відповідно даних АІС Податковий блок , відомості про декларування ТОВ Промислові оборонні технології : об`єкти оподаткування не встановлені, у 2017 році (4 квартал) підприємство декларувало нарахування та виплату доходів одному працівнику - ОСОБА_3 (РНОУПП НОМЕР_1 ), в 2018 році - двом працівникам ОСОБА_3 (РНОУПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_4 , (РНОУПП НОМЕР_2 ), інші виплати у 2017-2018 роках незадекларовані; у підприємства відсутні відомості щодо закупівлі товарів, які в подальшому реалізовані на ДП Житомирський БТЗ .

Таким чином, у досудового розслідування на даний час є достатні підстави вважати, що службові особи ДП Житомирський БТЗ , шляхом відображення у первинних бухгалтерських документах безтоварних операцій по закупівлі запасних частин та комплектуючих до військової техніки у СГД, що має ознаки фіктивного , здійснили розтрату коштів Державного бюджету України, отриманих від Міністерства Оборони України на суму понад 400 тис. грн.

Відтак, за результатами аналізу отриманих в ході досудового розслідування даних, виникла обґрунтована необхідність у наданні тимчасового доступу до речей та документів щодо господарських відносин між ДП Житомирський БТЗ та ТОВ Промислові оборонні технології (ЄДРПОУ 41610959), а саме: оригіналів договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017, укладеного між ДП ЖБТЗ та ТОВ Промислові оборонні технології (податковий номер 41610959); оригіналів актів вхідного контролю на поставлену на виконання умов договору №586/ДК продукцію, оригіналів видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості (відповідності) на поставлену продукцію, оригіналів паспортів на кожний поставлений номерний виріб або ярликів на вироби, що не мають ідентифікаційних ознак, а також оригіналів документів щодо постановки придбаних у ТОВ Промислові оборонні технології (ЄДРПОУ 41610959) виробів на складський облік ДП Житомирський БТЗ та оригіналів документів про використання зазначених виробів у господарській діяльності ДП Житомирський БТЗ , 12-ти приладів ТКН-3Б, які значяться придбаними у ТОВ Промислові оборонні технології (ЄДРПОУ 41610959) на виконання умов договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017.

Вищевказані документи та речі знаходяться за місцем розташування ДП ЖБТЗ за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби народів, 1.

За вихідним №02/4353 від 15.09.2017 отримано відповідь від ДП ЖБТЗ щодо відмови надати копії вищевказаних документів та доступ до 12-ти приладів ТКН-3Б для огляду на запит слідчого (вих.13479/24-2019 від 09.12.2019).

За ч.2 ст.163 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, оскільки за змістом клопотання існує загроза зникнення, втрати або знищення їх чи настання інших наслідків, які перешкодять кримінальному провадженню.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, вказане клопотання підтримав.

Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

При цьому, ч.6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, слідчий СУ ГУНП в Житомирській області Денисенко В.М., яка звернулася з даним клопотанням, довела наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, які містить охоронювану законом таємницю та знаходяться у ДП ЖБТЗ за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби народів, 1, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в них, можуть бути використані як докази по кримінальному провадженню, іншим способом не можливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу.

Керуючись ст.ст.160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Денисенко Вікторії Миколаївні, старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Лутай Роману Юрійовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Шабликіній Валентині Вікторівні, старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Сероветнік Ярославу Ростиславовичу, слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Кравчуку Миколі Васильовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Шермазанян Аліні Давидівні, тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення (виїмки) у ДП ЖБТЗ за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби народів, 1, а саме: до договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017, укладеного між ДП ЖБТЗ та ТОВ Промислові оборонні технології (податковий номер 41610959); актів вхідного контролю на поставлену на виконання умов договору №586/ДК продукцію, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості (відповідності) на поставлену продукцію, паспортів на кожний поставлений номерний виріб або ярликів на вироби, що не мають ідентифікаційних ознак, а також документів щодо постановки придбаних у ТОВ Промислові оборонні технології (ЄДРПОУ 41610959) виробів на складський облік ДП Житомирський БТЗ , документів про використання зазначених виробів у господарській діяльності ДП Житомирський БТЗ , а також тимчасовий доступ із можливістю огляду до 12-ти приладів ТКН-3Б, які значяться придбаними у ТОВ Промислові оборонні технології (ЄДРПОУ 41610959) на виконання умов договору №586/ДК та додатків до нього (специфікації) №1 від 22.12.2017 та №2 від 27.12.2017.

ДП Житомирський бронетанковий завод , як володілець речей зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей та документів.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом місяця з дня постановлення, до 15.02.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя В. П. Маслак

Дата ухвалення рішення 15.01.2020
Зареєстровано 17.01.2020
Оприлюднено 17.01.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону