СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/375/20

Провадження №1- кс/712/394/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2020 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Мельник І.О., з участю секретаря Хоменко А.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Бойко А.С., погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури Павловою А.О. про здійснення тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 42019251010000079 від 17 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України ,

В С Т А Н О В И В:

До суду звернулася старший слідчий СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Бойко А.С. з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання мотивує тим, що В провадженні СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області перебуває кримінальне провадження зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42019251010000079 від 17.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали щодо можливих неправомірних дій посадових осіб ТОВ "ЧЕРКАСИШЛЯХБУД-ПЛЮС" та інших підприємств при укладанні та виконанні договорів щодо ремонту доріг.

В ході аналізу наявних матеріалів встановлено, що ТОВ "ЧЕРКАСИШЛЯХБУД-ПЛЮС" (юридична адреса: м. Черкаси, вул. С. Жужоми, 5, кв. 107, код ЄДРПОУ 40999565), ТОВ "ГРІН ТАУН 2016" (юридична адреса: м. Черкаси, вул. С. Жужоми, 5, кв. 107, код ЄДРПОУ 40857429), ТОВ "ЧЕРКАСИШЛЯХБУД" (юридична адреса: м. Черкаси, вул. С. Жужоми, 5, кв. 107, код 40856781) та ТОВ "КОЛТЕХ-ТРАНС" (юридична адреса: м. Черкаси, вул. Благовісна, будинок 220, квартира 37, код ЄДРПОУ 38843459), ТОВ "ЛИМОЖ" (юридична адреса: м. Черкаси, вул. Благовісна, 220, кв. 37,код ЄДРПОУ 37105760), входять до фінансово - промислової групи організованої ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та посадовими особами Черкаської міської ради, які організували злочинну схему по привласненню бюджетних коштів, виділених на поточний та капітальний ремонт доріг м. Черкаси.

Встановлено, що 10.04.2019 між Департаментом житлово - комунального комплексу Черкаської міської ради, в особі в.о. директора департаменту ОСОБА_3 (Замовник), з однієї сторони, та товариством з обмеженою відповідальністю КОЛТЕХ-ТРАНС , в особі директора ОСОБА_2 (Підрядник), з іншої сторони, був укладений договір № 52 про закупівлю послуг.

Відповідно до п. 1.1 розділу 1 Предмет Договору , Замовник доручає Підряднику і зобов`язується прийняти та оплатити надання послуг з поточного ремонту вулично - дорожньої мережі в межах виділених фінансових ресурсів згідно з вимогами діючих нормативно - правових актів, а Підрядник зобов`язується на свій власний ризик надати Послуги, доручені йому Замовником.

Відповідно до п. 2.1 розділу 2 Якість Послуг Договору, якість послуг має відповідати ДСТУ БВ2.7-119-2003 Будівельні матеріали. Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний. Технічні умови ; П-Г.1-218-113-2009 Технічні правила ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України ; ВБН Г.1-218-182-2006 Класифікація робіт з ремонтів автомобільних доріг загального користування ; ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 Правила визначення вартості будівництва ; ДСТУ3587-97 Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану .

Відповідно до п. 3.1 розділу 3 Ціна Договору , ціна Договору становить 24 699 000, 00 грн. (двадцять чотири мільйона шістсот дев`яносто дев`ять тисяч гривень 00 копійок), з ПДВ.

Аналізом даних з відкритих ресурсів ДКСУ встановлено, що в період часу з 25.04.2019 по 20.06.2019 на розрахунковий рахунок ТОВ "КОЛТЕХ-ТРАНС" департаментом житлово - комунального комплексу Черкаської міської ради були перераховані грошові кошти на загальну суму 20 607 065, 64 грн.

В Інтернет мережі, а саме за посиланням https://www.facebook.com/profile.phb?id=100007722703201 на сторінці ОСОБА_4 був оприлюднений відеозапис з приводу неналежного виконання підрядною організацією ТОВ "КОЛТЕХ-ТРАНС" робіт з поточного ремонту вулично - дорожньої мережі, а саме не якісного укладання асфальтобетонного покриття.

З метою проведення всебічного, повного, та об`єктивного досудового розслідування 29.12.2019 була призначена судова будівельно - технічна експертиза на виконання якої поставлені наступні питання:

1) Чи відповідають види, обсяги і вартість фактично виконаних робіт з поточного ремонту вулично - дорожньої мережі, передбачених умовами договору № 52 від 10.04.2019, видам, обсягам та вартості робіт, внесеним до:

- довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень-4 2019 року, акту № 10 приймання виконаних будівельних робіт за червень - 4 2019 року та підсумкової відомості ресурсів;

- довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень-6 2019 року, акту № 12 приймання виконаних будівельних робіт за червень - 6 2019 року та підсумкової відомості ресурсів;

- довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень-7 2019 року, акту № 13 приймання виконаних будівельних робіт за червень - 7 2019 року та підсумкової відомості ресурсів? Якщо ні, то вказати у чому саме полягають невідповідності, які нормативно - правові акти при цьому порушено, та встановити чи спричинили такі невідповідності завищення вартості виконання робіт з поточного ремонту вулично - дорожньої мережі (вулиця Байди Вишневецького) і на скільки?

2) Чи дотримано товариством з обмеженою відповідальністю КОЛТЕХ-ТРАНС (Підрядником) під час виконання робіт з поточного ремонту вулично - дорожньої мережі (вулиця Байди Вишневецького) технології їх виконання та відповідності контрольованих показників, застосованих для цього матеріальних ресурсів, вимогам державних стандартів України, які висуваються до застосування необхідних для виконання робіт з поточного ремонту вулично - дорожньої мережі (вулиця Байди Вишневецького) матеріальних ресурсів?

29.12.2019 до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшло клопотання експерта, якому доручено проведення вищевказаної експертизи, в якому просить для подальшого проведення призначеної експертизи, дозволу на влаштування вищевказаних технічних заходів, у обсязі, необхідному для отримання достовірної інформації щодо обсягу, складу та кількості конструктивних шарів дорожнього одягу. При цьому, для надання технічної допомоги під час безпосередньої реалізації руйнівного методу дослідження, просить дозволу на залучення необхідних спеціалістів або технічних працівників (оператора (-ів) технологічного обладнання). Також, останній зазначив, що враховуючи той факт, що частина питань, поставлених на вирішення перед експертом, в зазначеній вище постанові, стосується встановлення (перевірки) фізико-механічних та хімічних характеристик відібраних зразків улаштованого асфальтобетонного покриття (кернів), що виходить за межі його компетенції, як судового експерта з правом проведення судових експертиз за спеціальністю 10.6 Дослідження об`єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів , тому просить надати дозвіл на залучення відповідної спеціалізованої будівельно (дорожньо)-технічної випробувальної лабораторії, з метою проведення нею випробувань відібраних експертом зразків улаштованого асфальтобетонного покриття (кернів) об`єкта (об`єктів) дослідження.

На даний момент органу досудового розслідування для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та з метою проведення судової будівельно - технічної експертизи щодо перевірки якості фактично виконаних будівельних робіт, необхідно відібрати зразки улаштованого асфальтобетонного покриття автомобільної дороги, а саме: виконати вирубку вкладеного асфальтобетонного покриття на вулиці Байди Вишневецького в м. Черкаси, за правилами та вимогами встановленими ДБН В.2.3.-4:2015, з пошкодженням цілісності вказаної ділянки проїжджої частини, для подальшого проведення лабораторних досліджень їх фізико-механічних властивостей.

У судове засідання слідчий не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі. Заявлені вимоги підтримала у повному обсязі.

Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Дослідивши матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що дане клопотання підлягає до задоволення, оскільки у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що проведення тимчасового доступу до речей, зразків улаштованого за договором № 52 від 10.04.2019 асфальтобетонного покриття та основ проїзної частини вулиці Байди Вишневецького в м. Черкаси, має суттєве доказове значення для досудового розслідування, та в подальшому проведення судової будівельно-технічної експертизи.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 159-165, 309, 369-372, 395 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Бойко А.С. задовольнити.

Надати тимчасовий доступ старшому слідчому Черкаського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Черкаській області Бойко Анастасії Сергіївні, старшому оперуповноваженому в ОВС Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Лук`яненку Станіславу Валерійовичу та старшому оперуповноваженому Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Тихопію Дмитру Сергійовичу, на відібрання, в порядку тимчасового доступу до речей, зразків улаштованого за договором № 52 від 10.04.2019 асфальтобетонного покриття та основ проїзної частини вулиці Байди Вишневецького в м. Черкаси, необхідних для проведення судової будівельно-технічної експертизи.

Відібрання (вирубку) зразків улаштованого на вулиці Байди Вишневецького в м. Черкаси, зразків асфальтобетонного покриття та основ проїзної частини, доручити судовому експерту, якому доручено проведення судової будівельно - технічної експертизи із залученням необхідних спеціалістів або технічних працівників (оператора (-ів) технологічного обладнання).

Строк дії ухвали 30 діб з моменту постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя І.О. Мельник

Дата ухвалення рішення 17.01.2020
Зареєстровано 17.01.2020
Оприлюднено 17.01.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону