Рішення
від 16.01.2020 по справі 506/652/19
КРАСНООКНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/652/19

Провадження № 2-о/506/2/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2020 року смт Окни

Красноокнянський районний суд Одеської області

у складі головуючого судді Бурдинюк О.С.

за участю секретаря судового засідання Гушкана Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Окни цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Окнянська селищна рада Окнянського району Одеської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В:

04 грудня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просила встановити факт, що вона перебувала з 12 червня 1959 року по 23 червня 2017 року в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заява обґрунтована тим, що після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина, до якої входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,93 га, що розташована на території Новосамарської сільської ради Окнянського району Одеської області, право на яку посвідчується державним актом на право приватної власності на землю серії ЯА №357171. За життя ОСОБА_2 заповіту не залишив, а вона - ОСОБА_1 є дружиною покійного і спадкоємицею першої черги за законом. Інших спадкоємців, які б претендували би на спадщину немає. У встановлений законом шестимісячний строк вона звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, однак їй було відмовлено, оскільки в наданих документах виявлено розбіжність в написані прізвищ, а саме: в свідоцтві про смерть прізвище чоловіка зазначено ОСОБА_3 , а в її паспорті зазначено прізвище ОСОБА_3 . Дані обставини змусили заявницю звернутися до суду.

09 грудня 2019 року заява прийнята судом до розгляду та по справі відкрито провадження.

19 грудня 2019 року в судовому засіданні ОСОБА_1 наполягала на задоволенні заяви, додатково пояснивши, що вона з 1959 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , вели спільне господарство, виховували дітей, і раніше ніколи не звертали уваги на те, що в їхніх паспортах прізвища пишуться по різному. Про розбіжність їй стало відомо, тільки тоді, коли виникла необхідність в оформленні спадщини. В судове засідання 16.01.2020 року ОСОБА_1 , повідомлена нележним чином, не з`явилась, надавши заяву про розгляд справи у її відсутність /а.с.45/.

Представник заінтересованої особи Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області, повідомлений належним чином, в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення заяви не заперечував /а.с.24-25/.

Оскільки у судове засідання не з`явилися всі особи, які беруть участь в справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд прийняв рішення про завершення розгляду справи без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України.

Заслухавши пояснення заявника, вивчивши матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

У відповідності зі ст.293 ч.2 ЦПК України, в порядку окремого провадження суд розглядає, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно зі ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами; перебування фізичної особи на утриманні, тощо; в судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Заявник є громадянкою України /а.с.9/.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.10/.

Після його смерті залишилася спадщина, до якої входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміром 2,93 га, яка розташована на території Новосамарської сільської ради Окнянського (Красноокнянського) району Одеської області, що підтверджується державним актом на право приватної власності на землю серії ЯА №357171 (кадастровий номер 5123183000:01:001:0096), виданого Красноокнянською районною державною адміністрацією Одеської області 29.07.2005 року /а.с.15-16/.

У встановлений законом шестимісячний строк заявник звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, однак їй було відмовлено, оскільки в наданих документах виявлено розбіжність в написані прізвищ, а саме: в свідоцтві про смерть прізвище чоловіка зазначено ОСОБА_3 , а в її паспорті зазначено прізвище ОСОБА_3 (а.с.8).

Згідно листа Окнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Одеській області від 20.11.2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 зверталась з заявою щодо внесення змін до актового запису про смерть чоловіка ОСОБА_2 . Однак їй було відмовлено, оскільки внесення даних щодо прізвища померлого неможливе, так як всі дані відносно померлого внесені на підставі паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 10.04.2000 року Красноокнянським РВ УМВС України в Одеській області /а.с.7/.

Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 виданого 12.06.1959 року, і яке складено російською мовою, вбачається, що шлюб укладено між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , і після реєстрації одруження присвоєно прізвища: чоловікові ОСОБА_3 ; дружині ОСОБА_3 /а.с.11/. Такі ж самі відомості містяться в повному витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб /а.с.13-14/.

Як вбачається з паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 та свідоцтва про смерть прізвище померлого українсьою мовою зазначено " ОСОБА_3 " /а.с.10, 17/. При цьому, як вбачається, зі сторінки 2 паспорту, російською мовою прізвище померлого значиться аналогічно - " ОСОБА_3 ".

Тобто, фактично, розбіжності у написанні прізвищ виникли підчас перекладу з російської мови на українську.

З наданих копій заяв про видачу паспортів (форми-1) на виконання ухвали суду від 19.12.2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 (мовою оригіналу ОСОБА_1 ) 02.03.1976 року отримала паспорт серії НОМЕР_3 , і її прізвище зазначено ОСОБА_3 , а в рядку сімейний стан зазначено муж - ОСОБА_2 , 1940 г. (складено російською мовою), який 25.04.2002 року було замінено на паспорт серії НОМЕР_4 , де вже українською мовою зазначено прізвище власника паспорта ОСОБА_3 , а в рядку сімейний стан зазначено - перебуває у шлюбі з ОСОБА_2 , Ліпецькою с/радою Котовського району Одеської області 12.06.59 р. . Також в вищезазначених копіях заяв (форми-1) у рядку відомості про батьків зазначено батько - ОСОБА_5 , мати - ОСОБА_6 , а в рядку місце проживання - с. Олександрівка Красноокнянського району Одеської області /а.с.36-37/.

У заяві про видачу паспорта (форми-1) від 18.12.1976 року, складеної російською мовою на ім`я ОСОБА_2 , у рядку сімейний стан зазначено жена: ОСОБА_4 , а в заяві про видачу паспорту у зв`язку з заміною від 10.04.2000 року, складеною українською мовою на ім`я ОСОБА_2 , у рядку сімейний стан зазначено перебуває у шлюбі з ОСОБА_4 , відділом ЗАГс Котовського виконкому Одеської області 12.08.1959 року /а.с.39-40/. Тобто, прізвище заявника, як російською, так і українською мовою зазначено - ОСОБА_3 . Також в вищезазначених копіях заяв (форми-1) у рядку місце проживання зазначено - с. Олександрівка Красноокнянського району Одеської області.

З наданої Великомихайлівською державною нотаріальною конторою Одеської області Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 вбачається, що після його смерті відкрита спадкова справа №20/2019 приватним нотаріусом Бушуєвою І.І. /а.с.43/.

При цьому, приватним нотаріусом Окнянського районного нотаріального округу в Одеській області Бушуєвою І.І., було роз`яснено заявнику, що оскільки в наданих документах виявлено розбіжності в написанні прізвища між нею і спадкодавцем, то їй необхідно встановити факт, що має юридичне значення в судовому порядку /а.с.8/.

Таким чином, виходячи із аналізу вищевказаних документів, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_2 та перебували в зареєстрованому шлюбі, оскільки в їхніх заявах про видачу паспортів (форми-1), відомості, такі як сімейний стан, орган реєстрації шлюбу та місце проживання, повністю співпадають. Також у заві ОСОБА_2 зазначено дошлюбне прізвище дружини - ОСОБА_7 , а в заяві ОСОБА_1 таке ж саме прізвище зазначене її батьків.

На думку суду, надано достатньо доказів, які свідчать про те, що заявник ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Таким чином, заяву належить задовольнити.

Керуючись ст.ст.10, 13, 76-81, 259, 263-265, 294, п.1 ч.1 ст.315, ст.319 ЦПК України, суддя -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 (мешканки с. Олександрівка, Окнянського району Одеської області, РНОКПП НОМЕР_5 ), заінтересована особа: Окнянська селищна рада Окнянського району Одеської області (адреса місцезнаходження: вул. Першотравнева, 31, смт Окни Одеської області, код ЄДРПОУ 04379924), про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити повністю.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка с. Ліпецьке, Котовського району Одеської області, є дружиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Ліпецьке, Котовського району, Одеської області, на підставі актового запису про шлюб №45 від 12.06.1959 року, складеного виконавчим комітетом Ліпецької сільської ради Котовського району Одеської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення у порядку визначеному п.15.5 ч.1 розділу ХІІІ ЦПК України.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Копію судового рішення, протягом двох днів з дня його складання, надіслати особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

СуддяО.С. Бурдинюк

СудКрасноокнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.01.2020
Оприлюднено19.01.2020
Номер документу86968347
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —506/652/19

Рішення від 16.01.2020

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 19.12.2019

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 09.12.2019

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні