Господарський суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
м. Київ
20.01.2020Справа № 910/14/20 Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О. , розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю САЛІТА-ТРЕЙД (вул. Нагірна, буд. 12, м. Київ, 04107) до Міністерства оборони України (пр-т Повітрофлотський, буд. 6, м. Київ, 03168) про визнання договорів недійсними,
В С Т А Н О В И В:
До Господарського суду міста Києва надійшла зазначена позовна заява та передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Частиною 2 статті 4 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Як вбачається із поданої позовної заяви остання підписана представником позивача - адвокатом Падалка К.В., на підтвердження повноважень якого до матеріалів позовної заяви долучено ордер на надання правничої (правової) допомоги від 28.12.2019, копія свідоцтва про право на заняття адвокатської діяльності № 5083 від 27.06.2012.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань / адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів встановлені Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженої рішенням Ради адвокатів України 12.04.2019 № 41 (далі - Положення).
Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням (п. 4 Положення).
Відповідно до п.п. 12.2. п. 12 Положення ордер містить наступні реквізити прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога.
В той же час ордер на надання правничої (правової) допомоги від 28.12.2019, наданий на підтвердження повноваження адвоката Падалка К.В., не містить найменування особи, представництво інтересів якого він здійснює, а містить лише зазначення, що даною особою є товариство з обмеженою відповідальністю. Таким чином, матеріали позовної заяви не містять підтверджуючих доказів наявності повноважень адвоката Падалка К.В. на представництво інтересів позивача, що надавало б право останньому подавати та підписувати від імені позивача позови.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З огляду на вищевикладені обставини, суд доходить до висновку про повернення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю САЛІТА-ТРЕЙД (вул. Нагірна, буд. 12, м. Київ, 04107) до Міністерства оборони України (пр-т Повітрофлотський, буд. 6, м. Київ, 03168) про визнання договорів недійсними, позивачу.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 4, 58, 60, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю САЛІТА-ТРЕЙД (вул. Нагірна, буд. 12, м. Київ, 04107) до Міністерства оборони України (пр-т Повітрофлотський, буд. 6, м. Київ, 03168) про визнання договорів недійсними - повернути позивачу.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку і строк, встановлені ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання ухвали 20.01.2020
Суддя В.О. Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2020 |
Оприлюднено | 21.01.2020 |
Номер документу | 86999162 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні