Справа №295/15807/19
Категорія 35
2/295/607/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.01.2020 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого - судді Кузнєцова Д.В.,
при секретарі судового засідання Поліщук О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовомЛьвівської національної академії мистецтв до ОСОБА_1 про відшкодування коштів за отримані освітні послуги для здобуття вищої освіти, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом про стягнення з ОСОБА_1 суму боргу за отримані освітні послуги для здобуття вищої освіти в розмірі 19 545,53 грн.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що між Львівською національною академією мистецтв в особі ректора Одрехівського В . В . та відповідачем укладено договір №18-061 від 14.08.2018 року про надання освітніх послуг за освітньо-кваліфікаційним рівнем Бакалавр на денну форму навчання. Вартість навчання за один навчальний рік становила 23 500,00 грн. Наказом по академії №92 від 13.08.2018 року ОСОБА_1 була зарахована з 01.09.2018 року студенткою І-го курсу навчання. Наказом №47 від 23.05.2019 року студентка була відрахована з числа студентів Львівської національної академії мистецтв за порушення умов контракту. Позивач зазначає, що замовник порушила умови договору, отримавши освітні послуги за перший курс навчання на суму 24 145,53 грн., з яких сплатила лише 4 600,00 грн. за перший семестр навчання, у зв`язку з чим за відповідачем рахується заборгованості в сумі 19 545,53 грн., яку просить стягнути з відповідача.
У судове засідання представник позивача не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, причини неявки суду невідомі, відзив на позовну заяву до суду не направляла.
Згідно з ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Оскільки в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про спірні правовідносини сторін, суд вважає за можливе за згодою представника позивача провести заочний розгляд справи.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 14.08.2018 року між Львівською національною академією мистецтв в особі ректора Одрехівського В.В. та ОСОБА_1 був укладений договір №18-061 про надання освітніх послуг. Згідно з умовами договору виконавець взяв на себе зобов`язання за рахунок коштів замовника здійснити надання одержувачу освітньої послуги, а саме: підготовка здобувача вищої освіти денної форми навчання за спеціальністю 022 Дизайн . Вартість освітньої послуги на рік на час укладання договору становить 23 500,00 грн.
Згідно з п. 4 договору замовник зобов`язаний своєчасно вносити плату за освітню послугу в розмірах та в порядку, встановлених цим договором. Виконавець має право вимагати від замовника своєчасно вносити плату за освітню послугу, що передбачено п. 3 договору.
Відповідно до п.п. 11, 12 за невиконання або неналежне виконання зобов`язань цього договору сторони несуть відповідальність згідно із законом та цим договором. За несвоєчасну оплату освітніх послуг замовник сплачує виконавцю пеню в розмірі 0,06 % несплаченої суми за кожний день прострочення.
Як вбачається з витягу з наказу №92 тр від 13.08.2018 року ОСОБА_1 зараховано з 01.09.2018 року студентом 1 курсу денної форми навчання на контрактній основі, освітня програма Графічний дизайн .
01.06.2019 року ОСОБА_1 , студента 1-го курсу денної форми навчання за ОР Бакалавр кафедри ГД (на контрактній основі) відраховано з числа студентів за порушення умов контракту, що підтверджується витягом з наказу №47 тр від 23.05.2019 року.
Згідно з витягами з реєстру АТ КБ Приватбанк за навчання (за Угодою) відповідачем сплачені кошти в сумі 4 600 грн.
Станом на 15.10.2019 року заборгованість за надані освітні послуги на контрактній основі студента ОСОБА_1 становить 19 545,53 грн., з урахуванням пені.
Пунктом 18 ч. 1 ст. 1 Закону України Про освіту передбачено, що освітня послуга - комплекс визначених законодавством, освітньою програмою та/або договором дій суб`єкта освітньої діяльності, що мають визначену вартість та спрямовані на досягнення здобувачем освіти очікуваних результатів навчання.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з ч. 1 ст. 526 ЦК зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
На підставі статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За договором про надання послуг, згідно з ч. 1 ст. 901 ЦК України, одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
За ч. 3 ст. 549 ЦК України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки, відшкодування збитків.
З огляду на те, що позивачем згідно з договором надано освітню послугу замовнику, однак в порушення умов договору від 14.08.2018 року відповідач не сплатила в повному обсязі вартість навчання, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову та відшкодування ОСОБА_1 коштів за отримані освітні послуги для здобуття вищої освіти в сумі 19 545,53 грн.
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір, сплачений позивачем при зверненні до суду, що підтверджено документально.
Керуючись ст.ст. 509, 526, 610, 611, 629, 901, 903 ЦК України, ст.ст. 2-5, 10-13, 81, 141, 264, 265, 280-282, 284, 352, 354 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівської національної академії мистецтв заборгованість за отримані освітні послуги в сумі 19 545 (дев`ятнадцять тисяч п`ятсот сорок п`ять) грн. 53 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівської національної академії мистецтв судовий збір в сумі 1 921 грн.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Богунський районний суд міста Житомира протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Львівська національна академія мистецтв, адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 38, код ЄДРПОУ 02071027.
Відповідач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Суддя Д.В. Кузнєцов
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 21.01.2020 |
Номер документу | 87003217 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Кузнєцов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні