20.01.2020 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 533/1277/19
провадження № 2/533/12/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2020 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі
головуючого судді Лизенка А.В.,
за участі
секретаря судового засідання Кумаки А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
21.10.2019 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право на земельну частку (пай) розміром 3,65 в умовних кадастрових гектарах, яка розташована на території Мануйлівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька - ОСОБА_2 .
Позовна заява обґрунтована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , а після його смерті ОСОБА_1 прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.
Постановою державного нотаріуса позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку із відсутністю документа, який засвідчує право власності ОСОБА_2 на вищевказану земельну ділянку.
Ухвалою суду від 08.11.2019 року відкрито загальне позовне провадження у справі.
Ухвалою суду від 02.12.2019 року закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.
Позивач, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання не з`явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити (а.с. 50, 59).
Представник відповідача Мануйлівської сільської ради, у судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Справу розглянуто в порядку загального позовного провадження.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, встановивши на їх підставі фактичні обставини та характер спірних правовідносин між сторонами спору, визначивши правові норми, що підлягають застосуванню, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 (а.с. 6).
Позивач є рідним сином ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження позивача (а.с. 7).
За життя ОСОБА_2 заповіту не складав.
20.08.2019 року позивач звернувся до Козельщинської державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку (а.с. 11).
20.08.2019 року державним нотаріусом Козельщинської державної нотаріальної контори Курочкіним О.О. прийнято постанову, якою відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказану земельну ділянку у зв`язку із відсутністю документів, які засвідчують право власності ОСОБА_2 на дану земельну ділянку (а.с. 12).
Відповідно до довідки виданої Відділу у Козельщинському районі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 21.05.2019 року, громадянину ОСОБА_2 видавався сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 0227935 реєстраційний № 646 від 14.01.1999 року, яка розташована на території Мануйлівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області площею 3,65 умовно кадастрових гектарів та надана для ведення товарного сільськогосподарського використання (а.с. 17).
Відповідно до довідки Відділу у Козельщинському районі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 04.09.2019 року, нормативно грошова оцінка одиниці площі ріллі по Полтавській області станом на 01.01.2019 року складає 30 390,00 грн. (за 1 гектар) (а.с. 18).
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.
Із змісту ст. 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) вбачається, що засобом захисту цивільного права може бути визнання права на земельну частку (пай).
Таким чином, є законні підстави для визнання права позивача на зазначену земельну частку (пай).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 263-265 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: село Дяченки Козельщинського району Полтавської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , до Мануйлівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, місцезнаходження: вулиця Горького, 40, село Верхня Мануйлівка Козельщинського району, Полтавської області, код ЄДРПОУ 21054508, про визнання права на право на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом, задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 , право на земельну частку (пай) розміром 3,65 умовних кадастрових гектарів, яка знаходиться на території Мануйлівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, в порядку спадкування за законом, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , яка йому належала на підставі сертифікату серія ПЛ № 0227935 реєстраційний номер 646 від 14.01.1999 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подання через Козельщинський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Лизенко
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2020 |
Оприлюднено | 22.01.2020 |
Номер документу | 87027775 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні