Ухвала
від 21.01.2020 по справі 292/2/20
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Червоноармійський районний суд Житомирської області Справа № 292/2/20 Номер провадження 2/292/64/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 січня 2020 року смт.Пулини

Червоноармійського районного суду Житомирської області

Суддя Гуц О.В.

секретар судового засідання Саламатова О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в смт.Пулини цивільну справу за позовом Житомирської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України до ПрАТ "АСК" ІНГО Україна" про відшкодування матеріальної шкоди завданої дорожньо-транспортною пригодою.

В С Т А Н О В И В :

У січні 2020 року позивач Житомирська автомобільна школа Товариства сприяння обороні України звернулася до суду з даним позовом до ПрАТ "АСК" ІНГО Україна", мотивуючи його тим, що 16 травня 2018 року о 15 годині 35 хвилин, на 172 км.+300 м. автодороги Київ-Чоп, ОСОБА_1 керуючи автомобілем Івеко, д.н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху та скоїв наїзд на автомобіль Chery Amulet А15, д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався у попутньому напрямку, чим порушив вимоги п.12.1 ПДР України. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Відповідно до постанови Червоноармійського районного суду Житомирської області від 22.10.2019 року, винним у скоєнні ДТП є водій ОСОБА_1

Власником транспортного засобу Chery Amulet А15, д.н.з. НОМЕР_2 , являється Житомирська автомобільна школа Товариства сприяння обороні України.

Відповідно до висновку експертного дослідження № Д11/4 від 25.06.2018 року, розмір матеріального збитку заподіяного власнику транспортного засобу Chery Amulet А15, д.н.з. НОМЕР_2 , становить 64701 грн. 30 коп.

Отже, Житомирській автомобільній школі Товариства сприяння обороні України було завдано матеріальну шкоду у вигляді пошкодження транспортного засобу на суму 64701 грн. 30 коп.

Враховуючи вищевикладене, просять суд стягнути з відповідача ПрАТ "АСК" ІНГО Україна" на користь Житомирської автошколи ТСО України (код ЄДРПОУ: 02724423) у розмірі 64701,30 грн. для відшкодування завданої матеріальної шкоди, судові витрати у розмірі 1921,00 грн. та витрати на правову допомогу в розмірі 7000 грн.

Ухвалою судді від 03.01.2020 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 21.01.2020 року о 09 годині 30 хвилин.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, надав суду письмові клопотання, в яких просить відкласти розгляд справи, забезпечити проведення наступного судового засідання у режимі відеоконференції та закрити провадження у справі.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (статті 55, 124), а статтею 18 Закону України Про судоустрій і статус суддів визначено, що суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8 Закону України Про судоустрій і статус суддів).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ч.1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

В ст. 1 ГПК України зазначено, що господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських с

Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Згідно ст.20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.

Як вбачається з п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

При зазначених обставинах, судом встановлено, що сторони даного позову є юридичними особами, тому вказана справа має розглядатися за правилами господарського судочинства.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що є всі підстави для закриття провадження у даній справі.

Керуючись ст.ст. 4, 19, 255, 256, 263 ЦПК України, ст.ст.1, 4, 20 ГПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Провадження у справі за позовом Житомирської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України до ПрАТ "АСК" ІНГО Україна" про відшкодування матеріальної шкоди завданої дорожньо-транспортною пригодою, закрити.

Відповідно до п.п.15.5 та п.15 ч.1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Ухвала може бути оскаржена в Житомирський апеляційний суд через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом 15 днів з дня її проголошення.

Суддя О.В.Гуц

СудЧервоноармійський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення21.01.2020
Оприлюднено22.01.2020
Номер документу87028672
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —292/2/20

Ухвала від 27.02.2020

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 21.01.2020

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 03.01.2020

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні