Справа № 752/19505/17
Провадження №: 1-кс/752/8959/17
У Х В А Л А
16.11.2017 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши внесене в кримінальному провадженні № 32015050000000017 від 25.03.2015 прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення департаменту нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_4 , подане в порядку глави 17 Кримінального процесуального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
прокурор відділу процесуального керівництвадосудовим розслідуваннямта підтриманнядержавного обвинуваченнядепартаменту наглядуза додержаннямзаконів органамифіскальної службиГенеральної прокуратуриУкраїни радникюстиції ОСОБА_4 звернувся до Голосіївського районного суду м. Києва з клопотанням у кримінальному провадженні № 32015050000000017 від 25.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.212, ч. 2 ст. 205 КК України, про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «ФК«Укрпереказ» (35087174)-№ НОМЕР_1 ,№ НОМЕР_2 ,№ НОМЕР_3 ,№ НОМЕР_4 , та ТОВ «Касанародної допомоги»(36284115)-№ НОМЕР_5 ,№ НОМЕР_6 ,№ НОМЕР_7 , відкритих у АБ "УКРГАЗБАНК" (МФО 320478), юридична адреса: м. Київ, вул. Єреванська, 1, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначений рахунок коштів, що надходять, а також надати довідки щодо кількості грошових коштів на розрахунковому рахунку на час накладення арешту.
Клопотання обґрунтовано тим, що службові особи ТОВ «ФК «Укрпереказ» (35087174), з метою ухилення від сплати податків в особливо-великих розмірах під час фінансово-господарської діяльності, отримували на свої р/р, відкриті в АБ «Укргазбанк» (МФО 320478), готівкові кошти від невстановлених осіб з призначенням платежу «повернення коштів згідно договору позики» по неіснуючим договорам від малозабезпечених осіб, фізичних осіб сукупний дохід яких за рік не перевищує 50 тис грн., підприємств з ознаками фіктивності, які в подальшому використовувались не за призначенням.
Відповідно до інформації Нацкомфінпослуг та НБУ ТОВ «ФК «Укрпереказ» не є фінансовою компанією, не отримувало жодних дозволів та ліцензій на здійснення господарської діяльності пов`язаної з фінансовим лізингом та перерахуванням коштів в національній валюті на території України.
Таким чином, ТОВ «ФК «Укрпереказ» здійснює конвертацію валюти при якій безготівкові кошти від «замовника готівки» фактично не обготівковуються, а йдуть на оплату товарів, робіт та послуг за неіснуючими договорами на рахунки фіктивних компаній, що призводить до незаконного формування податкового кредиту та зменшення своїх податкових зобов`язань з ПДВ підприємствами реального сектору економіки.
Надходження безготівкових коштів при даних фінансових операціях здійснюється від ТОВ «КНД» (36284115), яке причетне до фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків.
У кримінальному провадженні також встановлено, що в АБ "УКРГАЗБАНК" (МФО 320478), юридична адреса: м. Київ, вул. Єреванська, 1, відкриті рахунки ТОВ «ФК «Укрпереказ» (35087174) - № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 та ТОВ «КНД» (36284115) - № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 .
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Згідност. 172 КПК Українирозгляд клопотання проведено без виклику особи у володінні, якої перебувають грошові кошти.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Вислухавши доводи слідчого, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи з наступного.
Вирішуючи питання про накладення арешту судом враховано, що вимогами ч.1ст.170 КПК Українивизначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
У силу ч.2ст.170 КПК Українивизначено, щоарешт майна допускається з метою забезпечення:збереження речових доказів, спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 10ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Як встановлено судом на даний час проводиться розслідування кримінального провадження, в якому наявні обставини того, що службові особи ТОВ «ФК «Укрпереказ» (35087174), з метою ухилення від сплати податків в особливо-великих розмірах під час фінансово-господарської діяльності, отримували на свої р/р відкриті в АБ «Укргазбанк» (МФО 320478) готівкові кошти від невстановлених осіб з призначенням платежу «повернення коштів згідно договору позики» по неіснуючим договорам від малозабезпечених осіб, фізичних осіб сукупний дохід яких за рік не перевищує 50 тис грн., підприємств з ознаками фіктивності, які в подальшому використовувались не за призначенням.
Поточні банківські рахунки використовуються невстановленими слідством особами для обготівковування грошових коштів, отриманих внаслідок проведених «псевдорозрахункових» фінансовихоперацій з підприємствами реального сектору економіки, а тому грошові кошти на рахунках вказаного підприємства в банку має значення доказів у цьому провадженні .
Вказані підстави обґрунтовують можливість задоволення клопотання про накладення арешту.
При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимогКПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
Зокрема, при вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий суддя, відповідно до ст.ст.94,132,173 КПК України, повинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину та достатність доказів, що вказують на вчинення злочину; правову підставу для арешту майна; можливий розмір шкоди, завданої злочином; наслідки арешту майна для третіх осіб; розумність і співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Вирішуючи питання про арешт мана слідчий суддя має зазначити, що не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини особи за вчиненні злочини, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів кримінального провадження, одним з яких і є накладення арешту на майно.
Надані прокурором матеріали та його пояснення свідчать про те, що наявні, в розумінні положеньст. 170 КПК України, підстави для накладення арешту на грошові кошти, які перебувають на рахункахТОВ «ФК«Укрпереказ» (35087174)-№ НОМЕР_1 ,№ НОМЕР_2 ,№ НОМЕР_3 ,№ НОМЕР_4 , та ТОВ «КНД»(36284115)-№ НОМЕР_5 ,№ НОМЕР_6 ,№ НОМЕР_7 , відкритих у АБ "УКРГАЗБАНК" (МФО 320478), юридична адреса: м. Київ, вул. Єреванська, 1, оскільки останні можуть мати ознаки засобів та знаряддя вчинення кримінального правопорушення та є предметом кримінального правопорушення, а отже відповідати критеріям, визначеним уст. 98 КПК України.
Відповідно до вимогст. 59 ЗУ «Про банки та банківську діяльністю»арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за рішенням суду.
Враховуючи обставини кримінального провадження, з метою запобігання незаконного заволодіння та можливого незаконного вилучення цих коштів з вказаних банківських рахунків, надання можливості органу досудового розслідування всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження із використанням вказаних коштів на рахунках у вказаному банку, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст.170,172,173,395 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення департаменту нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Генеральної прокуратури України радника юстиції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 32015050000000017 від 25.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.212, ч. 2 ст. 205 КК України, про накладення арешту на грошові кошти - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «ФК«Укрпереказ» (35087174)-№ НОМЕР_1 ,№ НОМЕР_2 ,№ НОМЕР_3 ,№ НОМЕР_4 , та ТОВ «Касанародної допомоги»(36284115)-№ НОМЕР_5 ,№ НОМЕР_6 ,№ НОМЕР_7 , відкритих у АБ "УКРГАЗБАНК" (МФО 320478), юридична адреса: м. Київ, вул. Єреванська, 1, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначений рахунок коштів, що надходять, а також надати довідку щодо кількості грошових коштів на розрахунковому рахунку на час накладення арешту.
Ухвала виконується негайно слідчим.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Відповідно дост. 174 КПК Україниарешт може бути скасований за клопотанням власника або володільця майна, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна.
Слідчий суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 87031755 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Чередніченко Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні