ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

УХВАЛА

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/232/20

Провадження № 1-кс/210/121/20

"20" січня 2020 р.

Слідчий суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Ступак С.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого слідчого відділення Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітана поліції Матвієнко О.В.,у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019040450000611 від 27 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання дозволу на проведення тимчасового доступу до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу звернувся з клопотанням слідчий СВ Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області Матвієнко О.В. погодженим з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 Бурлака І.І., у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019040450000611 від 27 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про здійснення тимчасового доступу до речей і документів.

В обґрунтування заявленого клопотання посилався на те, що слідчим відділенням Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019040450000611 від 27.12.2019 за ч. 1 ст. 190 КК України за фактом заволодіння службовими особами та/або учасниками товариства з обмеженою відповідальністю Рефракт-Сервіс (раніше - товариство з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів ) майном та майновими правамивідкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів , частка держави в статутному капіталі якого майже повністю належала державі в особі Регіонального відділення Фонду державного майна по Дніпропетровській області, шляхом створення так званого підприємства-двійника , та яке в подальшому шляхом обману стало правонаступником прав і обов`язків вказаного відкритого акціонерного товариства.

Здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено групі слідчих слідчого відділення Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Матвієнко О. В. (старший групи), Кушніруку Д. М.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів у складі прокурорів Криворізької місцевої прокуратури № 2 Дніпропетровської області Рибалки А.П. (старший групи), Томенко М.В., Бурлаки І.І.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 26.12.2019 до Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області з письмовою заявою про вчинене кримінальне правопорушення звернувся громадянин ОСОБА_1 , вказавши, що в період з травня 2008 року-січня 2009 року службові особи та/або учасники товариства з обмеженою відповідальністю Рефракт-Сервіс (раніше - товариство з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів , ідентифікаційний код юридичної особи 20299219, місцезнаходження: 51091, Дніпропетровська область, м. Кам`янське, Південний район, вулиця Колеусівська, будинок 22, квартира 7 ) шляхом обману заволоділи майном та майновими правами відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (ідентифікаційний код юридичної особи 00191709, місцезнаходження: 53052, Дніпропетровська область, Криворізький район, смт Христофорівка), частка держави в статутному капіталі якого майже повністю належала державі в особі Регіонального відділення Фонду державного майна по Дніпропетровській області, шляхом створення підприємства-двійника , та яке в подальшому шляхом обману стало правонаступником прав і обов`язків вказаного відкритого акціонерного товариства, діяльність якого припинено 16.12.2008 внаслідок реорганізації юридичної особи.

В обґрунтування свої доводів заявником зазначено, що 16.12.2008 відбулась державна реєстрація припинення в результаті реорганізації відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів .

У подальшому, 15.01.2009 відбулась державна реєстрація нової редакції статуту підприємства з ідентичною назвою, але іншою організаційно-правовою формою юридичної особи та відмінним ідентифікаційним кодом юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (ідентифікаційний код юридичної особи 20299219).

Відповідно до ст. 2 Декрету Кабінету Міністрів від 31.12.1992 № 24-92 Про впорядкування діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств (в редакції, чинній на момент припинення відкритого акціонерного товариства) правонаступниками державних підприємств стосовно суб`єктів підприємницької діяльності, створених за їх участю, є органи, уповноважені управляти державним майном та державні органи приватизації (щодо суб`єктів із змішаною формою власності).

Також згідно п. г ч. 1 ст. 7 Закону України Про управління об`єктами державної власності Фонд державного майна України відповідно до законодавства виступає в установленому порядку правонаступником державних підприємств стосовно суб`єктів господарювання, раніше створених за їх участю, а також державних внесків до статутного фонду недержавних суб`єктів господарювання.

Згідно розділу ІІ постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2004 № 155 Про затвердження Основних концептуальних підходів до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави (в редакції, чинній на момент припинення відкритого акціонерного товариства) корпоративні права держави - це право держави, частка якої визначається в статутному фонді господарського товариства, що включає право на управління цим товариством, отримання певної частки його прибутку (дивідендів), активів у разі ліквідації відповідно до законодавства, а також інші права, передбачені законом та установчими документами, а згідно ч. 1 ст. 11 Закону України Про управління об`єктами державної власності корпоративні права держави не можуть передаватися господарським товариствам для формування їх статутних фондів, крім передачі до статутних фондів державних акціонерних товариств та державних холдингових компаній відповідно до цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України (в редакції, чинній на момент припинення відкритого акціонерного товариства) юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов`язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Таким чином, з вищезазначених норм законодавства вбачається існування законодавчої заборони на передачу майна, прав та обов`язків зазначеного акціонерного товариства, в тому числі шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення, іншим юридичним особам-правонаступникам, за винятком такої передачі державним акціонерним товариствам та державним холдинговим компаніям. При цьому, навіть у дозволеному законом випадку припинення шляхом реорганізації відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів Фонд державного майна України (його регіональне відділення) в силу зазначених законодавчих приписів повинен був залишатись правонаступником або учасником товариства, до якого перейшли майно, права та обов`язки вищевказаного акціонерного товариства.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на даний час єдиним правонаступником відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (ідентифікаційний код юридичної особи 00191709) є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕФРАКТ-СЕРВІС" (ідентифікаційний код юридичної особи 20299219, місцезнаходження: 51091, Дніпропетровська область, місто Кам`янське, Південний район, вулиця Колеусівська, будинок 22, квартира 7).

При цьому, за даними Реєстру зазначене підприємство було утворене 30.11.2005 в результаті перетворення приватного підприємства Таїс , та яке у 2006 році змінило організаційно-правову форму та назву юридичної особи на товариство з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів , а отже набуло назву повністю ідентичну назві відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів .

З цих підстав можливо припустити, що таке перетворення та зміна назви юридичної особи, повністю ідентичній назві відкритого акціонерного товариства з державною часткою у статутному капіталі, мало на меті прикриття незаконних дій, пов`язаних із заволодінням майном та майновими правами відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів).

Засновниками (учасниками) товариства з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів в подальшому перейменованому на ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕФРАКТ-СЕРВІС" на відміну від відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів були і на даний час залишаються фізичні особи, що підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які знаходяться у вільному доступі та є офіційними.

Вже після припинення відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів шляхом реорганізації, 24.06.2014 товариство з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (ідентифікаційний код юридичної особи 20299219) змінило назву юридичної особи на ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕФРАКТ-СЕРВІС" .

Єдиним засновником (учасником) останнього за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є фізична особа ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ). Розмір внеску останнього до статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю Рефракт-Сервіс складає 42 393 гривень. При цьому, неможливо не звернути уваги й на той факт, що саме таку суму складав внесок Регіонального відділення Фонду державного майна по Дніпропетровській області до статутного капіталу відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів , що також підтверджується відповідною випискою з Реєстру. Разом з цим, Фонд державного майна України (Регіональне відділення Фонду державного майна по Дніпропетровській області) серед засновників (учасників) товариства з обмеженою відповідальністю Рефракт-Сервіс , яке через низку перетворень і перейменувань стало правонаступником відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів .

З метою встановлення всіх обставин вчинення злочину, а також осіб, які можуть бути причетними до вчинення незаконних дій, пов`язаних з протиправним заволодінням службовими особами та/або учасниками товариства з обмеженою відповідальністю Рефракт-Сервіс (раніше - товариство з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів )майном та майновими правами відкритого акціонерного товариства Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів , виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні Державна служба геології та надр України ( ідентифікаційний код юридичної особи: 37536031, юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16), з можливістю вилучення їх копій, а саме:

1. Спеціальні дозволи, видані ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ПП ТАЇС (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219) на:

- геологічне вивчення родовищ корисних копалин;

- геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;

- видобування корисних копалин;

- будівництво та експлуатація підземних споруд, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод;

- інші види користування надрами.

2. Листування з ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219) з приводу отримання дозвільних документів та стосовно державної реєстрації робіт і досліджень, пов`язаних із геологічним вивченням надр по формі 3-ГР.

3. Матеріали щодо державної реєстрації робіт і досліджень, пов`язаних із геологічним вивченням надр (РДГВН) стосовно ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219).

4. Копії геологічних звітів ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219): за результатами науково-дослідних і тематичних робіт з геологічного вивчення надр та/або геолого-економічної оцінки.

Зазначені документи перебувають у володінні Державна служба геології та надр України ( юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16),що підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які перебувають у вільному доступі.

Зазначені документи необхідні стороні обвинувачення, оскільки лише дослідивши їх можливо встановити обставини припинення вказаного акціонерного товариства в результаті реорганізації та правонаступництва майна, майнових прав та обов`язків цього акціонерного товариства спочатку товариством з обмеженою відповідальністю Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів , а в подальшому товариством з обмеженою відповідальністю Рефракт-Сервіс , встановити осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення. Отримання вказаних документів сприятиме встановленню обставин вчинення злочину.

Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому вони мають значення речових доказів. Водночас орган досудового розслідування вважає неможливим іншими способами довести обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, ніж за допомогою згаданих вище документів.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами їх довести неможливо, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, та отримати можливість вилучення їх копій.

Слідчий будучи повідомленим про місце та час розгляду клопотання до судового засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримав, просив задовольнити.

Частиною третьою статті 244 КПК України передбачено, що особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого за таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінально провадження, яка звернулась з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Частиною 5 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи те, що інформація, яка знаходиться у володінні Державної служби геології та надр України (ідентифікаційний код юридичної особи: 37536031, юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16), вважаю, що згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в вищезазначених документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали кримінального провадження, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019040450000611 від 27 грудня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація перебуває у володінні Державної служби геології та надр України (ідентифікаційний код юридичної особи: 37536031, юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16), сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Значення документів, вказаних в клопотанні, для встановлення обставин у кримінальному провадженні насамперед полягає в тому, що вони містять важливу доказову базу про осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення. Оскільки без дослідження певного ряду документів, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.

Оскільки судове засідання було проведено за відсутності осіб кримінального провадження, фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась, що відповідає положенням ч. 4 ст.107 КПК України.

Керуючись ст.ст.32, 34, 36, 132, 172 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітана поліції Матвієнко О.В .,у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019040450000611 від 27 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України про здійснення тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділення Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Матвієнко Олександру Вікторовичу та/або іншим слідчим, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019040450000611 від 27.12.2019 року дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Державної служби геології та надр України (ідентифікаційний код юридичної особи: 37536031, юридична адреса: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16), з можливістю вилучення їх копій, а саме:

1.Спеціальні дозволи, видані ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ПП ТАЇС (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219) на:

- геологічне вивчення родовищ корисних копалин;

- геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;

- видобування корисних копалин;

- будівництво та експлуатація підземних споруд, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод;

- інші види користування надрами.

2. Листування з ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219) з приводу отримання дозвільних документів та стосовно державної реєстрації робіт і досліджень, пов`язаних із геологічним вивченням надр по формі 3-ГР.

3. Матеріали щодо державної реєстрації робіт і досліджень, пов`язаних із геологічним вивченням надр (РДГВН) стосовно ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219).

4. Копії геологічних звітів ВАТ Христофорівський завод вогнетривких блоків і бетонів (код ЄДРПОУ 00191709), ТОВ Христофорівський завод вогнетривких блоків та бетонів (код ЄДРПОУ 20299219), ТОВ РЕФРАКТ-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 20299219): за результатами науково-дослідних і тематичних робіт з геологічного вивчення надр та/або геолого-економічної оцінки.

Зобов`язати Державну службу геології та надр України як юридичну особу у володінні якої перебувають вказані вище документи, здійснити їх копіювання у паперовому вигляді, завірити у встановленому порядку.

Строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 20.02.2020 року.

У разі невиконання ухвали, відповідно до ст. 166 КПК України, може бути проведено обшук з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя: С.В. Ступак

Дата ухвалення рішення 20.01.2020
Оприлюднено 22.01.2020

Судовий реєстр по справі 210/232/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 13.02.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 20.01.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 20.01.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 20.01.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 20.01.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 210/232/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону