Постанова
від 14.01.2020 по справі 643/8940/19
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Справа №643/8940/19 Суддя 1-ї інстанції: Логвінов А.О.

Провадження № 33/818/146/20

Категорія: ч.1 ст.172-6 КУпАП

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.01.2020 року м. Харків

Харківський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду кримінальних справ Цілюрик В.П., за участю особи відносно якої винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1 , її захисника - адвоката Шименка Максима Сергійовича, прокурора Гладуна Дмитра Вікторовича, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову судді Московського районного суду м. Харкова від 26.06.2019 року у відношенні ОСОБА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою судді Московського районного суду м. Харкова від 26.06.2019 року провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює прокурором Харківської місцевої прокуратури № 4 Харківської області було закрито у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Судом першої інстанції було встановлено, що у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції , ОСОБА_1 не повідомила Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, в зв`язку з отриманням доходу у вигляді кредиту на суму 175483,13 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 176 КУпАП, але враховуючи, що на момент розгляду сплинули строки, передбачені ст. 38 УКпАП провадження по справі закрито.

Не погодившись з таким рішенням, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

В апеляційній скарзі її автор вказує, що нею не було отримано особисто кредитних грошей, так як врони були перелічені банком до автосалону, і вона у передбачений законом строк подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме придбання автомобіля. Вважає, що її майновий стан змінився лише в частині набуття нею у власність транспортного засобу, про що мною було належним чином повідомлено НАЗК.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та її захисника, які підтримали вимоги апеляційної скарги, прокурора Гладуна Д.В., який заперечував проти її задоволення, дослідивши матеріали справи, вважаю, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Матеріали справи свідчать про те, що згідно наказу прокурора Харківської області від 14.12.2015 року № 3640к, юриста 1 класу ОСОБА_1 призначено на посаду прокурора Харківської місцевої прокуратури № 4 Харківської області. Таким чином, відповідно до підпункту е пункту 1 частини першої статті 3 Закону Про запобігання корупції , вона є суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону. Тому, згідно з абзацом п`ятнадцятим частини першої статті 1, частиною першою статті 45, частиною другою статті 52 Закону, приміткою до статті 172 6 КУпАП, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом правопорушення, та у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до розділі 11 Доходи, у тому числі подарунки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, поданої ОСОБА_1 , зазначено отримання нею доходу у вигляду банківського кредиту у 2017 році в Кредобанку на суму 175483 грн. Відповідно до відомостей, зазначених у розділі 13 Фінансові зобов`язання цієї ж щорічної декларації за 2017 рік ОСОБА_1 вищевказаний кредит отримано 30.05.2017 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомила апеляційному суду, що дійсно отримала 30.05.2017 року цільовий кредит в Кредобанку на суму 175483 грн., який видавався саме для придбання автомобіля Ravon R2. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, в зв`язку з придбанням у власність вказаного транспортного засобу нею було подано вчасно. Про те, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, в зв`язку з отриманням нею вказаного кредиту вона в 10-ти денний строк не подала, так як кредитні кошти були одразу перераховані банківською установою безпосередньо на розрахунковий рахунок автосалону - продавця цього автомобіля. Тому вважала, що її майновий стан змінився виключно в частині набуття права власності на транспортний засіб.

Її захисник також посилався, через 8 місяців після цієї події було роз`яснення НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України Про запобігання корупції стосовно заходів фінансового контролю, і вказано про зобов`язання суб`єкта декларування подати повідомлення у разі отримання ним кредиту, позики, поворотної фінансової допомоги (позички) тощо на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Приймаючи рішення про часткове задоволення апеляційний вимог апеляційний суд виходить з того, що відповідно до кредитного договору №9041/2017 укладеного між ПАТ Кредобанк (далі Банк) та ОСОБА_1 (далі Позичальник) вказано, що предметом цього договору є зобов`язання банку надати у власність Позичальнику грошові кошти (кредит) на умовах цього договору, а у пункті 2.1 вказано, що Банк видав Позичальнику кредит в сумі 175483,13 грн на строк до 29.05.2024 року. Пунктом 2.7 передбачено, що підписанням цього договору Позичальник доручає Банкові здійснити видачу кредиту шляхом зарахування кредитних коштів на відкритий у Банку транзитний рахунок НОМЕР_2 з наступним переказом суми кредиту з цього рахунку за реквізитами : в сумі 168750.00 грн на поточний рахунок на поточний рахунок ТОВ Богдан-авто Холдінг НОМЕР_3 в банку Ф КИЇВСІТІ`ПАТ КБ ПРИВАТБ , МФО 380775, код ЄДРПОУ 37726528; в сумі 6733,13 - за страхування життя Позичальника на поточний рахунок ПрАТ СК ПЗУ Україна страхування життя НОМЕР_1 в банк ПАТ Кредобанк , МФО 325365, код ЄРДПОУ 32456224. Відповідно до п. 6.2 Кредит видається Позичальнику за умови набрання чинності договорів, які забезпечують виконання зобов`язань за цим Договором.

Враховуючи викладене, апеляційний суд не вбачає підстав вважати необґрунтованим рішення суду першої інстанції, що отриманий ОСОБА_1 кредит у розміні 175483,13 грн. в розумінні підпункту165.1.29 пункту 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України є її доходом, та будучи суб`єктом декларування вона була зобов`язана подати повідомлення про отримання цього кредиту у зв`язку з суттєвими змінами у її майновому стані, так як його розмір перевищує 50 прожиткових мінімумів, що встановлений для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

Разом з тим, апеляційний суд вважає необхідним змінити постанову суду першої інстанції, оскільки вона містить суттєві протиріччя при мотивації прийнятого рішення.

Так в абзаці 10 мотивувальної частини постанови вказано, що ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції , а саме не повідомила НАЗК про суттєві зміни у її майновому стані у зв`язку з отриманням нею доходу у вигляді кредиту на вказану вище суму, що відповідає і тим обставинам, які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення № 44-01/269/19 від 29.05.2019 року, але у абзаці 19 цієї ж мотивувальної частини вказано, що ОСОБА_1 несвоєчасно повідомила про суттєві зміни в її майновому стані, формально вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

У зв`язку з тим, що матеріали справи не містять жодних відомостей, що ОСОБА_1 згідно вимог ч. 2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції здійснила повідомлення про суттєву зміну її майнового стану у зв`язку з отриманням нею кредиту, приймаючи до уваги також викладене вище, апеляційний суд вважає необхідним абзац 19 мотивувальної частини постанови від 26.06.2019 року виключити.

Крім того, встановивши невідповідність дій ОСОБА_2 вимогам ч. 2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції , та зазначивши це в абзаці 10 мотивувальної частини постанови, суд безпідставно послався на ч. 2 ст. 176 КУпАП, яка передбачає відповідальність за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його виготовлення. У зв`язку з чим апеляційний суд вважає необхідним змінити вказане речення, та абзац 10 мотивувальної частини постанови викласти в такій редакції: дії ОСОБА_1 суперечили вимогам ч. 2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції , а саме неповідомлення нею Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані у зв`язку з отриманням доходу у вигляді кредиту на суму 175483, 13 грн. .

Інші обставини, які встановлені судом першої інстанції, не суперечать змісту наявних в матеріалах справи доказів, яким судом дано належну оцінку, тому в решті вказана постанова залишається без змін.

Керуючись ст. 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, ч.2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції , -

ПСОТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Постанову судді Московського районного суду м. Харкова від 26.06.2019 року у відношенні ОСОБА_1 змінити.

Абзац 19 її мотивувальної частини виключити.

Абзац 10 мотивувальної частини цієї постанови викласти в такій редакції: Дії ОСОБА_1 суперечили вимогам ч.2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції , а саме неповідомлення нею Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, у зв`язку з отриманням доходу у вигляді кредиту на суму 175483,13 грн.

В решті вказану постанову залишити без змін.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Харківського апеляційного суду В.П.Цілюрик

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення14.01.2020
Оприлюднено22.01.2020
Номер документу87051667
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —643/8940/19

Постанова від 14.01.2020

Адмінправопорушення

Харківський апеляційний суд

Цілюрик В. П.

Постанова від 14.01.2020

Адмінправопорушення

Харківський апеляційний суд

Цілюрик В. П.

Постанова від 26.06.2019

Адмінправопорушення

Московський районний суд м.Харкова

Логвінов А. О.

Постанова від 26.06.2019

Адмінправопорушення

Московський районний суд м.Харкова

Логвінов А. О.

Постанова від 12.06.2019

Адмінправопорушення

Московський районний суд м.Харкова

Афанасьєв В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні