Справа № 681/1448/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2020 року
Полонський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді Горщара А.Г.
за участю секретаря судового засідання Салюк Т.М.
позивача ОСОБА_1
та представника третьої особи Поліщук Л.В.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Полонне за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку участі у вихованні та спілкуванні з дітьми, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, в якій просив усунути перешкоди у спілкуванні з його дітьми дочкою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , шляхом встановлення для нього графіку зустрічей наступним чином: два рази на місяць не менше ніж по три години кожного разу з 09.00 год. до 12.00 год., або з 16.00 год. до 19.00 год. кожну другу суботу та неділю місяця; п`ять днів взимку та двадцять днів влітку для сумісного відпочинку та оздоровлення дітей за попередньою домовленістю з матір`ю дітей.
В обґрунтування позову зазначав, що він є батьком дітей, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які народились під час перебування у шлюбі з відповідачкою. Після розірвання шлюбу, що мало місце 08.05.2019 року ОСОБА_2 постійно створює перешкоди у можливості вільних побачень та спілкуванні з дітьми. 25.04.2019 року за розпорядженням № 83/2019-р Полонської районної державної адміністрації йому були визначені способи участі у вихованні дітей у виді зустрічей два рази на місяць не менше ніж по три години кожного разу з 09.00 до 12.00 або з 16.00 до 19.00 кожну другу суботу та неділю місяця в присутності матері. Таке рішення ним не могло виконуватись в зв`язку з тим, що він неодноразово приїздив до дітей у визначений час зустрічей, однак відповідачка жодного разу такі не дозволяла та до будинку не допускала. Посилаючись на те, що до даного часу позбавлений реальної можливості реалізувати свої права, як батька, а зазначене розпорядження райдержадміністрації не має сили виконавчого документа та не є обов`язковим до виконання, тому з метою реального захисту своїх батьківських прав на спілкування з дітьми, він звернувся до суду з вказаним позовом.
В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги, просив визначити способи участі у вихованні та спілкуванні з дітьми у виді систематичних побачень з дітьми двічі намісяць понеділях з09.00год.по 12.00год.,або з16.00год.по 19.00год.,сумісний відпочинок,відвідування дітьмийого місцяпроживання в АДРЕСА_1 ,у періодйого відпустиу літнійперіод (червень-серпень)тривалістю до10днів, вказавши, що на даний час він перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 . Позовні вимоги просив задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідачка у судове засідання не з`явилася, хоч про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлена, а також нею не подано відзив на позовну заяву тому, відповідно до ст.280 ЦПК України суд, за згодою позивача, проводить заочний розгляд справи.
Представник служби у справах дітей Полонської райдержадміністрації Поліщук Л.В. в судовому засідання позов підтримала, пояснила, що відповідач звертався до них із заявою про визначення йому годин для зустрічей зі своїми дітьми ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , яку булу задоволено, однак відповідачка чинить перешкоди у зустрічах батька з дітьми, та дана поведінка ОСОБА_2 може негативно вплинути на повний і гармонійний розвиток дітей, а також вказала, що батьки мають рівні права щодо дочок.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд зазначає про таке.
Встановлено, що позивач та відповідачка з 2016-2019 роки перебували в шлюбі в період якого у них народилося діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьком яким є ОСОБА_1 .
Рішенням судді Полонського районного суду від 08 травня 2019 року шлюб між сторонами розірвано.
25.04.2019 року за розпорядженням № 83/2019-р Полонської районної державної адміністрації «Про визначення способів участі ОСОБА_1 у вихованні дочок ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 », які проживають з матір`ю ОСОБА_2 , за адресою: АДРЕСА_2 , йому були визначені способи участі у вихованні дітей у виді зустрічей два рази на місяць не менше ніж по три години кожного разу з 09.00 до 12.00 або з 16.00 до 19.00 кожну другу суботу та неділю місяця в присутності матері.
ОСОБА_2 у даний час не виконує встановлений органом опіки і піклування спосіб участі батька ОСОБА_1 у вихованні дітей, а відтак між батьками дитини існує спір з приводу участі позивача у вихованні ним дочок, при вирішенні якого суд виходить із наступного.
Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості.
Згідно зі статтею 9 Конвенції про права дитини держава має забезпечити, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли за рішенням суду буде встановлено, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини.
Відповідно до ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
Згідно із ч.ч.1-3 ст.157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.159 СК України якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров`я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
Згідно ч.8 ст.7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Суд зазначає, що наявність розпорядження райдержадміністрації, яким визначено спосіб участі позивача у вихованні його дітей, не позбавляє права ОСОБА_1 для вирішення цього ж питання звернутись з позовом безпосередньо до суду.
Приймаючи до уваги, що позивач та його діти дочки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 проживають у різних містах та ураховуючи, що їх мати перешкоджає бачитися батьку з дітьми, а тому суд вважає, що для ОСОБА_1 слід визначити способи його участі у вихованні своїх дітей у виді систематичних побачень в місці проживання дітей, та сумісного відпочинку з можливістю відвідування дітьми місця проживання бутька.
Керуючись наведеним, ст.ст.81, 141, 259, 263-265, ч.6 ст.268, 280, ст.ст.352, 354, 355 ЦПК України суд, -
ухвалив:
Позов задовольнити.
Визначити для ОСОБА_1 такі способи участі у вихованні ним дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 :
- здійснення систематичних побачень в місці проживання дітей в АДРЕСА_2 двічі на місяць по неділях з 09.00 год. по 12.00 год., або з 16.00 год. по 19.00 год. у присутності матері дітей, за її бажанням;
- сумісний відпочинок, відвідування дітьми місця проживання батька в АДРЕСА_1 , у період його відпусти у літній період (червень-серпень) тривалістю до 10 днів.
Відповідачем може бути подано заяву про перегляд заочного рішення протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.
На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом вказаних строків відповідачем не подана заява про його перегляд, а позивачем апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
На рішення суду учасниками справи може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Повне судове рішення складено 22.01.2020 року.
Позивач: ОСОБА_1 , що проживає в АДРЕСА_3 ,
Відповідач: ОСОБА_2 ,що проживаєв АДРЕСА_4 ,
Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог: Служби у справах дітей Полонської районної державної адміністрації, що знаходиться в м. Полонне, вул. Лесі Українки, 114, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 26038359, поштовий індекс 30500,
Головуючий:
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2020 |
Оприлюднено | 13.09.2022 |
Номер документу | 87075107 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горщар А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні