Справа № 157/1821/19
Провадження №2/157/78/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2020 рокумісто Камінь-Каширський
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді Гамули Б.С.,
з участю секретаря Семенюк О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Броницької сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Броницької сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Свої вимоги обґрунтував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на належний їй житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 та на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки, здійснюючи догляд за спадковим майном, володіючи та користуючись ним, зберігаючи правовстановлюючі документи спадкодавця, вважав, що прийняв спадщину. Крім того, про наявність заповіту, складеного спадкодавцем у його користь, йому нічого відомо не було, про його існування дізнався поза межами строку прийняття спадщини.
Коли звернувся в Камінь-Каширську державну нотаріальну контору Волинської області із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, йому відмовили в зв`язку із пропуском строку для прийняття спадщини.
Посилаючись на зазначені обставини, просить суд визначити йому додатковий строк тривалістю один місяць для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник Броницької сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області Кошелюк П.М. в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги визнав повністю.
Оскільки відповідач визнав позов повністю суд на підставі ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України ухвалює рішення в підготовчому засіданні.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позов підставним і таким, що підлягає до задоволення повністю.
Статтями 1269, 1270 ЦК України визначено порядок прийняття спадщини, де вказано, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 , а.с. 5). Після її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 та на земельну ділянку, посвідчену державним актом на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯБ №492403.
На випадок смерті ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем Броницької сільської ради Волинської області Ходаковською Л.С. 04 лютого 2014 року, зареєстрований в реєстрі за №4, яким усе своє майно заповіла позивачу ОСОБА_1 .
Як вбачається з довідки Камінь-Каширської державної нотаріальної контори Волинської області №1114/01-16 від 16.12.2019 року (а.с. 6) ОСОБА_1 у встановлений законом строк не подав нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як уже зазначалося ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Шестимісячний строк, встановлений законом для прийняття спадщини після смерті названого спадкодавця минув 29 вересня 2016 року. З досліджених у судовому засіданні документів встановлено, що ОСОБА_1 зберігав у себе належні покійній ОСОБА_2 документи на житловий будинок та на земельну ділянку. Крім того, в судовому засіданні встановлено, що на час відкриття спадщини позивачу не було відомо про існування заповіту, за яким спадкодавець усе своє майно заповіла йому. Вказані обставини свідчать про поважність причин, з яких ОСОБА_1 своєчасно не подав нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи спадкоємцем за заповітом спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_2 , пропустив встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, а тому йому слід визначити додатковий строк тривалістю в один місяць, який є достатнім для подання такої заяви.
Керуючись статтями 12, 81, 89, 141, 200, 263-265 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 1269, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, суд
ухвалив:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк тривалістю один місяць з дня набрання рішенням законної сили для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кримне Камінь-Каширського району Волинської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У відповідності до підпункту 15.5) пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Повне ім`я, місце проживання, місце знаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін: позивач ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ; відповідач Броницька сільська рада Камінь-Каширського району Волинської області, вул. Шевченка, 1, с. Кримне, Камінь-Каширський район, Волинська область, 44535, код ЄДРПОУ 04333425.
Головуючий: Б. С. Гамула
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87087411 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Гамула Б. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні