Провадження № 2-о/447/24/20 Справа № 447/112/20
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
17.01.2020 року суддя Миколаївського районного суду Львівської області Бачун О.І. розглянувши матеріали заяви в порядку окремого провадження ОСОБА_1 , з участю заінтересованих осіб ОСОБА_2 , Приватного нотаріуса Алексєєвої Ганни Миколаївни ради про встановлення факту , що має юридичне значення - розподілу земельної ділянки між співвласниками, -
встановив:
15.01.2020 ОСОБА_1 звернувся до Миколаївського районного суду Львівської області з заявою в порядку окремого провадження, з участю заінтересованих осіб ОСОБА_2 , Приватного нотаріуса Алексєєвої Ганни Миколаївни ради про встановлення факту , що має юридичне значення - розподілу земельної ділянки між співвласниками Вирішуючи на стадії відкриття провадження у справі питання, чи належить заяву розглядати в порядку окремого провадження, суддя дійшов до таких висновків.
Частиною 1 ст. 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
На відміну від позовного провадження, окремому провадженню притаманні такі ознаки, які характеризують його структурну самостійність і прикладну значущість, і які визначаються такою суттєвою ознакою, як безспірність розгляду справ, що віднесені до окремого провадження. Безспірність слід розуміти лише як відсутність спору про суб`єктивне матеріальне право, але не відсутність спору про існування факту, що встановлюється.
Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: 1. Факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. 2. Встановлення факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право. 3. Заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення. 4. Чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.
Відповідно до ч.4 ст.315 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Дослідивши заяву ОСОБА_3 про встановлення факту що має юридичне значення - розподілу земельної ділянки між співвласниками, приходжу до висновку, що існує спір про право, оскільки ОСОБА_1 просить встановити факт поділу земельної ділянки площею 0,63га. в АДРЕСА_1 на дві окремі ділянки, внаслідок якого встановити, що ОСОБА_1 належить на праві власності земельна ділянка площею 0,3150 га. кадастровий номер 4623010100:01:008:0027, а ділянка площею 0,3150 га. кадастровий номер 4323010100:01:008:0026 належить ОСОБА_2 , а тому даний спір повинен розглядатись в порядку позовного провадження.
Також, як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 3 постанови від 31 березня 1995року №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення (зі змінами і доповненнями), у тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчому судові факту пов`язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні, а якщо це виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
На підставі викладеного та враховуючи, що дана заява не підлягає розгляду в порядку окремого провадження, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі та роз`яснює заявникові, що він має право подати позов на загальних підставах.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 статті 7 Закону України Про судовий збір , сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, у разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Враховуючи наведене та керуючись ч.4 ст. 315, 259-260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_3 , з участю заінтересованих осіб ОСОБА_2 , Приватного нотаріуса Алексєєвої Ганни Миколаївни ради про встановлення факту, що має юридичне значення - розподілу земельної ділянки між співвласниками.-
Роз`яснити заявнику, що він має право на захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, про які він вказав у заяві, шляхом подання позовної заяви у порядку позовного провадження на загальних підставах. Позовна заява має відповідати вимогам статей 175 - 177 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Львівського апеляційного суду.
У відповідності до п.п.15.5 п.15 розділу 13 Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя Бачун О. І.
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87104618 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Львівської області
Бачун О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні