Рішення
від 15.11.2019 по справі 673/1095/19
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 673/1095/19

Провадження № 2/673/544/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"15" листопада 2019 р. м. Деражня

Деражнянський районний суд

Хмельницької області

в складі: головуючий - суддя Дворнін О.С.,

з участю секретаря судових засідань Демчишиної Н.Г.

розглянув у підготовчому засіданні в залі суду, за правилами загального позовного провадження відповідно до ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

У червні 2019 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її співмешканець ОСОБА_3 , вказавши, після його смерті залишилося спадкове майно. В управління спадковим майном вступила позивачка. Після набрання рішення Деражнянського районного суду Хмельницької області законної сили про встановлення факту проживання однією сім`єю, приватним нотаріусом позивачці було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 1,67 га, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,0318 га було відмовлено, у зв`язку із тим, що ОСОБА_3 не оформив за собою право на земельну ділянку вказаною площею, а лише отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом. У зв`язку із викладеним позивач просить суд задовільнити її позовні вимоги.

В підготовче засідання позивач не з`явилася, заявила клопотання про розгляд справи за її відсутності, в якій вимоги позову підтримала в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в підготовче засідання не з`явилася, проте подала до суду письмове клопотання про розгляд справи у її відсутності визнаючи позовні вимоги.

Дослідивши матеріали справи та письмові клопотання учасників справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Так, відповідно до ст.ст. 1216-1218 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1225 цього ж Кодексу право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Так, судом об`єктивно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим виконавчим комітетом Копачівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області 05.05.2017 року.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, яка складається із земельних ділянок площами 1,67 га та 1,0318 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробницва, що знаходиться на території Копачівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом спадкоємцем зазначеної у заповіті Ѕ частки майна ОСОБА_4 є ОСОБА_3 Спадкове майно на яке в указаній частці видане свідоцтво складається із земельної ділянки площею 2,06 га наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яке належало останній на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ІІ-ХМ №033525.

Згідно із рішенням Деражнянського районного суду Хмельницької області від 27.11.2017 року встановлено юридичний факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживала однією сім`єю як дружина та чоловік з спадкодавцем ОСОБА_3 , з січня 1986 року і до дня смерті останнього ІНФОРМАЦІЯ_1 , по АДРЕСА_1 .

Після смерті ОСОБА_3 , в управління спадковим майном вступила позивачка ОСОБА_1 , відтак приватним нотаріусом Бас Л.Й. Деражнянського районного нотаріального округу Хмельницької області, було видано свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 1,67 га, що знаходиться на території Копачівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,0318 га, було відмовлено, у зв`язку із тим, що за життя ОСОБА_3 не оформив за собою право власності на спадщину за заповітом.

Із архівної довідки виданої державним нотаріальним архівом №1394 від 17.05.2017 року вбачається, що 29.01.2007 року за №218 видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_4 , на земельну ділянку розміром 2,06 кв.м, що знаходиться на території Копаівської сільської ради Деражнянського району та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Свідоцтво видане на ім`я ОСОБА_3 . В документах на підставі яких було видано свідоцтво зберігається Державний акт на право приватної власності на землю, серії ІІ-ХМ №033525 який виданий Копачівською сільською радою Деражнянського району 23.08.1999 року на ім`я ОСОБА_4

Довідкою виданою відділом у Деражнянському районні Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області підтверджується, що державний акт на земельну ділянку згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ім1я ОСОБА_3 не видавався.

Відповідно до ст. 13 Конституції України держава забезпечує захист прав усіх громадян. Усі суб`єкти права власності рівні перед законом і, відповідно, громадянам забезпечено рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його права на землю.

Статтями 81, 116, 125, 126 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; г)виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю). Громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав.

Статтею 152 Земельного кодексу України гарантовано, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; г) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Статтею 158 цього Кодексу визначено, що виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян.

Відповідно до статей 373, 391 Цивільного кодексу України право власності на землю гарантується Конституцією України, набувається і здійснюється відповідно до закону. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Із витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку вбачається, що земельна ділянка із площею 1,0318 га з кадастровим номером 6821584800:02:060:0097 розташована на території Копачівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області та видана на заяву ОСОБА_3 .

Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини і визначені відповідно до них правовідносини, суд вважає, що заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 право на спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , яким є земельна ділянка площею 1,0318 га, кадастровий номер 6821584800:02:060:0097 цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Копачівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 23, 81, 247, 258, 259, 263-268, 273 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , яким є земельна ділянка площею 1,0318 га, кадастровий номер 6821584800:02:060:0097 цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Копачівської сільської ради Деражнянського району Хмельницької області.

Складання повного рішення відкладено на десять днів з дня закінчення розгляду справи, у зв`язку з чим строк апеляційного оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування сторін та інших учасників справи, які при проголошенні рішення суду суддя не оголошує:

Позивач - ОСОБА_1 , адреса проживання (реєстрації): АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ;

Відповідач - ОСОБА_2 , адреса проживання (реєстрації): АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 .

Повне рішення складене 15.11.2019 року.

Суддя : О. С. Дворнін

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.11.2019
Оприлюднено24.01.2020
Номер документу87107068
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —673/1095/19

Рішення від 15.11.2019

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Дворнін О. С.

Рішення від 15.11.2019

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Дворнін О. С.

Ухвала від 19.07.2019

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Дворнін О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні