Провадження №2/748/159/20 Єдиний унікальний № 748/3239/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" січня 2020 р.м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої - судді: Кухти В.О.,
при секретарі: Сидор А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Боромиківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, третя особа: Чернігівська районна державна нотаріальна контора), про визнання права власності на нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулись до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати за ними право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , по Ѕ частині за кожним. Свої вимоги мотивує тим, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 спадщину прийняла ОСОБА_1 як спадкоємець за заповітом, однак спірний будинок відносився до господарства колгоспний двір , а тому позивачіпозбавлені можливості в позасудовому порядку переоформити будинок.
Позивачі в підготовче засідання не з`явились, надали заяви з проханням розглянути справу без їх участі, позовні вимоги підтримали.
Відповідач - Боромиківська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області, не забезпечив явку свого представника в судове засідання, надав суду заяву про розгляд справи без участі його представника, позов визнає.
Третя особа - Чернігівська районна державна нотаріальна контора, не забезпечила явку свого представника в підготовче засідання, надала заяву про розгляду справи без участі її представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Як слідує зі ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Враховуючи те, що відповідач визнав позов, про що зазначив в поданій заяві, суд вважає можливим провести розгляд справи у підготовчому засіданні.
Наявних у справі матеріалів про права та обов`язки сторін, достатньо для її розгляду у відсутності сторін.
Дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 /а.с.11/. Після її смерті відкрилась спадщина.
Згідно довідки Боромиківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області /а.с.29/, станом на 01.07.1990 року за адресою: АДРЕСА_1 були зареєстровані і постійно проживали: ОСОБА_3 - голова колгоспного двору, ОСОБА_2 - чоловік.
За нормами ст.ст. 120, 123 ЦК УРСР, які діяли до ведення в дію Закону України "Про власність", кожен з членів колгоспного двору мали рівне право на майно колгоспного двору. Тобто, після введення в дію Закону України "Про власність" 15.04.1991 року у всіх членів колгоспного двору виникло право власності на все його майно в рівних частинах, в тому числі і на будинок з господарськими спорудами, які відносилися до цього колгоспного двору.
Отже, до спадкового майна померлої ОСОБА_3 належить 1/2 частка житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Інша 1/2 частка спірного житлового будинку належить ОСОБА_2 , як члену колишнього колгоспного двору.
Відповідно до матеріалів спадкової справи № 188/2019 після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , яка заведена Чернігівською державною нотаріальною конторою, вбачається, що спадщину після смерті ОСОБА_3 . прийняла ОСОБА_1 , як спадкоємець за заповітом. Свідоцтво про право на спадщину за заповітом на спірну частку будинку з господарськими будівлями та спорудами не видалось. За повідомленням державного нотаріуса від 28.11.2019 року, видати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 не вбачається можливим, оскільки у спадкоємця відсутній документ, що посвідчує право власності на майно, в якому була б визначена частка житлового будинку, що належала особисто спадкодавцю.
За ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином позивач ОСОБА_1 набула право власності на Ѕ частку спірного житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а позивач ОСОБА_2 набув право власності на Ѕ частку спірного житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами як член колишнього колгоспного двору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 200, 258, 263-265, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 120, 123 ЦК УРСР, ст.ст. 328, 1216-1218, 1220, 1235, 1268 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (РОНКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Боромиківської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ 04416619, місцезнаходження: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Боромики, вул. Музиченка, 17), третя особа: Чернігівська районна державна нотаріальна контора (код ЄДРПОУ 02901782, місцезнаходження: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. Шевченко, 48), про визнання права власності на нерухоме майно задовольнити в повному обсязі .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О.Кухта
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87113689 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Кухта В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні