ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

УХВАЛА

Справа № 405/8048/19

1-кс/405/4533/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2020 року слідчийсуддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Тьор Є.М., при секретарі Мишевець Т.І., розглянувши клопотання начальника ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Баркар А.М. погоджене прокурором відділу прокуратури Кіровоградської області про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області перебуває кримінальне провадження №32018120010000047 від 23.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ "НАЛСУР" (ЄДРПОУ 41463075) директор ОСОБА_1 1984 р.н., головний бухгалтер ОСОБА_2 1967 р.н. залучили до протиправної діяльності ОСОБА_3 1989 р.н., ОСОБА_4 1979 р.н., ОСОБА_5 1973 р.н. в період 2017-2018 років, шляхом безпідставного відображення в податковій звітності підприємства взаємовідносин з ТОВ "МАКС ЛАЙТ" (ЄДРПОУ 36593476), ТОВ "ГОЛД КАР" (ЄДРПОУ 40013240), ТОВ "КВІНТ-СІСТЕМ" (ЄДРПОУ 41117397), ТОВ "ШАМ ГРУП" (ЄДРПОУ 39845635), ТОВ "ВК МЕХБУДСТРОЙ" (ЄДРПОУ 41539012), ТОВ "АБСОЛЮТ-ЕНЕРДЖІ" (ЄДРПОУ 41517580), ТОВ "БК УКРБУДЦЕНТР" (ЄДРПОУ 37942414) та ФОП ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) ухилилися від сплати податку на додану вартість в сумі 4046,6 тис. грн., що є особливо великим розміром. Також досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ "НАЛСУР" залучили до протиправної діяльності, пов`язаної з умисним ухиленням від сплати податків та забезпеченням прихованого грошового обігу, залучили до неї ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка, використовуючи ряд підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності: ТОВ "КРОСЕР ГРУП" (ЄДРПОУ 41776498), ТОВ "КАРАВАН ГРУП ЛТД" (ЄДРПОУ 39957527), ТОВ "ТЕХНОСТАЙЛІНГ ГРУП" (ЄДРПОУ 40914778), ТОВ "НПП "КОМПАНІЯ "РАДА-ТОП" (ЄДРПОУ 32827384) та ТОВ "ЕКО-ТЕМ" (ЄДРПОУ 34046912), надає послуги з мінімізації податкових зобов`язань підприємствам реального сектору економіки та спільно з якою службові особи ТОВ "НАЛСУР" здійснюють протиправну діяльність з умисного ухилення від сплати податків.

Зазначені дії вказують на умисне ухилення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , від сплати податків в особливо великих розмірах, тобто на вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ "БК УКРБУДЦЕНТР" (ЄДРПОУ 37942414), ТОВ "НАЛСУР" (ЄДРПОУ 41463075), ФОП ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) зареєстровані в Новомиргородській районній державній адміністрації Кіровоградської області, розташованої за адресою: Кіровоградська область, м.Новомиргород, вул. Соборності, 112, у володінні якої на даний час перебувають реєстраційні справи вказаних суб`єктів господарювання.

Відповідно до ст.ст. 5, 6 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - Закон), державна реєстрація юридичних осіб проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи із засвідченням факту створення або припинення юридичної особи, вчинення інших реєстраційних дій, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру - автоматизованої системи збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

На підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців контролюючому органу у відповідності до ст.64 ПКУ здійснюється взяття юридичних осіб на податковий облік за основним місцем обліку як платників податків та зборів у контролюючих органах, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами. Дані про взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків і зборів у контролюючих органах передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці проводить державну реєстрацію юридичних осіб та формує і передає органам державної податкової служби повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, після внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ.

Статтею 11 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців передбачений перелік документів та їх реквізити, що зберігаються у реєстраційній справі юридичної особи.

Відповідно до ч.2 ст.7 Закону наказом Міністерства юстиції України №3178/5 від 14.10.2011 затверджені форми реєстраційних карток.

Відповідно до ч.6 ст.11 Закону державному реєстратору забороняється видавати копії документів, які знаходяться у відповідній реєстраційній справі.

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону витребування документів з реєстраційних справ здійснюється на підставі судового рішення, під час виконання якого згідно з ч.2 ст.13 Державний реєстратор зобов`язаний зробити та залишити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи, пронумерувати, прошити та завірити їх власною печаткою.

Зважаючи, що Законом заборонено державному реєстратору видавати копії з реєстраційної справи, а оригінали документів можуть бути видані лише за наявності рішення суду, тому іншим способом отримати документи реєстраційної справи як шляхом тимчасового доступу до речей і документів та їх вилучення в оригіналах не надається за можливе.

Функції державного реєстратора, який відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців по Новомиргородському району виконує відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців центру надання адміністративних послуг м. Новомиргород.

На даний час з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, встановлення причетних осіб, отримання доказів вчинення кримінального правопорушення та причетних осіб, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у кримінальному провадженні виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів реєстраційних справ ТОВ "БК УКРБУДЦЕНТР" (ЄДРПОУ 37942414), ТОВ "НАЛСУР" (ЄДРПОУ 41463075), ФОП ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), перелік яких визначений згідно ст.11 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і відповідно до ч.2 ст.7 Закону наказом Міністерства юстиції України №3178/5 від 14.10.2011 затверджені форми реєстраційних карток, здійснити їх вилучення в оригіналах, які перебувають у володінні Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області, розташованої за адресою: Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Соборності, 112, за період з дати державної реєстрації по 31.10.2019, а саме:

-документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, реєстрації змін до установчих документів, та примірники оригіналу установчих документів, примірник оригіналів змін до установчих документів та примірник установчих документів у новій редакції;

-документи, що подаються для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо державної реєстрації змін до установчих документів, припинення юридичної особи;

-документи, що подаються для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

-копії повідомлень про підтвердження місцезнаходження юридичної особи;

-документи про зміну місцезнаходження реєстраційної справи;

-заяви, запити про доступ до документів з реєстраційної справи;

-документи, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора;

-другий примірник повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, надісланого державним реєстратором юридичній особі в установленому законом порядку;

-описи документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії;

-реєстраційні картки: Форма 1 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; Форма 2 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення; Форма 3 - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Форма 6 - реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

-довіреності на осіб, які мають право представляти інтереси та вчиняти реєстраційні дії від імені підприємства;

-заяви про вихід із складу засновників, відступлення належної частки в статутному капіталі на користь інших осіб;

-квитанції про оплату послуг держреєстратора, з поштовими конвертами, описами вкладень поштових відправлень перелічених документів.

Перелічені документи реєстраційних справ ТОВ "БК УКРБУДЦЕНТР" (ЄДРПОУ 37942414) , ТОВ "НАЛСУР" (ЄДРПОУ 41463075) , ФОП ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), (описи поданих держреєстратору документів, заяви, реєстраційні картки про вчинення реєстраційних дій, статутні та реєстраційні документи, повідомлення контролюючого органу про відсутність платника за місцем реєстрації, запити держреєстратора про підтвердження місцезнаходження, довіреності на осіб, які мають право вчиняти реєстраційні дії) першочергово необхідні для забезпечення даного кримінального провадження, проведення судово-почеркознавчої експертизи з метою підтвердження причетності осіб до створення вказаної юридичної особи та здійснення дій, пов`язаних із державною реєстрацією підприємства, встановлення відповідності підписів службових осіб, з`ясування їх посадових повноважень, причетності до управління підприємством.

Значення вказаних документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні насамперед полягає в тому, що вони містять важливу доказову базу про осіб причетних до реєстрації суб`єкта господарювання (як при створенні нової юридичної особи, так і при перереєстрації на інших осіб), також для отримання доказу їх причетності до складання, підпису і подання державному реєстратору відповідних документів.

Крім того, значимість документів пов`язана і з специфікою розслідування кримінальних правопорушень про злочини у сфері оподаткування, оскільки без дослідження певного ряду документів, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.

Згідно ст. 99 КПК України визначено, що документ є спеціально створений з метою збереження інформації об`єкт, який містить відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення як документу.

Необхідність здійснення тимчасового доступу до речей і документів та можливість їх вилучення необхідно також для проведення відповідних у кримінальному провадженні експертиз, в тому числі економічних.

Так, наприклад:

- документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, реєстрації змін до установчих документів, та примірники оригіналу установчих документів, примірник оригіналів змін до установчих документів та примірник установчих документів у новій редакції документи, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора; другий примірник повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, надісланого державним реєстратором юридичній особі в установленому законом порядку;описи документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії;реєстраційні картки: Форма 1 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; Форма 2 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення; Форма 3 - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Форма 6 - реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; довіреності на осіб, які мають право представляти інтереси та вчиняти реєстраційні дії від імені підприємства;заяви про вихід із складу засновників, відступлення належної частки в статутному капіталі на користь інших осіб;квитанції про оплату послуг держреєстратора, з поштовими конвертами, описами вкладень поштових відправлень перелічених документів - необхідні для визначення повного кола осіб причетних до діяльності підприємства, їх анкетних даних, місць реєстрації, займані посади, повноваження, також для визначення конкретних дат і періоду перебування на займаних посадах, дат внесення змін до Статуту, змін юридичних адрес, змін посадових осіб, встановлення осіб, які діяли від імені підприємства за довіреностями та подавали описи переліку документів, сплачували послуги державного реєстратора, а також необхідні для проведення почеркознавчої експертизи, з метою ідентифікації осіб, які причетні до складання і подання державному реєстратору документів, також вказані документи необхідні для проведення економічної експертизи, які визначають види діяльності підприємства, місце знаходження, відповідальних осіб причетних до діяльності підприємства з відповідними повноваженнями у відповідних податкових періодах;

- документи, що подаються для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо державної реєстрації змін до установчих документів, припинення юридичної особи - необхідні для встановлення конкретних дат внесених змін та ідентифікації осіб причетних до прийняття рішень щодо внесення змін до установчих документів, змін засновників, адрес реєстрації, видів діяльності підприємства;

- документи, що подаються для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі - необхідні для встановлення періоду, в яких здійснено зміну засновників і керівників;

- копії повідомлень про підтвердження місцезнаходження юридичної особи - необхідні для встановлення фактичного місця знаходження юридичної особи з метою подальшої перевірки знаходження підприємства за наданою державному реєстратору адресою;

- документи про зміну місцезнаходження реєстраційної справи - необхідні для встановлення державного реєстратора якому передана реєстраційна справа в зв`язку із зміною місця знаходження юридичної особи;

- заяви, запити про доступ до документів з реєстраційної справи - необхідні для ідентифікації підприємств і осіб, які подавали такі заяви і запити для подальшого допиту таких осіб та встановлення мети доступу до реєстраційної справи та їх відношення до діяльності підприємства;

Іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення інакше як дослідити ряд певних документів та прийняти за наявності підстав рішення про використання відомостей, що в них містяться як доказ у кримінальному провадженні, в тому числі у вигляді висновків проведених з використанням вилучених документів судово-почеркознавчих експертиз та судово-економічної експертизи не представляється за можливе.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи реєстраційних справ ТОВ "БК УКРБУДЦЕНТР" (ЄДРПОУ 37942414), ТОВ "НАЛСУР" (ЄДРПОУ 41463075), ФОП ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, в зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучити в оригіналах, що перебувають у володінні Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області, що знаходиться за адресою: Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Соборності, 112, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159, 160 КПК України, слідчий просив задовольнити клопотання.

Учасники на розгляд клопотання не з`явились, слідчим надано заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримання клопотання.

Інших заяв, клопотань не надходило, а відтак слідчим суддею прийнято рішення про розгляд справи за даної явки.

Дослідивши надані стороною кримінального провадження матеріали, слідчий суддя прийшов до таких висновків.

Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Дослідивши матеріали клопотання, яке погоджене прокурором, слідчий суддя зазначає, що останнє подане у відповідності до ст.160 КПК України, речі та документи дійсно перебувають у володінні Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області та мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Відомості, що містяться в цих документах можуть використовуватися як докази, та є неможливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, доведеним, а тому його необхідно задовольнити.

Керуючись ст.ст.160-164 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання начальника ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Баркар А.М. погоджене прокурором відділу прокуратури Кіровоградської області про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018120010000047 від 23.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України - задовольнити.

Надати заступнику начальника управління - начальнику ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Баркару Андрію Михайловичу, заступнику начальника ВОДР СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Омельченку Юрію Сергійовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Кравченку Костянтину Олексійовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мигловцю Олександру Максимовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Титарюк Ользі Володимирівні, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Береговому Сергію В`ячеславовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мироненку Євгенію Олександровичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Пєткову Юрію Васильовичу, старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Городенцю Анатолію Олександровичу, тимчасовий доступ до речей і документів, а саме реєстраційних справ ТОВ "БК УКРБУДЦЕНТР" (ЄДРПОУ 37942414), ТОВ "НАЛСУР" (ЄДРПОУ 41463075), ФОП ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області, що знаходиться за адресою: Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Соборності, 112, за період з дати державної реєстрації по 31.10.2019, з можливістю їх вилучення в належним чином завірених копіях, а саме:

-документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, реєстрації змін до установчих документів, та примірники оригіналу установчих документів, примірник оригіналів змін до установчих документів та примірник установчих документів у новій редакції;

-документи, що подаються для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо державної реєстрації змін до установчих документів, припинення юридичної особи;

-документи, що подаються для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

-копії повідомлень про підтвердження місцезнаходження юридичної особи;

-документи про зміну місцезнаходження реєстраційної справи;

-заяви, запити про доступ до документів з реєстраційної справи;

-документи, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора;

-другий примірник повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, надісланого державним реєстратором юридичній особі в установленому законом порядку;

-описи документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії;

-реєстраційні картки: Форма 1 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; Форма 2 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення; Форма 3 - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Форма 6 - реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

-довіреності на осіб, які мають право представляти інтереси та вчиняти реєстраційні дії від імені підприємства;

-заяви про вихід із складу засновників, відступлення належної частки в статутному капіталі на користь інших осіб;

-квитанції про оплату послуг держреєстратора, з поштовими конвертами, описами вкладень поштових відправлень перелічених документів.

Строк дії ухвали до 08.02.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя Євгеній Миколайович Тьор

Дата ухвалення рішення 08.01.2020
Зареєстровано 24.01.2020
Оприлюднено 27.01.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону