УХВАЛА
23 січня 2020 року
м. Київ
справа №120/1875/19-а
адміністративне провадження №К/9901/1983/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Кашпур О.В.,
суддів - Губської О.А., Радишевської О.Р.,
перевіривши касаційну скаргу Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року у справі за позовом Комунального підприємства Школяр до Управління Північного офісу Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку,
в с т а н о в и в :
Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України.
Касаційна скарга відповідає вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням установленого процесуальним законом строку на касаційне оскарження, підстави для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.
Разом із касаційною скаргою заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, обґрунтоване тим, що у судовому засіданні Сьомим апеляційним адміністративним судом проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення, копія оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції була отримана відповідачем 16 грудня 2019 року, на підтвердження чого надано супровідний лист суду апеляційної інстанції від 11.12.2019 №120/1875/19-а/33697/2019 із штампом вхідної кореспонденції відповідача від 16 грудня 2019 року. На думку, заявника, останнім днем звернення до Верховного Суду із касаційною скаргою слід вважати 15 січня 2020 року, отже, строк подання касаційної скарги на судові рішення не пропущений.
Згідно з частинами першою-третьою статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Керуючись частиною п`ятою статті 4 Закону України Про доступ до судових рішень від 22 грудня 2005 року № 3262, згідно з якою судді мають право на доступ до усіх інформаційних ресурсів Єдиного державного реєстру судових рішень, з`ясовано, що спірні правовідносини розглянуто 03 грудня 2019 року Сьомим апеляційним адміністративним судом за участю учасників справи, повний текст судового рішення складено 05 грудня 2019 року.
Разом із тим, суд критично ставиться до вимоги скаржника про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року, оскільки на підтвердження обставин пропуску строку на касаційне оскарження зазначеного судового рішення позивачем не надано, зокрема, поштового конверту за штрихкодовим ідентифікатором поштового відправлення, що унеможливлює перевірку дати отримання позивачем копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, і, як наслідок, поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення.
Згідно з частиною третьою статті 332 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, відповідно до правил статей 169, 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для усунення недоліків шляхом приведення касаційної скарги у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання до суду касаційної інстанції належних допустимих доказів на підтвердження викладених у клопотанні про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року обставин.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 330, 332, 333 КАС України,
у х в а л и в :
Визнати неповажними причини пропуску Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області строку на касаційне оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року у справі №216/7134/18.
Касаційну скаргу Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: О. В. Кашпур
Судді: О.А. Губська
О.Р. Радишевська
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87129663 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Кашпур О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні