Ухвала
від 20.01.2020 по справі 391/23/20
КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 391/23/20

Провадження № 2-о/391/5/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20.01.2020 р.слище Компаніївка

Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Мумига І.М. розглянувши заяву представника Лозуватської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області в особі сільського голови Портянка Василя Анатолійовича про визнання спадщини ОСОБА_1 відумерлою,-

ВСТАНОВИВ:

Представник Лозуватської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області в особі сільського голови Портянка Василя Анатолійовича звернувся до суду з заявою про визнання відумерлою спадщину ОСОБА_1 та визнати за сільською радою в особі сільського голови Портянко Василя Анатолійовича право на земельну частку (пай) за № 190 площею 6,2025 га, розташовану на території Лозуватської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області.

Заява про визнання спадщини відумерлою має відповідати загальним вимогам ст.175 ЦПК України і особливостям, визначеним ст.335 ЦПК України .

Проте, при поданні заяви до суду мали місце порушення вимог ст.ст. 175 , 177 ЦПК України , а саме:

Порядок визнання судом спадщини відумерлою закріплений главою 9 розділу IV Цивільного процесуального кодексу України ). Суд визнає спадщину відумерлою за правилами окремого провадження.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з вимогами ч. 2 п. 8 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.

Частиною третьою статті 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до ч. ст.337 ЦПК України справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.

З урахуванням наведеного, зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.335 ЦПК України , а саме: у заяві необхідно зазначити усіх заінтересованих осіб, які будуть брати участь у розгляді вказаної заяви (ч.4 ст.294 ЦПК України );

Заявник в заяві про визнання спадщини відумерлою, просить суд не лише визнати спадщину відумерлою, але й визнати за сільською радою право на земельну ділянку, тобто заява містить дві вимоги, які підлягають розгляду за різними правилами цивільного судочинства, а саме: щодо визнання спадщини відумерлою (окреме провадження) та визнання за сільською радою (позовне провадження).

Відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України суд лише визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму листі від 16 травня 2013 року № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних прав про спадкування зазначає, що у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимоги про передачу спадкового майна у власність територіальної громади. Суди повинні враховувати, що відповідно до ч. 1 ст. 1277 ЦК суд лише визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування у передбачених законом випадках (п.9).

Отже, у заяві про визнання спадщини відумерлою не можуть ставитись вимоги позовного характеру, зокрема, вимога про визнання за сільською радою право на земельну частку (пай).

Згідно ст. 338 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 259, 260, 293, 294, 337, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника Лозуватської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області в особі сільського голови Портянка Василя Анатолійовича про визнання спадщини ОСОБА_1 відумерлою- залишити без руху , надавши строк для усунення недоліків, десять днів з дня отримання заявником ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала не підлягає оскарженню.

Суддя І.М. Мумига

СудКомпаніївський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.01.2020
Оприлюднено27.01.2020
Номер документу87139768
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —391/23/20

Рішення від 15.05.2020

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

Рішення від 15.05.2020

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

Ухвала від 04.03.2020

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

Ухвала від 07.02.2020

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

Ухвала від 20.01.2020

Цивільне

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Мумига І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні