Справа № 203/2156/19
Провадження № 1-кс/0203/90/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2020 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №12019040000000158, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3, 4 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в:
20 січня 2020 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання, складене слідчим за погодженням з прокурором, про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю. В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що ОСОБА_4 , маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, яке використовується для надання інтернет послуг провайдерами телекомунікаційних послуг, керуючись корисливими мотивами, на початку 2019 року вступила у попередню змову із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розподіливши між собою ролі у вчиненні кримінальних правопорушень.
Так, ОСОБА_4 разом із співучасниками злочину вирішили, що вони будуть підшукувати об`єкти вчинення кримінального правопорушення, а саме телекомунікаційне обладнання, що використовується для надання інтернет послуг, розташоване у металевих шафах, встановлених у під`їздах багатоповерхових будинків в місті Дніпрі, після чого за допомогою спеціального обладнання здійснювати демонтаж обладнання з метою подальшої реалізації через поштові відправлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Таким чином, ОСОБА_8 разом із іншими співучасниками злочину, у період часу з січня 219 року по 25 листопада 2019 року систематично здійснювали таємне викрадення телекомунікаційного обладнання, яке використовується для надання інтернет послуг, а отриманий прибуток розподіляли між співучасниками злочинів, доки їх злочинна діяльність не була припинена працівниками поліції.
Під час досудового розслідування в якості підозрюваної допитано ОСОБА_4 , яка показала, що здобуті злочинним шляхом грошові кошти вона перераховувала на банківські картки ОСОБА_7 та іншим учасникам злочинної групи.
Обґрунтовуючи своє клопотання слідчий зазначає, що тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме відомостей щодо офіційного працевлаштування за трудовими та цивільно-правовими договорами, одержання прибутку з інших джерел, відносно ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , надасть змогу для досудового розслідування встановити відомості щодо матеріального становища підозрюваних, визначитись щодо відповідності отриманих ними легальних доходів та рівня життя, або ж встановити факт використання останніми грошових коштів здобутих злочинним шляхом.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, про місце та час судового розгляду повідомлялись належним чином.
Клопотання в силу ч. 2 ст. 163 КПК України розглянуто без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, вважає його таким, що підлягає задоволенню.
За змістом ст. ст. 131, 162 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
На підставі ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
На підставі п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Згідно ізч.6ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,якщо сторонакримінального провадження,крім обставин,передбачених ч.5ст.163КПК України,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів.
Враховуючи наведені положення кримінального процесуального законодавства та приймаючи до уваги, що матеріали кримінального провадження можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, вважаю, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування справи, у даному провадженні є потреба в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Керуючись ст. 110, ст. 131, 159, 162, 163-166, 369372 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого СВ розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №12019040000000158, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3, 4 ст. 185 КК України задовольнити.
Надати слідчим СВ розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , право на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення належним чином завірених копій, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме:
-відомостей про офіційне працевлаштування за трудовими та цивільно-правовими договорами, одержання прибутку з інших джерел ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_5 ), за період часу з 01.01.2019 року по 25.11.2019 року.
Інформацію надати у електронному та друкованому вигляді, відобразивши відомості окремо щодо кожного із місяців, які входять у визначений період часу.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити місячний строк дії ухвали з дня постановлення ухвали.
Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87152157 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Католікян М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні