ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/1051/20

Провадження № 1-кс/344/498/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2020 року м.Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Шамотайло О.В., за участю секретаря Устинської Н.С., розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області Раінчука С.Д., погодженого з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області Майковським Р.Р., про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12016090220000289 від 01.10.2016

В С Т А Н О В И В:

Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого покликався на те, що у процесі досудового розслідування установлено, що службові особи приватного акціонерного товариства Івано-Франківськторф (код: 05489158), зловживаючи своїми повноваженнями, умисно з метою одержання прибутку незаконно використовують земельні ділянки, які розміщені в урочищі Під Бором , що в селі Верхній Струтинь, Рожнятівського району, Івано-Франківської області, з кадастровими номерами №2624880901:01:004:0004 площею 11,4099 га, № 262480901:01:004:0006 площею 172,156 га, № 2624880901:01:004:0005 площею 38,7587 га., власником яких є Івано-Франківська обласна державна адміністрація, (до поділу був один кадастровий номер зазначених земельних ділянок: 2624880901:01:004:0001) без укладення відповідного договору оренди земельної ділянки, для видобутку торфу та забезпечення функціонування ПрАТ, без державної реєстрації прав на земельну ділянку, що є порушенням ст. 125,126 Земельного кодексу України. Також видобуток торфу здійснюється без належних на те документів, зокрема без спеціального дозволу на право користування надрами, що є порушенням ст. 19 Кодексу України Про надра .

Для забезпечення виконання завдань кримінального процесуального законодавства щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, з метою встановлення всіх фактичних обставин, зокрема визначення кола посадових обов`язків та повноважень директора, дат призначення директора на посади, створення Товариств та реєстрації інших документів, на даний час виникла необхідність в отриманні доступу до реєстраційних справПрАТ Івано-Франківськторф (код ЄДРПОУ: 05489158) та ТОВ "ВД ТОРФ" (код ЄДРПОУ: 38960125), ДП Агроторф ВАТ Івано-Франківськторф (код ЄДРПОУ: 30474765), юридична адреса в яких: м. Івано-Франківськ, вул. Б.Хмельницького, 59, та у яких ОСОБА_1 є кінцевим бенефенціарним власником.

Дані реєстраційні справи зберігаються в Управлінні реєстраційних процедур Івано-Франківської міської ради за адресою: місто Івано-Франківськ, вулиця Незалежності, 9.

З метою досягнення дієвості кримінального провадження слідчий, за погодженням із прокурором, з посиланням на норми ст.40,131,132,159-164 КПК України, клопоче про надання тимчасового доступу до вказаних в клопотагнгі оригіналів документів з можливістю отримати завірені належним чином копії реєстраційних справ.

Сторони, про час і місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, в судове засідання не прибули.

Слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримав вимоги клопотання у повному обсязі.

Як передбачено ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

За змістом ч.6 ст.162 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів, так як відомості зазначені у цих документах мають істотне значення для встановлення обставин вчинення кримінального провадження, оскільки в інший спосіб не представляється можливим отримати вказані в клопотанні документи, а тому приймаючи до уваги наведене та те, що подане клопотання відповідає вимогам, встановленим КПК України є всі підстави для задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-160, 162-164, 166 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області Раінчуку Сергію Дмитровичу, Микитчуку Сергію Мирославовичу, Бойчуку Миколі Васильовичу, Сміху Ярославу Ярославовичу, Пилипишаку Олегу Любомирович, Нагорняк Юліані Василівні, Ручкану Івану Васильовичу, Фурику Василю Васильовичу, Поварчуку Петру Васильовичу, Говзану Юрію Богдановичу на тимчасовий доступ до реєстраційних справ ПрАТ Івано-Франківськторф (код ЄДРПОУ: 05489158), ТОВ "ВД ТОРФ" (код ЄДРПОУ: 38960125), ДП Агроторф ВАТ Івано-Франківськторф (код ЄДРПОУ: 30474765), юридична адреса в яких: м. Івано-Франківськ, вул. Б.Хмельницького, 59, з можливістю ознайомитися із їх оригіналами та вилучити належним чином завірені копії реєстраційних справ з Управління реєстраційних процедур Івано-Франківської міської ради за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 9.

Ухвала діє один місяць та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя: Шамотайло О.В.

Дата ухвалення рішення 27.01.2020
Зареєстровано 28.01.2020
Оприлюднено 28.01.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 344/1051/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону