ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 500/271/20
27 січня 2020 рокум. Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Хрущ В.Л., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Бахура Валерія Анатолійовича, до Бучацького об`єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Разом з тим, позовна заява не відповідає вимогам вищенаведених статей, з огляду на наступне.
Так, відповідно до положень пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, як видно із позовної заяви, позивачем заявлено вимоги до Бучацького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, код ЄДРПОУ - 40376704.
Поряд з цим, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" від 22 серпня 2018 року №628 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком.
Окрім того, згідно зі змістом додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628 "Перелік територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом приєднання", Тернопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Бережанське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Бучацьке об`єднане управління Пенсійного фонду України, Козівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Кременецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України, Лановецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України, Теребовлянське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Чортківське об`єднане управління Пенсійного фонду України реорганізовані шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.
06.08.2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за кодом ЄДРПОУ - 40377488 - Бучацького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.
Відтак з 06.08.2019 року такої юридичної особи, як Бучацьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області з кодом ЄДРПОУ - 40377488, яку позивач визначив відповідачем у справі, - не існує.
Тобто, з 06.08.2019 року - Бучацьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області - не може бути визначене відповідачем у справах за заявленими до нього позовами.
Водночас, суд зазначає, що пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Таким чином, у межах спірних правовідносин правонаступником Бучацького об`єднаного управління Пенсійного фонду України (код за ЄРПОУ - 40377488), як і інших територіальних управлінь, - є Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (код за ЄДРПОУ - 14035769).
Враховуючи наведене, зважаючи на те, що з 06.08.2019 року такої юридичної особи як Бучацьке об`єднане управління Пенсійного фонду України (код за ЄРПОУ - 40376704) - не існує, натомість правонаступником його прав та обов`язків є Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (код за ЄДРПОУ - 14035769), - то позивач, звернувшись до суду із даним позовом 17.01.2019 року (згідно поштового штемпеля на конверті) - повинен був визначити відповідачем саме Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, та відповідно, позовні вимоги заявити саме до нього, як до правонаступника того управління, яке не вчинило відповідних дій.
З огляду на зазначене, наведене свідчить про недоліки позовної заяви та її невідповідність вимогам статей 160, 169 КАС України, дотримання яких є обов`язковими при подачі позовної заяви, а, відтак, - позбавляють суд можливості прийняти таку позовну заяву до розгляду та відкрити за нею провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини другої статті 169 КАС України).
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків - шляхом визначення належного відповідача у справі із зазначенням всіх необхідних його реквізитів, визначених пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України, та у зв`язку з цим - належного формулювання позовних вимог, які мають стосуватись належного відповідача.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Бахура Валерія Анатолійовича, - залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 (десяти) днів з моменту вручення даної ухвали .
3. Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Хрущ В.Л.
Копія вірна:
Суддя Хрущ В.Л.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2020 |
Оприлюднено | 28.01.2020 |
Номер документу | 87166091 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк Петро Михайлович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк Петро Михайлович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Хрущ Вікторія Леонідівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Хрущ Вікторія Леонідівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Хрущ Вікторія Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні