У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
Справа № 126/142/20
Провадження № 2/126/359/2020
"24" січня 2020 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду Вінницької області Губко В. І. розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення кредитної заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
АТ "Райффайзен Банк Аваль" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення кредитної заборгованості, в якому просять у рахунок погашення заборгованості, яка виникла за Кредитним договором № 014/035-2941114 від 18.09.2006 року в сумі 50555 доларів США 70 центів звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: житловий будинок з вбудованим приміщенням перукарні та магазину , загальною прощею 130,7 кв.м., житловою прощею 39,3 кв.м., який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,1 га за кадастровим номером: 0520410100:00:011:0057, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 - шляхом продажу його на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження . Початкову ціну встановити на рівні, не нижчому за звичайні ціни на такий вид майна на підставі оцінки, проведеної суб`єктом оціночної діяльності або незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору і відповідно до закону.
Закон Про судовий збір визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з абз.1 пп.1 п.1 ч.2 ст.4 закону Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду юридичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1,5% ціни позову, але не менше одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При подачі позовної заяви позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2102 грн. з посиланням на те, що вимога заставодержателя про звернення стягнення на предмет застави оплачується судовим збором як вимога немайнового характер, якщо така вимога пред`явлена після вирішення вимоги про виконання основного зобов"язання.
За ст.176 ЦПК, ціна позову визначається, зокрема, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Таким чином, наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову.
Зміст заявленої вимоги про звернення стягнення на майно ґрунтується на наявності грошових вимог позивача до відповідача на підставі окремого договору, наслідком задоволення таких вимог та виконання судового рішення є припинення грошових вимог позивача. Отже, позовні вимоги про звернення стягнення на заставлене майно мають вартісну оцінку, носять майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за вимогами ст.4 закону Про судовий збір .
Наведене узгоджується із правовим висновком, зробленим Великою палатою ВС в постанові від 26.02.2019 в справі №907/9/17.
Таким чином, розмір судового збору за подання АТ "Райффайзен Банк Аваль" позову про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення заборгованості необхідно обчислювати відповідно до вимог ст.4 закону Про судовий збір , виходячи із вартості заставного майна.
Оскільки вартість заставного майна становить 215433 грн., то відповідно 1,5 % ціни позову складає 3231,49 грн. При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2102 грн., таким чином недоплачена сума судового збору -1129,49 грн.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, позовну заяву АТ "Райффайзен Банк Аваль" слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок погашення кредитної заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачу строк, не більше десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, для виправлення недоліків позовної заяви. Зокрема: подати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1129,49 грн.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В. І. Губко
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2020 |
Оприлюднено | 29.01.2020 |
Номер документу | 87182660 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні