Справа №220/150/20
Провадження № 2/220/259/20
У Х В А Л А
Іменем України
28 січня 2020 року Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Якішина О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Чинакал Івана Даниловича, Багатирської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, Великоновосілківської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно, визнання недійсними довідок, визнання неправомірним дій нотаріуса,
BСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Чинакал Івана Даниловича, Багатирської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, Великоновосілківської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно, визнання недійсними довідок, визнання неправомірним дій нотаріуса.
Одночасно з позовною заявою позивач подала клопотання про звільнення її від сплати судового збору.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю її такою, що підлягає залишенню без руху, для усунення її недоліків, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.3 п.4 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав або інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішення; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Проте в порушення зазначених вимог подана позивачем позовна заява не містить змісту позовних вимог, а саме в прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати за нею право власності на земельну ділянку розміром 6,8 га. в порядку спадкування за законом після смерті матері, проте позивачем не зазначено будь-які інші ідентифікаційні ознаки земельної ділянки, зокрема, місце її розташування, що позбавляє суд можливості як визначити правильну територіальну підсудність розгляду справи, так і вирішити справу по суті. В зв`язку з чим позовні вимоги в зазначеній частині підлягають уточненню шляхом подання нової редакції позовної заяви із зазначенням ідентифікаційних ознак земельної ділянки відповідно до правовстановлюючих документів.
Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
За пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування при розгляді справ за позовною заявою у справах про спадкування, слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем не долучена до позовної заяви постанова про відмову нотаріуса у вчинені нотаріальних дій, зокрема відмова про у видачі свідоцтва про право на спадщину, а також докази, які підтверджують факт проживання спадкодавця з позивачем в період з 1995 р. по 18.10.1997 р., на що позивач посилається у своєму позові.
Таким чином, позивачу необхідно надати позовну заяву в новій редакції із зазначенням ідентифікаційних ознак земельної ділянки відповідно до правовстановлюючих документів та надати постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій і докази, які підтверджують факт проживання спадкодавця з позивачем в період з 1995 р. по 18.10.1997 р.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись ст.175, 185 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Чинакал Івана Даниловича, Багатирської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, Великоновосілківської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно, визнання недійсними довідок, визнання неправомірним дій нотаріуса залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Суддя О.М. Якішина
Суд | Великоновосілківський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2020 |
Оприлюднено | 29.01.2020 |
Номер документу | 87192301 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Якішина О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні