Ухвала
від 28.01.2020 по справі 240/12517/19
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

28 січня 2020 року м. Житомир справа № 240/12517/19

категорія 113060000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін в адміністративній справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області до Державного навчального закладу "Житомирське вище професійне технологічне училище" про застосування заходів реагування,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулось Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області із позовом до Державного навчального закладу "Житомирське вище професійне технологічне училище" про застосування заходів реагування.

Підставою для звернення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області з даним позовом до суду стало виявлення під час перевірки Державного навчального закладу "Житомирське вище професійне технологічне училище" допущених ним порушень вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері пожежної безпеки, які становлять загрозу життю та здоров`ю людей .

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2019 року відкрито провадження у справі №240/12517/19 за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

22 січня 2020 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання, в якому відповідач просив суд провести розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін. В обґрунтування клопотання зазначив, що існує необхідність у розгляді справи в спрощеному позовному провадженні з повідомленням учасників справи, оскільки дане провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному провадженні без повідомлення сторін. Крім того відповідач вказав, що ним було усунено значну частину порушень, які були виявлені під час перевірки, а усунення решти виявлених порушень наразі триває. Відповідні докази частково будуть надані з відзивом на позовну заяву, а решта доказів після усунення порушень буде додатково надана в суду. Також аргументуючи необхідність розгляду справи в судовому засіданні з викликом сторін відповідач зазначив, що бажає дати пояснення по суті виявлених порушень. Натомість у разі розгляду справи без повідомлення сторін може бути винесено рішення без надання учасниками справи пояснень, що у свою чергу призведе до того, що робота навчального закладу може бути заблокована та зірвано навчальний процес.

Розглянувши дане клопотання, суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно з приписами ч. 2 ст. 12 КАС України та ст. 257 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Пунктом 10 ч. 6 ст. 12 КАС України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Однак, ч. 6 ст. 262 КАС України передбачено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу або якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Оскільки характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі є незначної складності та не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд керуючись ч. 6 ст.262 КАС України прийшов до висновку про відмову відповідачу в задоволенні клопотання про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Водночас, суд вважає за необхідне роз`яснити відповідачу, що відповідно до п. 3 ч.3 статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб. Також, згідно з ч. 4 ст. 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право подати відзив на позовну заяву.

У контексті зазначених норм КАС України суд зазначає, що розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження не позбавляє позивача права подати до суду відзив на позовну заяву із зазначенням у ньому своїх пояснення по суті виявлених порушень, а також докази в обґрунтування своєї правової позиції, в тому числі й докази, що підтверджують усунення ним виявлених порушень.

Керуючись статтями 12, 242, 243, 248, 256, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

У задоволенні клопотання Державного навчального закладу "Житомирське вище професійне технологічне училище" про розгляд адміністративної справи № 240/12517/19 за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області із позовом до Державного навчального закладу "Житомирське вище професійне технологічне училище" про застосування заходів реагування в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Е.Черняхович

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.01.2020
Оприлюднено30.01.2020
Номер документу87196726
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —240/12517/19

Постанова від 05.08.2020

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 10.07.2020

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 10.07.2020

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 14.05.2020

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Охрімчук І.Г.

Рішення від 30.03.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

Ухвала від 28.01.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

Ухвала від 27.12.2019

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні