Ухвала
від 20.12.2019 по справі 757/63215/19-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/63215/19-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2019 року суддя Печерського районного суду м. Києва Соколов О.М. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного реєстратора Державного підприємства Науково-дослідного та проектного інституту землеустрою Мосійчук Оксани Василівни, Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк про визнання дій неправомірними та скасування рішення державного реєстратора, витребування майна з чужого незаконного володіння,-

В С Т А Н О В И В:

У грудні 2019 року на адресу Печерського районного суду м. Києва надійшов вищевказаний позов ОСОБА_1 до Державного реєстратора Державного підприємства Науково-дослідного та проектного інституту землеустрою Мосійчук Оксани Василівни, Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк про визнання дій неправомірними та скасування рішення державного реєстратора, витребування майна з чужого незаконного володіння.

Перевіривши матеріали позовної заяви, вважаю, що її слід залишити без руху для усунення недоліків, з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі зміст позовних вимог та чіткий виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги із зазначенням фактів та посиланням на докази, що підтверджують кожну обставину або наявність підстав для звільнення від доказування.

Разом з тим, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач вказує двох відповідачів у справі, проте з позовних вимог не можливо дійти однозначного висновку про те, до кого позивач пред`являє позовні вимоги.

Відповідно до ч. 3 ст. 177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів.

Наряду з позовними вимогами міститься клопотання позивача про витребування доказів, проте нормами цивільного процесуального законодавства передбачено, що у прохальній частині позову викладаються позовні вимоги та виключно надається право заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається, викладення інших клопотань та заяв у прохальній частині не передбачено.

Слід звернути увагу, що заяви та клопотання - це важливий засіб встановлення обставин, які мають значення для справи, забезпечення та відстоювання прав та законних інтересів учасників процесу, які згідно аналізу норм цивільного процесуального законодавства оформляються у письмовому вигляді окремим документом, а тому з метою усунення вказаного недоліку позивачу слід конкретизувати свої позовні вимоги та залежно від труднощів та проблем, які на його думку, можуть виникнути при розгляді справи має право звернутися з відповідним клопотанням або ж заявою, які необхідно оформити письмово окремим документом.

Таким чином, позивачу слід викласти позовну заяву у порядку визначеним ЦПК України, подати клопотання про витребування доказів у письмовому вигляді окремим документом та надати примірники позову з усуненими недоліками для суду та учасників процесу.

Частиною 1 ст. 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175,177,185, 260 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора Державного підприємства Науково-дослідного та проектного інституту землеустрою Мосійчук Оксани Василівни, Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк про визнання дій неправомірними та скасування рішення державного реєстратора, витребування майна з чужого незаконного володіння - залишити без руху, та надати позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ними копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення вказаних в ній недоліків.

У разі, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Соколов

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.12.2019
Оприлюднено29.01.2020
Номер документу87206336
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/63215/19-ц

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 25.03.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 20.12.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні