Вирок
від 24.01.2020 по справі 760/19325/17
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Кримінальне провадження 1-кп/760/1605/20

Справа 760/19344/19

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2020 року м. Київ

Солом`янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді: Агафонова С.А.,

за участю

секретаря судового засідання Хробуст Д.В.,

прокурора Маруненко О.А.,

захисника Косянчука В.Д.,

обвинуваченого ОСОБА_1

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019100090006387від 24.06.2019р.по обвинуваченню:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженця с. Лахва, Лунінецький район, Брестська область, Республіка Білорусь проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,-

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч.4 ст. 358 Кримінального кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до обвинувального акту, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року (далі Закону), обов`язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядок проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок встановлюються Кабінетом Міністрів України. Особи, які відмовляються або ухиляються від проходження обов`язкових профілактичних медичних оглядів, відсторонюються від роботи.

Відповідно до п. 6 Порядку проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (далі Порядку), роботодавець забезпечує ведення журналу реєстрації особистих медичних книжок, де зазначаються номер, серія, дата видачі книжки, прізвище, ім`я та по батькові її власника; згідно п. 7 Порядку, видачу або реалізацію особистих медичних книжок можуть здійснювати заклади та установи охорони здоров`я, які проводитимуть обов`язкові медичні огляди.

Форма первинної облікової документації №1-ОМК затверджена Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка", затвердженою Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013. Відповідно до вимог Інструкції, форма №1-ОМК видається особі у разі відсутності протипоказань для зайняття відповідним видом діяльності; форма №1-ОМК заповнюється посадовою особою медичної комісії закладу охорони здоров`я; на титульній сторінці форми №1-ОМК зазначаються прізвище, ім`я та по батькові оглянутої особи; у пункті 1 зазначається повне найменування суб`єкта господарювання, де працює оглянута особа; у пункті 2 вписуються назва професії та характер виконуваних робіт відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року №559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок»; у пункті 3 проставляються число, місяць, рік наступного медичного огляду; у пункті 4 зазначається повне найменування закладу охорони здоров`я, де проводився медичний огляд; у пункті 5 проставляються число, місяць, рік проведення медичного огляду; форма №1-ОМК підписується керівником та засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я.

Отже, особиста медична книжка форми №1-ОМК, форма та зміст якої встановлена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 21.02.2013 №150 від 21.02.2013 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2013 року за №662/23194 є офіційним документом, який видається установою, яка має право видавати такий документ, а саме закладом охорони здоров`я, де проводився медичний огляд, і який надає право допуску до роботи працівникам окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно наказу 21/к від 03.03.2017 ОСОБА_1 04.03.2017 призначений на посаду чергового з режиму за основним місцем роботи до будинку соціального піклування Департаменту соціальної політики КМДА

На початку грудня 2018 року, в невстановлену дату та час, ОСОБА_1 , маючи на меті отримання подальшого допуску до роботи в будинку соціального піклування Департаменту соціальної політики КМДА, на посаді чергового з режиму, однак не бажаючи проходити обов`язковий медичний огляд у медичній установі, який визначений Порядком проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559, Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка", затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013, всупереч положень ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000, вирішив підробити і використати завідомо підроблений документ а саме особисту медичну книжку, на своє ім`я.

Реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на пособництво в підроблені офіційного документу та подальше його використання, ОСОБА_1 , в грудні 2018 року, в невстановлений день та час, перебуваючи у невстановленому місці, зустрівся з невстановленою досудовим розслідуванням особою, з якою домовився про підроблення особистої медичної книжки, шляхом внесення до неї завідомо неправдивих відомостей про проходження ОСОБА_1 обов`язкового медичного огляду, після чого сприяв невстановленій слідством особі у вчиненні злочину, шляхом надання їй власних анкетних даних, (прізвища, імені та по-батькові), фотокартки 3*4 см., грошових коштів в сумі 150 грн.

В подальшому,в грудні2018року,в невстановленийдень тачас,невстановлена слідствомособа,перебуваючи вприміщенні будинкусоціального піклуванняДепартаменту соціальноїполітики КМДА,за адресою:м.Київ,вул.Суздальська,4/6,передала ОСОБА_1 завідомо підробленуособисту медичнукнижку формипервинної обліковоїдокументації №1-ОМК,серії 2ААБ№672024,тобто завідомопідроблений офіційнийдокумент,який видаєтьсяустановою,яка маєправо видаватитакий документ,а саме закладом охорони здоров`я, де проводився медичний огляд і який надає право допуску до роботи працівникам окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, до якої були внесені завідомо неправдиві відомості, щодо проходження медичного огляду ОСОБА_1 у профілактичному медичному пункті поліклініки № 3 Святошинського району м. Києва код ЄДРПОУ 25696273 на ім`я ОСОБА_1 , з відповідним відтиском печатки та фотокарткою ОСОБА_1 , чим порушила встановлений законодавством порядок складання, видачі і використання офіційних документів, визначений Порядком проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559, Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка", затвердженою Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013, ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000.

Відповідно до відповіді на запит від КНП «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району м. Києва код ЄДРПОУ 26199401 особиста медична книжка серії 2ААБ № 672024, закладом профілактичний медичний пункт поліклініки № 3 Святошинського району м. Києва код ЄДРПОУ 25696273 не видавалась, у журналах реєстрації не значиться.

Таким чином, ОСОБА_1 , своїми умисними діями, які виразились у пособництві в підробленні офіційного документа, який видається установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.

Крім цього, ОСОБА_1 ,в грудні2018року,в невстановленийдень тачас,перебуваючи вприміщенні будинкусоціального піклуванняДепартаменту соціальноїполітики КМДА,за адресою:м.Київ,вул.Суздальська,4/6,маючи на меті отримання подальшого допуску до роботи в будинку соціального піклування Департаменту соціальної політики КМДА, на посаді черговий з режиму, однак не бажаючи проходити обов`язковий медичний огляд у медичній установі, який визначений Порядком проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559, Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка", затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013, всупереч положень ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000., під час чергової перевірки наявності медичних книжок, реалізовуючи свій злочинний умисел, пред`явила (використала) уповноваженим особам будинку соціального піклування Департаменту соціальної політики КМДА ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , зазначену вище, завідомо підроблену особисту медичну книжку форми первинної облікової документації №1-ОМК, серії 2ААБ №672024, тобто завідомо підроблений офіційний документ, який видається установою, яка має право видавати такий документ, а саме закладом охорони здоров`я, де проводився медичний огляд і який надає право допуску до роботи працівникам окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, до якої були внесені завідомо неправдиві відомості, щодо проходження медичного огляду ОСОБА_1 у профілактичному медичному пункті поліклініки № 3 Святошинського району м. Києва код ЄДРПОУ 25696273 на ім`я ОСОБА_1 , з відповідним відтиском печатки та фотокарткою ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 , своїми умисними діями, які виразились у використанні завідомо підробленого офіційного документа, який видається установою, яка має право видавати такі документи, і який надає права, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України.

Всіма своїми діями ОСОБА_1 вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України.

На підставіч.1ст.473Кримінального процесуальногокодексу України,до судуразом ізобвинувальним актом,надійшла угодапро визнаннявинуватості від27червня 2019р.,укладена міжпрокурором Київськоїмісцевої прокуратури№9Маруненко О.А.якому напідставі ст.37Кримінального процесуальногокодексу Українинадані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні та ОСОБА_1 , що є обвинуваченим у цьому ж кримінальному провадженні у присутності захисника Косянчука В.Д.

Виходячи із змісту даної угоди, ОСОБА_1 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні і зобов`язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні.

Згідно угоди, сторони погодилися на призначення ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; за ч. 4 ст. 358 КК України покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим , призначити остаточне покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн.

ОСОБА_1 із запропонованим видом та мірою покарання згоден.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений вказав, що він цілком розуміє свої права та наслідки укладення угоди, що передбачені ч. 4 ст. 474 Кримінального процесуального кодексу України, які йому були роз`яснені судом в ході підготовчого судового засідання.

Також в підготовчому судовому засіданні обвинувачений беззастережно визнав свою вину та надав суду згоду на призначення узгодженого покарання.

На підставі пояснень обвинуваченого, суд встановив, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Відповідно до ст. 472 Кримінального процесуального кодексу України, в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.

В угоді зазначається дата її укладення та вона скріплюється підписами сторін.

Під час перевірки угоди встановлена її відповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 475 Кримінального процесуального кодексу України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

Таким чином, виходячи із зазначеного та керуючись ст. ст. 314, 315, 373, 374, 468-475 Кримінального процесуального кодексу України та на підставі ст. 336 Кримінального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватостівід 17червня 2019р.,укладену міжпрокурором Київськоїмісцевої прокуратури№9Маруненко О.А.,якому напідставі ст.37Кримінального процесуальногокодексу України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні та ОСОБА_1 , що є обвинуваченим у цьому ж кримінальному провадженні у присутності захисника Косянчука В.Д.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.1ст.358,ч.4ст.358 Кримінального кодексу України.

На підставі угоди про визнання винуватості призначити ОСОБА_1 :

за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

На підставі ч. 1 ст. 70 Кримінального кодексу України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити остаточне покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн.

Речові докази: особисту медичну книжку, встановленої наказом Міністерства охорони здоров`я України від 21.02.2013№150від 21.02.2013 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2013 року за №662/23194 форми та змісту, серії 2ААБ № 672024, видана закладом профілактичний медичний пункт поліклініки № З Святошинського району м. Києва код ЄДРПОУ 25696273 на ім`я ОСОБА_1 знищити.

Вирок набираєзаконної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений.

Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Обмеження права оскарження даного вироку визначені ч. 2 ст. 473 Кримінального процесуального кодексу України.

Копія вироку видається учасникам кримінального провадження відразу після його проголошення.

Суддя С.А. Агафонов

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87206917
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/19325/17

Вирок від 24.01.2020

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Агафонов С. А.

Постанова від 14.12.2017

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Агафонов С. А.

Постанова від 24.11.2017

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Агафонов С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні