Ухвала
від 27.01.2020 по справі 675/118/20
ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 675/118/20

Провадження № 2/675/318/2020

У Х В А Л А

(про залишення без руху)

27 січня 2020 року м. Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Пашкевич Р.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до М`якотівської сільської ради Ізяславського району про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Ізяславського районного суду Хмельницької області з позовом до М`якотівської сільської ради Ізяславського району про визнання права власності на спадкове майно.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.

Вивчивши заяву, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України, які є загальними при підготовці письмових заяв, які подаються до суду та містить недоліки, які унеможливлюють призначення її до розгляду.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 та ч. 4 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, також до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з п. п. 2, 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, у позовах про право власності на нерухоме майно ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна. Вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач.

Як вбачається із позовних вимог, позивач просить визнати за ним право власності на спадкове майно, яке складається із земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП Перемога, розміром 2,02 в умовних кадастрових гектарах, згідно сертифікату про право власності на земельну частку (пай) серії ХМ № 028862.

Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2020 року становить 2102 грн. Таким чином, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою повинна становити мінімум 840,80 грн., в разі наданої довідки про оцінку майна судовий збір становить 1 відсоток, але не менше 840, 80 грн.

Разом з тим, позивачем у позовній заяві взагалі не визначено ціну позову та не надано будь-яких висновків, спеціалістів експертів, щодо оцінки нерухомого майна.

Також позивачем не сплачено судовий збір за розгляд даної справи, лише наявне посилання у додатках, що судовий збір не сплачувався у зв`язку із скрутним фінансовим становищем. При цьому доказів, які б підтверджували важке матеріальне становище ним не надано.

Статтею 136 ЦПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно ст. 8 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VI суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

- розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік або позивачами є: військовослужбовці, батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів,одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї, особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Тобто положення ст. 8 вказаного Закону визначають, певні умови для вирішення питання про відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору і ці умови стосуються певних категорій осіб. В силу ч. 2 вказаної статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Як вбачається з постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року N 10 судові витрати - передбачені законом витрати (грошові кошти) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними у зв`язку з її розглядом та вирішенням, а у випадках їх звільнення від сплати - це витрати держави, які вона несе у зв`язку з вирішенням конкретної справи.

Якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) залишається без руху.

Відповідно до статті 8 Закону N 3674-VI та ст. 136 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

У випадку неподання належних доказів, на рахунок Ізяславського районного суду Хмельницької області необхідно буде сплатити судовий збір, враховуючи наступні вищенаведені правові норми.

Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Виходячи з того, що у позовній заяві ціна позову є невизначеною, суд позбавлений можливості здійснення розрахунку судового збору, що підлягає сплаті за позовну вимогу.

Таким чином, позивач повинен надати суду належну оцінку майна на підтвердження вартості спірного майна на час звернення до суду з позовом та зазначити у позовній заяві вірно визначену ціну позову щодо вимог майнового характеру. При цьому, позивач повинен сплатити судовий збір відповідно до ціни позову в розмірі, визначеному чинним законодавством України. Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відповідному співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Кошти при зверненні з позовною заявою до Ізяславського районного суду Хмельницької області слід вносити на наступні реквізити: отримувач коштів - УК в Iзясл. р-ні/Iзясл. р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37327772; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 31211206022204; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; (код платника); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ізяславський районний суд Хмельницької області.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України - суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ст. 185 ЦПК України, вказані обставини є підставою залишення позову без руху.

А тому, внаслідок допущення недоліків суд надає позивачу строк для їх усунення строком 7 (сім) днів з дня отримання даної ухвали. Інакше заява буде вважатись неподаною і її слід буде повернути.

Керуючись ст.ст. 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, -

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до М`якотівської сільської ради Ізяславського району про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 7 (семи) днів з дня отримання даної ухвали.

Також роз`яснити позивачу, що в разі не усунення вказаних недоліків, його позов буде вважатися неподаним і буде повернутий.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Р. В. Пашкевич

СудІзяславський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.01.2020
Оприлюднено29.01.2020
Номер документу87209229
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —675/118/20

Рішення від 07.04.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Пашкевич Р. В.

Ухвала від 23.03.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Пашкевич Р. В.

Ухвала від 11.02.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Пашкевич Р. В.

Ухвала від 27.01.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Пашкевич Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні