Справа № 736/1879/19
Номер провадження 2/736/88/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2020 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Чурупченка М.І.,
за участю секретаря - Макуха О.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області, третя особа на боці позивача яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Корюківська районна державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
16 грудня 2019 року позивач звернувся до суду з цим позовом та просить визначити йому додатковий строк тривалістю 2 (два) місяці (з моменту набрання рішенням чинності) для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його батька, ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 77 років.
Свої вимоги аргументує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 його батько, ОСОБА_2 помер, а за життя він отримав державні акти на право власності на земельні ділянки, але своїм майном не розпорядився, заповіту не склав. Саме на дане майно після смерті батька відкрилась спадщина.
Він не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знав про зміни в діючому законодавстві, вважав, що достатньо мати при собі правовстановлюючі документи на спадкове майно померлого батька, або вступити у володіння спадковим майном, щоб прийняти спадщину. За таких обставин він пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини, тому змушений звернутись до суду.
У судове засідання позивач не прибув, в позовній заяві вказав про можливість розгляду справи без його участі.
У судове засідання від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи без їх участі, проти позову не заперечують.
У судове засідання від третьої особи надано заяву про розгляд справи у їх відсутності, заперечень не надано, в рішенні покладаються на розсуд суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 батько позивача, ОСОБА_2 у віці 77 років помер, що підтверджується повторно виданим свідоцтвом про смерть Серія НОМЕР_1 виданим 29 листопада 2019 року Корюківським РВ ДРАЦС ГУЮ у Чернігівській області.
За життя його батько отримав державний акт серія ЧН №095693 від 05 листопада 2003 року на право власності на земельну ділянку площею 0,28 га для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 7422483000:02:013:0010), державний акт серія ЧН №095629 від 05 листопада 2003 року на право власності на земельну ділянку площею 2,51 га для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 7422483000:02:006:0005). Батько своїм майном не розпорядився, заповіту не склав. Саме на дане майно після смерті батька відкрилась спадщина.
Він не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знав про зміни в діючому законодавстві, вважав, що достатньо мати при собі правовстановлюючі документи на спадкове майно померлого батька, або вступити у володіння спадковим майном, щоб прийняти спадщину. За таких обставин він пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини .
Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оцінивши докази, суд вважає, що дійсно позивач пропустив строк з поважних причин.
Враховуючи вищевказане, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню, бо саме такий термін, який він просить, буде достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
Судовий збір, сплачений позивачем при зверненні до суду, слід залишити за ним.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 200, 206, 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженцю м. Арарат, Арменія, додатковий строк два місяці (з моменту набрання рішенням суду законної сили) на подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 77 років.
Судовий збір залишити за позивачем.
На рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Корюківський районний суд. Учасник справи, якому не було вручено рішення у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Суддя М. І. Чурупченко
Суд | Корюківський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87251286 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корюківський районний суд Чернігівської області
Чурупченко М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні