Рішення
від 28.01.2020 по справі 433/1146/19
ТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 433/1146/19

Провадження № 8/433/1/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2020 року Троїцький районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді Суського О.І.,

за участю секретаря судового засідання Кіян А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Троїцьке цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: заступник керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області, Головне управління Держгеокадастру у Луганській області та Тарасівська сільська рада Троїцького району Луганської області, про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, -

В С Т А Н О В И В :

До Троїцького районного суду Луганської області надійшла вищезазначена заява, в обґрунтування якої зазначено, що рішенням Троїцького районного суду Луганської області № 433/1180/19 від 08 серпня 2019 року було визнано за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 12,01 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства ім. Леніна с. Тарасівка Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0056566, виданого 18 грудня 1996 року, право на яку мала ОСОБА_2 . Вказане рішення суду набрало законної сили 09 вересня 2019 року, у зв`язку з чим, на даний час було оформлено усю необхідну технічну документацію для виділення відповідної земельної ділянки в натурі (на місцевості) згідно вищезазначеного земельного сертифікату та вказане питання є предметом розгляду Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області. Проте, 14 листопада 2019 року заявнику стало відомо, що рішенням Троїцького районного суду Луганської області від 15 жовтня 2019 року № 433/1146/19 було визнано спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 , а саме земельну ділянку відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0056566, вартістю 254750,75 грн. відумерлою та передано її за місцем відкриття спадщини Тарасівській сільській раді Троїцького району Луганської області. Тобто вказане рішення про визнання спадщини відумерлою було винесено вже після ухвалення та набрання чинності рішенням Троїцького районного суду Луганської області № 433/1180/19 від 08 серпня 2019 року про визнання права за ОСОБА_1 на дану спадщину у порядку спадкування за законом. З вищезазначеного вбачається, що на момент вирішення цивільної справи по суті про визнання спадщини відумерлою у вигляді відповідного земельного паю, суду не було відомо про наявність зазначеного судового рішення, яке набрало законної сили, про визнання за ОСОБА_1 права на цей же земельний пай у порядку спадкування за законом, у зв`язку з чим вони є нововиявленими і на підставі чого заявник просить суд скасувати зазначене рішення суду, прийняти нове рішення, яким у задоволенні заявлених вимог відмовити.

Учасники по справі до суду не з`явилися. Тарасівська сільська рада Троїцького району Луганської області надала до суду заяву, згідно якого вимоги заяви визнають, просять справу розглянути без участі їх представника.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Так, рішенням Троїцького районного суду Луганської області № 433/1180/19 від 08 серпня 2019 року було визнано за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 12,01 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства ім. Леніна с. Тарасівка Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0056566, виданого 18 грудня 1996 року, право на яку мала ОСОБА_2 . Вказане рішення суду набрало законної сили 09 вересня 2019 року.

Проте, рішенням Троїцького районного суду Луганської області від 15 жовтня 2019 року № 433/1146/19 було визнано спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 , а саме земельну ділянку відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0056566, вартістю 254750,75 грн. відумерлою та передано її за місцем відкриття спадщини Тарасівській сільській раді Троїцького району Луганської області.

Тобто вказане рішення про визнання спадщини відумерлою було винесено вже після ухвалення та набрання чинності рішенням Троїцького районного суду Луганської області № 433/1180/19 від 08 серпня 2019 року про визнання права за ОСОБА_1 на дану спадщину у порядку спадкування за законом.

З вищезазначеного вбачається, що на момент вирішення цивільної справи по суті про визнання спадщини відумерлою у вигляді відповідного земельного паю, суду не було відомо про наявність зазначеного судового рішення, яке набрало законної сили, про визнання за ОСОБА_1 права на цей же земельний пай у порядку спадкування за законом.

Таким чином, судом було встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2 на земельну частку (пай) розміром 12,01 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства ім. Леніна с. Тарасівка Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0056566, виданого 18 грудня 1996 року, право на яку мала ОСОБА_2 , і за ним у порядку спадкування було визнано право на дану земельну частку (пай), у зв`язку з чим рішення суду про визнання спадщини відумерлою порушує законні права на спадщину ОСОБА_1 , на підставі чого воно підлягає перегляду за нововиявленими обставинами та скасуванню.

Згідно ст. 423 ЦПК України рішення, постанова або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 423 ЦПК України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 424 ЦПК України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 423 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про існування обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.

Таким чином, оскільки фактичним спадкоємцем майна у вигляді вищевказаної земельної частки (паю) після смерті ОСОБА_2 є ОСОБА_1 , і суду, при ухваленні рішення зазначені обставини не були відомі, у зв`язку з чим вони є на даний час нововиявленими, суд вважає за необхідне скасувати відповідне рішення суду про визнання спадщини відумерлою та прийняте нове рішення, яким у задоволенні заявлених вимог відмовити.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 423-429 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: заступник керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області, Головне управління Держгеокадастру у Луганській області та Тарасівська сільська рада Троїцького району Луганської області, про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, - задовольнити.

Скасувати рішення Троїцького районного суду Луганської області № 433/1146/19 від 15 жовтня 2019 року, яким було визнано спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 , а саме земельну ділянку відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0056566, вартістю 254750,75 грн. відумерлою та передано її за місцем відкриття спадщини Тарасівській сільській раді Троїцького району Луганської області.

Прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні заявлених вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя О.І.Суський

28.01.20

СудТроїцький районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення28.01.2020
Оприлюднено04.02.2020
Номер документу87256136
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/1146/19

Рішення від 28.01.2020

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Ухвала від 18.11.2019

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Рішення від 15.10.2019

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Ухвала від 15.07.2019

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні