Справа № 524/38/20
Провадження № 2/524/1107/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2020 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука - Нестеренко С.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ДП СЕТАМ Міністерства юстиції України, приватного виконавця Скрипника Володимира Леонідовича про визнання недійсними електронних торгів та стягнення грошових коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Вказана позовна заява надійшла до суду 03 січня 2020 року та була передана судді в порядку черговості 04 січня 2020 року.
Вчинено запити щодо реєстрації місць проживання позивача та відповідача, наявності РНОКПП.
Позовна заява складена з порушеннями вимог, передбачених ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Суддя, вважає, що заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Позовна заява складена з порушеннями вимог, передбачених ст. ст. 175, 176, 177 ЦПК України.
Відповідно ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування .
Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві .
Суддя дійшов висновку, що позивач не дотримався вимог ч. 2 ст. 175, 177 ЦПК України, оскільки .
Як постає з матеріалів справи боржником за ЗВП № 58752906 є ПП Агротранс-2009 , ЄДРПОУ 36396777, яке знаходиться за адресою: Полтавська область, м. Полтава, пров АДРЕСА_1 Рибальський, буд.16, кв. 6.
Одним із стягувачів у цьому ЗВП є АТ Мегабанк , код ЄДРПОУ 09804119, яке розташоване за адресою: Харківська область, м. Харків, вул. Алчевських, буд.30.
Електронні торги проведено 02 вересня 2019 року ДП СЕТАМ Міністерства юстиції України, що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Стрілецька, буд.4-6.
Майно належить на праві приватної власності ПП Агротранс-2009 , ЄДРПОУ 36396777, яке знаходиться за адресою: Полтавська область, м. Полтава, пров АДРЕСА_2 буд.16, кв. 6.
Вказане майно передано ПП Агротранс-2009 в особі директора Боженка Юрія Михайловича на відповідальне зберігання за адресою цього підприємства.
Відповідно ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно до ч.15 ст. 27 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
Крім того суддя звертає увагу, що позивачем одним із відповідачів вказано приватного виконавця Скрипника В.Л. Зважаючи на те, що відповідачем є особа, на яку вказує позивач, як на порушника своїх прав, а з позовної заяви не вбачається чим саме і як було порушено права позивача відповідачем - приватним виконавцем Скрипник В.Л., тобто відповідачем умисно штучно створюються умови для визначення підсудності справи саме Автозаводському районному суду м. Кременчука.
Отже, зіст позовних вимог стосовно ОСОБА_2 взагалі не визначено
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому, враховуючи наведені обставини, відсутність підстав для залучення відповідачем приватного виконавця Скрипника В.Л., що вказаний позов за деяких обставин є підсудним за зареєстрованим місцем перебування ДП СЕТАМ Міністерства юстиції України та місцем де були проведені торги Шевченківському районному суду м. Києва або за місцем знаходження майна - Ленінському районному суду м. Полтави, наявність недоліків в оформленні позовної заяви.
Позовна заява повинна бути залишена без руху для усунення названих недоліків, шляхом направлення до суду позовної заяви з уточненнями з дотриманням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України у 6 примірниках з уточненням викладу обставин, змісту позовних вимог, зазначення належних відповідачів.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258, 260, 352-354 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ДП СЕТАМ Міністерства юстиції України, приватного виконавця Скрипника Володимира Леонідовича про визнання недійсними електронних торгів та стягнення грошових коштів - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків не більше 3 - х днів з дня одержання копії ухвали, попередивши, що у супротивному випадку позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2020 |
Оприлюднено | 03.02.2020 |
Номер документу | 87256249 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Нестеренко С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні