Справа № 454/3531/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Адамович М. Я. ,
за участю секретаря Мандрик І.Я.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Жвирківської селищної ради Сокальського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся в суд та просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті діда - ОСОБА_2 .
Свої вимоги мотивує наступним.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дід ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина на належне йому майно.
За життя ОСОБА_2 залишив заповіт, яким усе належне йому майно заповів позивачу.
Вказує, що він звернувся до нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, однак нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом мотивуючи тим, що позивачем пропущено термін визначений законом для прийняття спадщини.
Зазначає, що своєчасно не звернувся до нотаріуса, оскільки вважав, що прийняв спадщину маючи заповіт та не мав фінансової можливості звернутися в нотаріальну контору.
Позивач надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Позов підтримав.
Представник відповідача Жвирківської селищної ради надав заяву в якій зазначив, що позов визнає та просить розглядати справу у відсутності представника сільської ради.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази по справі в їх сукупності суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам чинного законодавства, інтересам сторін по справі, в свою чергу, не суперечить правам та інтересам інших осіб.
Згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 .
З дослідженого в судовому засіданні заповіту, посвідченого секретарем Жвирківської селищної ради від 28.05.2012р. встановлено, що ОСОБА_2 все належне йому майно заповів позивачу.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що строк для подання заяви про прийняття спадщини пропущено позивачем з поважних причин, а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю 1 (один) місяць з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене сторонами в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Жвирківська селищна рада, ЄДРПОУ 04370708, місце знаходження: вул.Мазепи, 49 смт.Жвирка Сокальського району Львівської області.
Головуючий: М. Я. Адамович
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87260704 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Адамович М. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні