Рішення
від 28.01.2020 по справі 925/1371/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2020 року Черкаси справа № 925/1371/19

Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І. із секретарем судового засідання Юхименко О.В.

за участю представника позивача Назаренко С.М., адвокат за довіреністю,

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу

за позовом Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК

до Приватного підприємства Карцев в особі голови ліквідаційної комісії

про зобов`язання визнати грошові вимоги та включити їх до проміжного ліквідаційного балансу,

Акціонерне товариство комерційний банк ПРИВАТБАНК звернулось у Господарський суд Черкаської області з позовом до Приватного підприємства Карцев в особі голови ліквідаційної комісії, у якому просить суд зобов`язати ліквідаційну комісію Приватного підприємства Карцев в особі голови ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК за договором банківського обслуговування від 15.08.2011 у загальному розмірі 299116,74 грн, з яких: 198586,44 грн заборгованість за кредитом, 33715,82 грн заборгованість за відсотками, 66814,48 грн пеня, та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу Приватного підприємства Карцев та відшкодування судових витрат у вигляді сплаченого судового збору.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 25.11.2019 відкрито провадження у справі. Справу ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження та встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву і всіх письмових та електронних доказів, (висновки експертів і заяви свідків), що підтверджують заперечення проти позову протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач, у встановлений судом строк, відзив на позов суду не надав. Ухвала Господарського суду Черкаської області від 25.11.2019, направлена судом на адресу відповідача, вказану позивачем у позовній заяві, за адресою його держаної реєстрації (судом був замовлений Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), повернулась до суду з відміткою працівника пошти неправильно зазначена (відсутня) адреса одержувача .

Відповідно до статті 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.

Згідно з частиною 1 статті 10 цього Закону якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Відповідно до пункту 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Протокольною ухвалою від 20.12.2019 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до розгляду по суті.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, участь свого представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив. Ухвала суду від 21.12.2019 про повідомлення відповідача у справі, про те, що у судовому засіданні суд ухвалив закрити підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті повернулась до суду з відміткою працівника пошти неправильно зазначена (відсутня) адреса одержувача .

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті відповідно до вимог частини1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справи докази, суд

ВСТАНОВИВ:

15.08.2011 Приватне підприємство Карцев (клієнт - відповідач у справі) звернулося до Публічного акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК із заявою про відкриття поточного рахунку (Т.1, а.с. 31).

Шляхом підписання заяви Приватне підприємство Карцев приєдналося до Умов та правил надання банківських послуг і тарифам банку, що розміщенні в мережі Інтернет на сайті www.privatbank.ua, які разом із цією заявою становлять договір банківського обслуговування від 15.08.2011 (далі - договір) та взяло на себе зобов`язання виконувати умови договору.

На підставі заяви про відкриття рахунку Приватному підприємству Карцев був відкритий поточний рахунок № НОМЕР_1 та встановлено кредитний ліміт.

Відповідно до пункту 3.2.1.1.1 Умов та Правил надання банківських послуг, які застосовуються до виниклих правовідносин кредитний ліміт на поточний рахунок (надалі - кредит) надається на поповнення оборотних коштів та здійснення поточних платежів клієнта, у межах кредитного ліміту (надалі - ліміт). Техніко-економічне обґрунтування кредиту - фінансування поточної діяльності. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку банку та клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інших). Банк здійснює обслуговування ліміту клієнта, що полягає у проведенні його платежів понад залишок коштів на поточному рахунку клієнта, при наявності вільних грошових ресурсів, за рахунок кредитних коштів у межах ліміту, шляхом дебатування поточного рахунку. При цьому утворюється дебетове сальдо.

Кредит надається у обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплаті відсотків та винагороди (пункт 3.2.1.1.3 Умов та Правил надання банківських послуг).

Як вбачається з матеріалів справи позивачем надано відповідачу кредитній ліміт 23.08.2011 у сумі 200 000,00 грн (Т.1, а.с. 44-50).

Відповідач з часу приєднання до Умов та правил надання банківських послуг і тарифам банку користувався кредитними коштами банку, сплачуючи відсотки та інші платежі за їх використання. Проте, станом на 30.09.2019 за відповідачем рахується заборгованість за наданим кредитом у розмірі198586,44 грн, а також заборгованість за відсотками у сумі 33715,82 грн. крім того, за неналежне виконання клієнтом умов щодо строків повернення кредиту та сплати відсотків банком була нарахована пеня у розмірі 66814,48 грн.

З 31.07.2019 Приватне підприємство Карцев (код ЄДРПОУ 36776941) перебуває у стані припинення підприємницької діяльності за рішенням засновників, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно з публікацією на офіційному сайті Міністерства юстиції України, витяг з якого зроблено судом, Приватним підприємством внесено рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи у результаті ліквідації, кредиторам встановлено строк для заявлення їх вимог до 02.10.2019.

Після того як стало відомо позивачу, що Приватне підприємство Карцев знаходиться у стані припинення, 02.10.2019 ним було направлено відповідну заяву від 01.10.2019 №20190809РВ0000000827 з кредиторськими вимогами, та з розрахунком заборгованості за договором б/н від 15.08.2011 (Т2, а.с. 232-233).

Поштове відправлення, що направлялося на адресу Приватного підприємства Карцев повернуто відправнику за відмовою адресата та отримано позивачем 16.10.2019, що підтверджується інформацією з офіційного сайту УДППЗ Укрпошта (Т.2, а.с. 234-235). Будь-яких відповідей, погоджень, заперечень тощо на адресу банку від відповідача не надходило.

Як зазначає позивач, вказана обставина свідчить про протиправне ухилення ліквідатора Приватного підприємства Карцев від виконання обов`язку щодо визнання заборгованості перед позивачем за спірним кредитним договором та включення вимог позивача до проміжного ліквідаційного балансу, що і стало підставою для звернення з позовом до суду.

Відносини, які виникли між позивачем та відповідачем за своєю правовою природою є фінансовими відносинами, які виникли з приводу кредитних правовідносин. Правові регулюванням таких правовідносин, встановлені у §1 Фінанси і банківська діяльність Господарського кодексу України та Глава 71 Цивільного кодексу України, норми закону.

Підставою виникнення таких правовідносин, відповідно до положень закону, є укладення письмового договору. Так, відповідно до частини 2 статті 345 Господарського кодексу України кредитні відносини здійснюються на підставі кредитного договору, що укладається між кредитором і позичальником у письмовій формі. У кредитному договорі передбачаються мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов`язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов`язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.

Аналогічні положення містяться у статті 1054 Цивільного кодексу України, згідно з якою за кредитним договором банк (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Кредитування банківського рахунка урегульоване статтею 1069 Цивільного кодексу України, відповідно до якої банк здійснює платежі з рахунку клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.

Як встановлено судом між банком та відповідачем виникли кредитні правовідносини, підставою виникнення яких є укладений між ними банківський договір, шляхом підписання позичальником заяви про приєднання до Умов та правил надання банківських послуг і тарифам банку, на підставі яких Приватне підприємство Карцев приєдналося до Умов, що розміщені на офіційному веб-сайті АТ КБ Приватбанк . Вказані договори та Умови разом становлять банківський договір, у якому встановлені, передбачені законом умови, визначення яких потребує вимога закону для такого виду договорів, зокрема, строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов`язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.

Згідно з пунктом 3.2.1.1.8 Умов та Правил надання банківських послуг проведення платежів клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до Умов та правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/Інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовою або електронною інформації, або в будь-які іншій формі далі Угода ).

Відповідно до пункту 3.2.1.1.6. Умов та Правил надання банківських послуг, зазначається, що ліміт може бути змінений банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами банку. Підписавши угоду, клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна ліміту проводиться банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку банку і клієнта (системи клієнт-банк/Інтернет клієнт-банк, sms - повідомлення або інше).

У пункті 3.2.1.1.11. Умов та Правил надання банківських послуг періодом безперервного користування є період часу, протягом якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку. Початком періоду безперервного користування кредитом вважається перший день, починаючи з якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня. Зменшення або збільшення заборгованості за кредитом в цей період не впливають на зміну дати початку періоду безперервного користування кредитом. Датою закінчення періоду безперервного користування кредитом вважається день, по закінченні якого на поточному рахунку зафіксовано нульове дебетове сальдо. Період безперервного користування кредитним лімітом на поточному рахунку не більше 35 днів.

Відповідно до частини 1 статті 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно з наданим банком розрахунком за відповідачем утворилася заборгованість з повернення кредитних коштів за період з 05.09.2011 до 30.09.2019 у розмірі 198586,44 грн.

Відповідно до частини 1 статті 1048 Цивільного кодексу України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом; розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором; якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

У пунктах 3.2.1.4.1, 3.2.1.4.1.1., 3.2.1.4.1.2. та 3.2.1.4.1.3 Умов та Правил надання банківських послуг встановлено, що за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня клієнт сплачує відсотки, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційна процентна ставка).

За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат до 25-го числа поточного місяця, якщо дебетове сальдо на поточному рахунку утворилось з 1-го до 20-го (включно) числа поточного місяця або до 25-го числа наступного місяця, якщо дебетове сальдо на поточному рахунку утворилась з 21-го до кінцевого числа поточного місяця, розрахунок відсотків проводиться за процентною ставкою у розмірі, 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У випадку необнулення дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулінню, протягом 90 днів з кінцевої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, клієнт сплачує банку за користування кредитом відсотки в розмірі 36% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулінню. У разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнулінню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання клієнта щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення будь-якого з грошових зобов`язань та при реалізації права банку на встановлення іншого терміну повернення кредиту, передбаченого Умовами та Правилами надання банківських послуг, клієнт сплачує банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня наступного за датою порушення зобов`язань.

Відповідно до пункту 3.1.4.1.4. Умов та Правил надання банківських послуг, під непогашенням кредиту мається на увазі не виникнення на поточному рахунку нульового сальдо при закритті банківського дня.

Відповідно до пункту 3.2.1.4.9. Умов та Правил надання банківських послуг, розрахунок відсотків за користування кредитом здійснюється щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількістю днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків здійснюється до повного погашення заборгованості по кредиту, на суму залишку заборгованості по кредиту. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати.

З вищевикладеного вбачається, що відповідач за користування кредитними коштами повинен був сплатити відсотки, які згідно розрахунку та банківської виписки за період з 12.02.2015 до 30.09.2019 становлять 33715,82 грн.

Відповідно до пункту 3.2.1.6.1 Умов та Правил надання банківських послуг обслуговування кредитного ліміту на поточному рахунку клієнта здійснюється з моменту подання клієнтом в банк заяви на приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку і картки зі зразками підписів та відтиску печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/Інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовою чи електронною інформацією, або у будь-якій іншій формі) чи/або з моменту надання клієнтом розрахункових документів на використання коштів у рамках кредитного ліміту в межах зазначених в них сум, і діє в обсязі перерахованих коштів до повного погашення зобов`язань сторонами.

На момент розгляду справи доказів погашення заборгованості за кредитом та відсоткам за користування кредитними коштами перед позивачем відповідач не надав, позовні вимоги не спростував.

Згідно з положеннями статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Згідно із частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Відповідно до пункту 3.18.5.1. Умов та Правил надання банківських послуг при порушенні клієнтом, передбачених підпунктами 3.2.1.2.2.2, 3.2.1.4.1, 3.2.1.4.2, 3.2.1.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених підпунктами 3.2.1.1.8, 3.2.1.2.2.3, 3.2.1.2.3.4, клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов`язання, передбаченого пунктами 3.2.1.5.1, 3.2.1.5.2, 3.2.1.5.3 здійснюється протягом 3 років з дня, коли відповідне зобов`язання мало бути виконане клієнтом (пункт 3.2.1.5.4 Умов та Правил надання банківських послуг).

Позивач надав до суду розрахунок пені за несвоєчасне виконання зобов`язань за спірним договором банківського обслуговування, відповідно до якого розмір пені становить 66 814,48 грн. Отже, загальна сума зобов`язань відповідача перед позивачем становить 299116,74 грн.

Згідно зі статтею 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Акціонерне товариство комерційний банк ПРИВАТБАНК 02.10.2019 направило заяву з кредиторськими вимогами на адресу Приватного підприємства Карцев у розмірі 299 116,74 грн, тобто позивач своєчасно у строк встановлений боржником звернулося із кредиторськими вимогами до відповідача.

Якщо боржник (відповідач) заперечує проти одержання ним вимоги кредитора, останній (позивач) зобов`язаний подати господарському суду докази її надіслання боржникові. Ухилення боржника від одержання на підприємстві зв`язку листа, що містив вимогу (відмова від його прийняття, нез`явлення на зазначене підприємство після одержання його повідомлення про надходження рекомендованого або цінного листа) не дає підстав вважати вимогу непред`явленою (пункт 1.7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 №14 Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань ).

Відповідач відповіді на адресу банку не направив та не повідомив про прийняте рішення щодо включення кредиторських вимог до проміжного ліквідаційного балансу.

Частиною 3 статті 112 Цивільного кодексу України унормовано, що у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Судом досліджено питання своєчасності звернення позивача з вказаним позовом до суду, у результаті суд дійшов висновку, що позивач своєчасно у межах місячного строку звернувся з позовом до суду, враховуючи, що поштовий конверт з заявою щодо кредиторських вимог позивача повернутий останньому за відмовою адресата та отриманий позивачем 16.10.2019, отже саме 16.10.2019 позивач дізнався, що ліквідатор відповідача ухиляється від розгляду його кредиторських вимог, і у Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК виникло право на звернення до суду з даним позовом.

Згідно зі статтею 254 Цивільного кодексу України, днем закінчення строку, є перший робочий день після вихідного дня, а оскільки 16.11.2019 припадає на вихідний день, то позивач звернувся з позовом до суду 18.11.2019, що підтверджується печаткою на поштовому конверті та описом вкладення до цінного листа, тобто в межах визначеного строку.

Відповідно до статей 74, 76-79 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Обов`язок доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права.

В даному випадку, відповідач своїм правом на участь у судовому розгляді справи не скористався, письмових пояснень не надав, проти позову не заперечив, доказів погашення заборгованості у повному обсязі суду не надав.

Отже, зважаючи на відсутність відповіді ліквідаційної комісії на вимоги кредитора, наявність заборгованості відповідача перед позивачем, позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається, зокрема, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги позивача задоволенні повністю, до відшкодування йому за рахунок відповідача підлягає судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

Керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов`язати ліквідаційну комісію в особі голови ліквідаційної комісії Наумкіна Євгенія Валерійовича Приватного підприємства Карцев (вул.Садова, 25, с.Нова Буда, Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область, 19454, код ЄДРПОУ 36776941) визнати грошові вимоги Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК (вул.Грушевського, 1Д, м. иїв, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) за договором банківського обслуговування від 15.08.2011 у загальному розмірі 299116,74 грн, з яких: 198586,44 грн заборгованість за кредитом, 33715,82 грн заборгованість за відсотками, 66814,48 грн пеня, та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу Приватного підприємства Карцев .

Стягнути з Приватного підприємства Карцев (вул.Садова, 25, с.Нова Буда, Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область, 19454, код ЄДРПОУ 36776941) на користь Акціонерного товариства комерційний банк ПРИВАТБАНК (вул.Грушевського, 1Д, м.Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570) 1921,00 судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на рішення, рішення набирає законної сили після прийняття судом апеляційної інстанції судового рішення. Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 31.01.2020.

Суддя О.І.Кучеренко

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення28.01.2020
Оприлюднено03.02.2020
Номер документу87272957
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1371/19

Рішення від 28.01.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 21.12.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні