Ухвала
від 30.01.2020 по справі 127/2246/20
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/2246/20

Провадження №1-кс/127/1127/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2020 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши усудовомузасіданнів залісудуклопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду приміщення спортивно-оздоровчого комплексу, яке знаходиться на території ТОВ "Санаторій Поділля", що розташовано за адресою: Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 10,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчийСУ ГУНПу Вінницькійобласті майорполіції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області із клопотанням про проведення огляду приміщення спортивно-оздоровчого комплексу, яке знаходиться на території ТОВ "Санаторій Поділля", що розташовано за адресою: Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 10.

Клопотання мотивовано тим, що у період часу з 05 по 06 травня 2016 року, невідомі особи, з приміщення дельфінарію ПП "Доктор дельфін", розташованого на території ТОВ "Санаторій Поділля" міста Хмільника Вінницької області, викрали двох дельфінів-афалінів, спричинивши власнику збитки в особливо великих розмірах.

Під час допиту у якості потерпілого ОСОБА_4 він пояснив, що з початку експлуатації у якості дельфінарію приміщення спортивно-оздоровчого комплексу, яке знаходиться на території санаторію, тобто з 2011 року, йому надано у користування двох дельфінів, а саме: самку із кличкою «Аліса» ІНФОРМАЦІЯ_1 і самця із кличкою «Богатир» ІНФОРМАЦІЯ_2 . У подальшому, у кінці 2012 року, ОСОБА_4 даних дельфінів повернуто власнику в АР Крим, а натомість ним привезено у м. Хмільник двох інших дельфінів, а саме: самця по кличці «Зевс» народженого у квітні 2010 року та самку по кличці «Лілу» народжену ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Після анексії Криму у 2014 році ОСОБА_5 в користування ПП «Доктор Дельфін» передав ще двох дельфінів: самця « ОСОБА_6 » ІНФОРМАЦІЯ_4 та самку « ОСОБА_7 » ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Однак, у квітні 2016 року, у зв`язку з тим, що договір оренди басейну в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу санаторію закінчився, директор санаторію ОСОБА_8 вимагав звільнити орендоване приміщення та перемістити дельфінів із даного басейну у інше спеціально обладнане місце.

У зв`язку з чим, 25 квітня 2016 при спробах працівників ПП «Доктор- Дельфін» перемістити дельфіна «Лілу» до спеціального транспорту, для подальшого перевезення дельфінів до м. Скадовськ Херсонської області, було допущено помилку та переміщено дельфіна «Георгія». Дана помилка пов`язана з тим, що працівниками санаторію, а саме охоронцями, здійснювалась перешкода транспортуванню.

Як наслідок у м. Скадовськ передано дельфінів «Георгія» та «Зевса», а на території санаторію залишились дельфіни «Аделіна» та «Лілу», які невстановленими особами, без згоди власників, перевезено до дельфінарію «Оскар» в м. Трускавець.

У ході досудового розслідування допитано власника ПП «Афаліна Крим» ОСОБА_5 який підтвердив, що 01.04.2015 передав у користування ПП «Доктор Дельфін» в особі директора ОСОБА_4 чотирьох чорноморських дельфінів. У подальшому, 25.04.2016 директор ПП «Афаліна Крим» ОСОБА_5 передав двох дельфінів, яких попередньо надав у користування ОСОБА_4 , до дельфінарію м. Скадовськ Херсонської області, а інших два дельфіни залишились у користуванні ОСОБА_4 з якими він продовжив працював та займатися своєю підприємницькою діяльністю.

Право власності на дельфінів «Лілу» та «Аделіну» за ТОВ «Афаліна-Крим», підтверджується бухгалтерською довідкою, інвентарним списком основних засобів, договором купівлі-продажу дельфінів- від 18.01.2011 складений між ТОВ «Тайпан Крим» та «Афаліна Крим», паспортами на дельфінів «Аделіну» та «Лілу» виданими Державним департаментом ветеринарної медицини.

Відповідно до довідки №58877149 від 11.05.2016 з Державного реєстру речових прав на нерухому майно та реєстру прав власності на нерухоме майно інформація про право власності на нерухоме майно, що розташоване за адресою м. Трускавець, Львівської області, вул. Городище, 18 являється власністю ТОВ «Аквадельф» ( ідентифікаційний код: 37269648 ) юридична адреса якого м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 48 каб. 603.

При цьому, факт перебування викрадених дельфінів на території дельфінарію «Оскар» підтверджується актом прийому передачі дельфінів на відповідне зберігання від 06 травня 2016 року складеним між директором ТОВ «Санаторій «Поділля» ОСОБА_8 та директором ТОВ «ДЛК-Сервіс» ОСОБА_9 , в якому зазначено, що тварини перевозяться до дельфінарію, який розташований за адресою: вул. Городище, 18, м. Трускавець Львівської області, також актом обстеження двох дельфінів жіночої статі, які вивезені з м. Хмільник Вінницької області до дельфінарію «Оскар» від 06 травня 2016, підписаного директором ТОВ «Аквадельф» ОСОБА_10 .

Будучи допитаний в якості свідка ОСОБА_8 пояснив, що однією з підстав не продовження договору оренди дельфінарію (приміщення спортивно-оздоровчого комплексу), яке знаходиться на території санаторію, було те що в даному приміщення планувалось провести капітальний ремонт, під час чого перебування дельфінів в басейні було небезпечне.

На даний час в слідства є підстави вважати, що дельфінів вивезено з території ТОВ "Санаторій Поділля" міста Хмільника Вінницької області під надуманим приводом, а саме плановим проведення ремонтних робіт в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання слідчого, заслухавши пояснення учасників розгляду клопотання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.

Стаття 233 КПК України передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.

Стаття 237 КПК України, передбачає, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Приймаючи до уваги викладене та доводи клопотання слідчого, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на проведення огляду приміщення спортивно-оздоровчого комплексу, яке знаходиться на території ТОВ "Санаторій Поділля", що розташовано за адресою: Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 10, з метою відшукання та вилучення матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як докази.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого мотивоване, а тому підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 235, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду приміщення спортивно-оздоровчого комплексу, яке знаходиться на території ТОВ "Санаторій Поділля", що розташовано за адресою: Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 10, з метою відшукання та вилучення матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як докази

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення30.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87274546
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —127/2246/20

Ухвала від 30.01.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні