Ухвала
від 31.01.2020 по справі 161/1500/20
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/1500/20

Провадження № 1-кс/161/779/20

У Х В А Л А

про продовження строку досудового розслідування

м. Луцьк 31 січня 2020 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджено заступником прокурора Волинської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019030000000597 від 18 вересня 2019 року, за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.191 КК України,

В С Т А Н О В И В :

На адресу слідчого судді надійшло вказане клопотання.

Клопотання мотивоване тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.01.2019 під №12019030000000597 від 18.09.2019, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_5 , будучи єдиним власником (100% статутного капіталу) Товариства з обмеженою відповідальністю «Айвер» (надалі ТОВ «Айвер») код ЄДРПОУ 39785524, з юридичною реєстрацією Волинська область, Луцький район, село Коршів, вулиця Лесі Українки, 82 та згідно наказу №3 від 17 липня 2015 року, перебуваючи на посаді директора даного підприємства, наділена організаційно-розпорядчими,адміністративно-господарськими повноважен-нями, тобто являючись службовою особою та згідно ст. 67 Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (зі змінами та доповненнями), ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами і доповненнями), будучи зобов`язаною сплачувати податки і збори в порядку, строки і розмірах встановлених Законом, а також відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (зі змінами та доповненнями) відповідальною за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, правильність нарахування і своєчасність сплати податків, так як будучи зареєстрованим платником податку на додану вартість (в подальшому ПДВ ) з 01.07.2015 по 30.10.2015, у період грудня 2015 року, знаходячись у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи умисно з прямим умислом, з корисливих мотивів зловживаючи своїм службовим становищем, здійснила привласнення бюджетних на суму 52 777, 00 гривень, чим спричинила збитки бюджету Луцького району

Так, ОСОБА_5 як директор ТзОВ «Айвер», використовуючи своє службове становище, діючи умисно всупереч інтересам служби, тобто, вчиняючи дії з корисливою метою, уклала 27.07.2015 з Комунальним підприємством «Луцьке» (надалі КП «Луцьке») в особі директора ОСОБА_6 , договір №1/07 та № 2/08-15 на проведення капітального ремонту покрівлі ЗОНІ І-ИІ ступенів села Боратин, Луцького району Волинської області.

В подальшому ОСОБА_5 продовжуючи свій злочинний умисел, діючи умисно з прямим умислом, з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, з метою заволодіння бюджетними коштами достовірно знаючи, що рішенням № 183 від 30.10.2015 Головним управлінням Державної фіскальної служби у Волинській області анульовано ТзОВ «Айвер» реєстрацію як платника податку на додану вартість на підставі пп. «ж» п. 184.1 ст.184 Податкового Кодексу (відповідний запис за № 11871440002002025 від 29.10.2015 наявний в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу), особисто внесла неправдиві відомості в акти виконаних будівельних робіт при проведенні капітального ремонту покрівлі загальноосвітньої школи І-ІП ступенів в села Боратин, Луцького району Волинської області, а саме форми КБ-2в №4, №5, №6, №7 за грудень 2015 року та КБ-2 за грудень 2015 року відповідно до кожного акту , що загальна сума виконаних будівельних робіт становить 316 662, 00 гривні, в тому числі незаконно нараховане ПДВ в сумі 52 777, 00 гривень, що відповідно до висновку судово-економічної експертизи №9361 від 31.01.2019 є завищенням вартості виконаних будівельних робіт на дану суму.

Вказані акти виконаних будівельних робіт №4, №5, №6 та №7 за грудень 2015 року ОСОБА_5 надала для підпису директору КП «Луцьке» та начальнику відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури та спорту Луцької районної державної адміністрації. Зазначенні підписанні документи були наданні в управління Державної казначейської служби України у Луцькому районі Волинської області для здійснення оплати.

За отриманні бюджетні кошти, які були перераховані КП «Луцьке на рахунок ТзОВ «Айвер» № НОМЕР_1 відкритий у АБ «Укргазбанк» в сумі 316 662, 00 гривень, ОСОБА_5 здійснила поповнення карткового рахунку № НОМЕР_2 та придбала віконні конструкції у ФОП ОСОБА_7 , ТОВ «Ком Інвест Буд» та ТОВ «Добропласт», що не пов`язано із виконанням договору по «капітальному ремонту покрівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів села Боратин, Луцького району Волинської області».

Таким чином, протиправні дії ОСОБА_5 які проявились в привласненні чужого майна, що полягало у протиправному утриманні (неповерненні) ТзОВ «Айвер» бюджетних коштів в сумі 52 777, 00 гривень, які знаходились у іі неправомірному володінні дозволили їй володіти та користуватись вказаними бюджетними коштами на власний розсуд, тим самим обертаючи їх на свою користь та поліпшуючи за рахунок цього своє матеріальне становище, чим авдала збитків бюджету Луцького району.

19.09.2019 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Обставинами, які дають підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України, є встановлення фактичних даних, отриманих у передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом порядку, які зафіксовані в протоколах слідчих (розшукових) дій, речовими доказами, на підставі яких доводиться її вина, а саме:

- матеріалами податкової звітності вилученої в ході тимчасового доступу до документів які містилися ГУ ДФС у Волинській області;

- документами вилученими в ході проведення тимчасового доступу до документів на КП «Луцьке»;

- документами вилученими в ході проведення тимчасового доступу до документів у відділі освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької РДА;

- документами вилученими в ході проведення тимчасового доступу до документів у ПАТ «УкргазБанк» по рахунку належного ТОВ «Айвер»;

- актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Луцьке»;

- висновками судово-економічної експертизи №9361 від 31 січня 2019 року;

та іншими зібраними по кримінальному провадженню доказами.

Двохмісячний строк досудового розслідування у даному провадженні закінчується 31.01.2020, а завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки необхідно прийняти кінцеве процесуальне рішення; пред`явити остаточну підозру ОСОБА_5 ; прийняти рішення стосовно виявлених та вилучених документів в ході отримання тимчасових доступів у AT «КБ Укргазбанк», Пенсійному фонді Луцького району, КП «Луцьке» та відділі освіти та спорту Луцької РДА; звернутися з клопотаннями та розглянути заходи забезпечення кримінального провадження; за необхідності провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії в яких виникне необхідність; надати доступ учасникам кримінального провадження до матеріалів досудового розслідування; скласти обвинувальний акт.

Проведення зазначених процесуальних дій потребує додаткового часу та дасть можливість слідчому зібрати достатньо доказів для завершення досудового розслідування повно та об`єктивно.

Зважаючи на те, що виконати вищевказані слідчі та процесуальні дії у встановлений строк досудового розслідування не виявляється можливим, виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування до 4-х місяців.

З наведених вище підстав слідчий просить слідчого суддю продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 4 місяців.

Слідчий та прокурор подали заяву з проханням слухати клопотання за їх відсутності.

Підозрювана та її захисник у судове засідання не прибули, хоча про нього були повідомлені належним чином.

Одночасно, 31 січня 2020 року о 09 год 48 хв. засобами електронної пошти надійшло повідомлення адвоката ОСОБА_8 з проханням не слухати клопотання через запізнення.

Частиною третьою статті 295-1 КПК України визначено, що слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Оскільки 31 січня 2020 року є останнім днем строку досудового розслідування, слідчий суддя зобов`язаний розглянути подане слідчим клопотання до закінчення цього строку, і неявка підозрюваної та її захисника не перешкоджає цьому.

Вивчивши письмові матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що його слід задовольнити, з наступних підстав.

На переконання слідчого судді, слідчий у своєму клопотанні довів, що додатковий строк судового розслідування необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також для проведення та завершення ряду слідчих дій, які не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин, зокрема у зв`язку з оголошенням підозрюваної у розшук, її неявкою на проведення слідчих дій у зв`язку з хворобою.

З огляду на вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.295-1 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019030000000597 від 18 вересня 2019 року, за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.191 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 31 березня 2020 року включно.

Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області ОСОБА_1

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення31.01.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу87280843
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —161/1500/20

Ухвала від 31.01.2020

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Черняк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні