КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

УХВАЛА

Справа № 296/230/20

1-кс/296/129/20

УХВАЛА

Іменем України

17 січня 2020 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира Сингаївський О.П., за участі секретаря судового засідання Четвертухи О.О., за відсутності слідчої та представника особи, у володінні якої перебувають речі та документи, розглянувши клопотання слідчої СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції Кравчук І.В., поданого за матеріалами досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, ч.5 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, ч.5 ст. 191 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації, діючи за попередньою змовою з рядом суб`єктів господарської діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення неправдивих відомостей до актів виконаних робіт форми КБ-2в та КБ-3, при виконанні умов договорів, предметом яких є будівельні роботи по об`єктам будівництва амбулаторій на території Житомирської області та закупівлі легкових автомобілів для вказаних амбулаторій, заволоділи бюджетними коштами, чим спричинили державі майнової шкоди в особливо великих розмірах.

У ході досудового розслідування встановлено, що між Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації в особі директора ОСОБА_1 та ПП Прогрес-Буд (код ЄДРПОУ: 32805423) в особі директора ОСОБА_2 , ТОВ "БК СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ"ї (код ЄДРПОУ 40904358) в особі директора ОСОБА_3 , ТОВ "ВІЗИН РІЧ" (ЄДРПОУ 40889560) в особі директора ОСОБА_4 ; ТОВ "Управляюча компанія "Комфорт-Буд" (ЄДРПОУ 40223320) в особі директора ОСОБА_5 , ТОВ "АРТХАУС" (ЄДРПОУ 34394610) в особі директора ОСОБА_6 у період листопад - грудень 2018 укладено ряд договорів підряду, предметом яких є проведення робіт з будівництва 22-х амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом на території Житомирської області на суму близько 7 000 000 грн. кожен.

Згідно умов зазначених договорів оплата проводиться шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Підрядника.

В ході проведення візуального огляду об`єктів будівництва, а саме: амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна, 42а, у с. Борщів, Радомишльського району Житомирської області; амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по вул. Миру, 9, у с. Ірша, Радомишльського району Житомирської області; Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шкільній, 1, у с. Нові Вороб`ї, Малинського району Житомирської області; амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом в с. Оліївка по вул. Зоряна, 72-А (південний схід с. Сонячне) Житомирського району Житомирської області та амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шкільна, 5а в с. Сінгурі Житомирського району Житомирської області встановлено, що роботи взагалі не виконувалися, а будівництво навіть не розпочиналося. Вказаний факт підтверджується довідками, виданими старостами селищних рад, на території яких знаходяться об`єкти будівництва та проведеними оглядами місця події.

Відповідно інформації Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації, зазначеної у листі від 28.10.2019 за № 03.3-2469, також незавершеним є будівництво наступних амбулаторій:

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Горького,17б у смт. Першотравневе Овруцького району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шляхова,55 у с. Покалів Овруцького району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Малікова,51б у с. Хочине Олевського району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Каштанова,113а у с. Семенівка Бердичівського району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шкільна,3 у с. Піски Житомирського району Житомирської області, проведення будівництва яких покладено на ПП "Прогрес-Буд" (код ЄДРПОУ: 32805423, юридична адреса: 10031, м. Житомир, вул. Крошенська, 4, кв. 41) згідно укладених договорів підряду із Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації.

Встановлено, що у вищевказаний період ПП "Прогрес-Буд" (код ЄДРПОУ 32805423) користувалось розрахунковим рахунком за № НОМЕР_1 , відкритим в АТ "Укрексімбанк" (МФО 322313, юридична адреса: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127).

З метою дослідження інформації щодо руху коштів на вищевказаному рахунку, а також встановлення факту отримання ПП "Прогрес-Буд" грошових коштів за проведення робіт, пов`язаних із будівництвом амбулаторій, розташованих на території Житомирської області, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю, та перебувають у володінні АТ "Укрексімбанк" з можливістю їх вилучення, що являється єдиним способом повного дослідження обставин скоєного кримінального правопорушення.

Більше того, вказані речі та документи можуть містити інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Крім того, у відповідності до ст. 162 КПК України банківська документація, тимчасовий доступ до якої необхідно отримати, становить собою охоронювану законом банківську таємницю, отже, отримання вказаних документів на законних підставах не інакше як через ухвалу слідчого судді, є неможливим.

Разом з тим, враховуючи вимоги ч.1 ст.163 КПК України, досудове розслідування вважає, що виклик особи, у володінні якої знаходиться банківська таємниця, є недоцільним, оскільки може призвести до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального правопорушення та процесуальних дій, які заплановано провести.

Слідча в судове засідання не з»явилася, подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.

Враховуючи вищевикладене та те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи про рух коштів на розрахунковому рахунку ПП "Прогрес-Буд", відкритому в АТ "Укрексімбанк" , містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу, який іншим способом неможливо отримати, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання за цих обставин підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-161 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим СУ ГУНП в Житомирській області Кравчук Ірині Володимирівні, Вихристюку Олегу Олександровичу, Грицанчуку Сергію Миколайовичу, Яскажук Ірині Іванівні, Кирилюк Наталії Юріївні, а також за їх письмовим дорученням працівникам Управління Служби безпеки України в Житомирській області, а саме оперуповноваженим Управління Служби безпеки України в Житомирській області Григоришину Андрію Юрійовичу, Заворотнюку Олександру Леонідовичу, Коршунову Максиму Сергійовичу, Шимону Валерію Петровичу, Кот Андрію Ярославовичу дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять банківську таємницю, з послідуючим вилученням оригіналів вказаних документів та речей або їх копій в АТ "Укрексімбанк" (МФО 322313, юридична адреса: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127), а також у Житомирській філії АТ "Укрексімбанк", а саме:

інформації про рух коштів по розрахунковому рахунку ПП "Прогрес-Буд" (код ЄДРПОУ 32805423) за № НОМЕР_1 із зазначенням ідентифікаційних кодів кореспондентів, назв кореспондентів, МФО банків кореспондентів, номерів розрахункових рахунків кореспондентів, призначення платежів, суми та дати, часу операції у період з 07.11.2018 по час надання інформації як на паперових так і на електронних носіях (у форматі EXEL).

Ухвала діє протягом місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя О. П. Сингаївський

Дата ухвалення рішення 17.01.2020
Зареєстровано 02.02.2020
Оприлюднено 02.02.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону