Ухвала
від 24.01.2020 по справі 607/1346/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.01.2020 Справа №607/1346/20

Слідчий суддяТернопільського міськрайонногосуду Тернопільськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши взалі судуу м.Тернополі клопотанняcтаршогослідчого СУГУНП вТернопільській області ОСОБА_3 ,погоджене заступникомначальника відділупрокуратури Тернопільськоїобласті ОСОБА_4 ,про арештмайна, -

ВСТАНОВИВ :

Старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням із заступником начальника відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42019210000000134 від 26 липня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, із клопотанням про накладення арешту на майно підозрюваного у кримінальному провадженні №42019210000000134 - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом накладення заборони на відчуження, а саме на:

- земельну ділянку із кадастровим номером 6121610400:01:001:0499, площею 2 га, за адресою: Тернопільська обл., Гусятинський р-н, м. Копичинці (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1402454461216);

- транспортний засіб - автомобіль «SUZUKI GRAND VITARA», 2006 року випуску, двигун № НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , державний номерний знак НОМЕР_3 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 28.01.2014).

У судове засідання слідчий не з`явився, однак його неявка у відповідності до ч.1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання без його участі.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити, виходячи з наступних мотивів.

Як вбачається із клопотання, у провадженні СУ ГУНП в Тернопільській області перебуває кримінальне провадження №42019210000000134 від 26.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Слідчий вказав, що начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області ОСОБА_5 вимагав та 20.01.2020 отримав неправомірну вигоду в сумі 20000 гривень від ОСОБА_6 за позитивне прийняття рішення про виплату ОСОБА_7 витрат на медичну допомогу, як потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві, яке спричинило втрату працездатності.

21.01.2020 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованому в с. Яблунів Гусятинського р-ну, Тернопільської області, повідомлено про підозру у вчиненні ним злочину, передбаченого ч. З ст. 368 КК України, тобто одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане із вимаганням неправомірної вигоди.

ОСОБА_5 , перебуваючи згідно наказу начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області №14-к від 31.08.2018, на посаді начальника відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області, діючи умисно з метою власного збагачення, використовуючи своє службове становище усупереч інтересам служби, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України за наступних обставин.

Так, ОСОБА_5 , 20 січня 2020 року близько 16 години, перебуваючи в приміщенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області, що по вул. Микуленецькій, ЗА в м. Тернопіль, попередньо вимагаючи, одержав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду у сумі 20 000 гривень, за позитивне прийняття рішення про виплату ОСОБА_8 витрат на медичну допомогу, як потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві, яке спричинило втрату працездатності.

Згідно інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_5 , належить земельна ділянка із кадастровим номером 6121610400:01:001:0499, площею 2 га, за адресою: Тернопільська обл., Гусятинський р-н, м. Копичинці (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1402454461216).

Відповідно до інформації «НАІС ДДАІ» МВС України, ОСОБА_5 належить транспортний засіб - автомобіль «SUZUKI GRAND VITARA», 2006 року випуску, двигун № НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , державний номерний знак НОМЕР_3 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 28.01.2014).

Згідно ч.1 ст.100 КПК України речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених ст.ст.160-166, 170-174 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно ч.2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (згідно ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення). Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статті Кримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.

За таких обставин, зважаючи на те, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, санкція статті якої передбачає позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваного, приходжу до переконання, що клопотання слідчого необхідно задовольнити, наклавши арешт на вказане майно.

Одночасно роз`яснюю, що згідно ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 167, 170, 172, 173 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання cтаршого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на майно підозрюваного у кримінальному провадженні №42019210000000134 - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом накладення заборони на відчуження, а саме на:

- земельну ділянку із кадастровим номером 6121610400:01:001:0499, площею 2 га, за адресою: Тернопільська обл., Гусятинський р-н, м. Копичинці (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1402454461216);

- транспортний засіб - автомобіль «SUZUKI GRAND VITARA», 2006 року випуску, двигун № НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , державний номерний знак НОМЕР_3 (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 28.01.2014).

Ухвала про арешт майна виконується негайно cтаршим слідчим СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 .

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на заступника начальника відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_9 .

Копію ухвалидля відоманаправити ОСОБА_5 (с. Яблунів Гусятинського району Тернопільської області)

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Тернопільської області протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою при оголошенні ухвали протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення24.01.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу87283736
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —607/1346/20

Ухвала від 24.01.2020

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні